LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Loli, Luca, Tudor, Sophia, Simon si Elias!

Teodor Daniel!, sarbatoritul de azi!

Ca tot vorbiti de motan, azi am fost in vizita si Maya s-a jucat cu un caine si cu un catel, fericita, nevoie mare. Ce daca in urma interactiunii s-a ales cu un semn mic pe fiecare obraz, unul de la mata, unul de la catel. S-a enervat un pic, le-a dat "na-na", apoi a uitat si iar a inceput sa-i fugareasca prin casa.
mikiymihaela, frumoasa foc albinuta ta. Insa filmuletul cu ea la olita nu se poate vedea, iti cere sa 'sign in'.
Am mai admirat in poze pe Maria de Tzuna, Teodora de Carmenefr, gemenii Simon si Elias. Sunt niste dragalasi toti. Am tras cu ochiul si la ultimele poze cu Matei de Ioanaradu, care merge foarte bine, hamul acela e doar pentru linistea lui mami, am impresia.
Eliana, of, iar bolnaviori. Sanatate, sa nu fie grav si sa se faca bine! petrecere frumoasa maine!
Ioanaradu, dupa rau vine si bine. Sper sa depasesti cat mai repede perioada.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Foarte frumoase pozicile....toate. Toti puiutii sunt minunati.
Ma bucur ca deja avem poze cu serbarea de la un an. Cat de repede trece timpul....eu chiar daca am trecut de doua ori prin experienta sarcinii si nasterii mie tot imi e dor de perioadele acelea si mi se pare ca timpul a zburat.

Pata rosie de pe frunte sau intre sprancene (asa zisa ciupitura berzei)- si la Ingrid era evidenta aceasta pata, mai degraba arata ca o adunare de mici puncte rosii care erau mai evidete atunci cand plangea. Acum la 3 ani nu se mai vede deloc. E adevarat ca dupa 2 ani se estompeaza mult si apoi dispare complet.

Azi am dus-o pe zana la Tandarica si a fost foarte incantata. Apoi am dus-o la Mac si i-am dat suc si un Mac'toast, apoi am dus-o in Herastrau, apoi la Platza. Asa ca azi am avut program artistic. A fost atat de obosita incat a adormit in masina si sforaia....nu s-a mai intamplat asta de foarte multa vreme. Dupa 2 ani si jum. nu a mai dormit la pranz.Ian a fost super cuminte ca de obicei de altfel. La noi Ingrid e nazdravana ca un baiat, iar Ian e cuminte ca o fetita.

Maine e ziua celor doi printi de Elyanne....sarbatoare mare in stup.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Buna gasit de la noi! Intru pe fuga (mai avem invitati si azi) sa urez in primul rand tuturor mamicilor si fetitelor de 1 Martie o primavara frumoasa si plina de bucurii! In al doilea rand vreau sa multumesc tuturor care s-au gandit la noi si au urat Sophiei LMA - sunteti niste dragute. Si nu in ultimul rand, vreau sa transmit si eu sarbatoritilor pe care i-am ratat zilele astea cat nu am mai intrat, cat si celor de maine, multa sanatate, noroc in viata si fericire. Asadar, la multi ani de la noi pentru:

27 februarie - Nicolas Mihai de Suzy78
28 februarie - Maria Alexandra de Selene, Maria Teodora de Tzuna, Loli de Pisikuta
1 martie - Luca de Ocrainic, Tudor Stefan de Gabi78, Elias & Simon de Anail
2 martie - Teodor Daniel de Mirell@
3 martie - Andrei & Mihai de Elyanne, Briana Elisabeta de Ditu

Petrecerea
a fost f reusita iar Sophia s-a intrecut pe sine in dragalasenie, umblat si "vorbit", manca-o-ar mama s-o manance de fetita mare! Am pus si cateva poze incepand de aici. O sa revin cu mai multe detalii pe miercuri, caci marti avem "revizia" de un an.

Trebuie sa fug acum, va doresc sa aveti o saptamana minunata!


Cristina, fericita mamica de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

"Babies are such a nice way to start people." ~Don Herrold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, Mihai!!!
La multi ani, Andrei!!!
La multi ani, Briana Elisabeta!!!
Sa cresteti mari si frumosi si sanatosi si sa va dea Doamne Doamne tot ce e mai bun!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

AndreiMihaiBriana Elisabeta sa crestei mari sa sanatosi sa aveti parte de fericire si noroc

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Acum 1 an.......
Surioara mea, Elyanne este la spital. I s-a rupt apa de dimineata si asteptam sa nasca, deci e posibil sa aveti in listuta 2 baieti pe ziua asta.
Pupici la burtici si bebici!
Alina

Trimis la: - 03/03/2007 : 10:21:26
--------------------------------------------------------------------------------

Chiar asa, nici un bebe ieri, lasa ca recupereaza Eliana azi; ia uitati esemes de la ea (primit la 07:47)
"Mi s-a rupt apa. Am plecat la spital"

asa ca:Hai Eliana!!!

Trimis la: - 03/03/2007 : 10:30:31
--------------------------------------------------------------------------------

si continuarea, primita acum tot de la Eliana:
"Mi s-a pus peridurala si acum astept.Poate intr-o ora e gata"

Trimis la: - 03/03/2007 : 11:54:36
--------------------------------------------------------------------------------

A NASCUT ELIANA !!!!!!!!!!
Ea se simte f bine si totul s-a derulat ff repede. A avut anestezie epidurala pana in momentul nasterii si n-a simtit dureri. Expulzia a durat f putin, au iesit bebeii unul dupa altul. Primul a fost ANDREI de 2150 gr, apgar 9 iar al doilea MIHAI de 2550 gr si apgar 8-9.
Colul s-a rupt putin dar a cusut-o dr si acum e ok.


siiiii......

Trimis la: - 03/03/2007 : 20:25:02
--------------------------------------------------------------------------------

Am vesti proaspete Ditu a nascut o frumoasa fetita de 3350 g,51 cm,apgar 9.
Felicitarii sa iti traiasca si sa fie sanatoasa si mancacioasa.




Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

KRISSY, mama ce torturi, adevarate torturi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Briana-Elisabeta, Andrei, Mihai,

Sa cresteti mari, sanatosi, isteti si frumosi!!!

Eliana, uite un de la mine, sa treci peste perioada asta si sa te poti bucura de puii tai din plin, fara alte ganduri!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:



Salutare stup,



LA MULTI ANI,Briana-Elisabeta!





LA MULTI ANI, Andrei! ,



LA MULTI ANI, Mihai! ,


SA AVETI O VIATA CAT MAI FRUMOASA SI NUMAI BUCURII..............


Noi in weekend am sarbatorit cu nasii lui Nicolas si cu nasii de cununie. Copiii s-au jucat f ffrumos....Nicolas era ff incantat de copii....putin egoist si zgarcit cum se apropia cineva de jucariile lui....deja era pe ele.........

Azi cred ca o sa pun si eu poze cu feciorul la un anisdor ....sa vedeti ce am mai crescut...........


Suzy78, mami de Nicolas Mihai 27 februarie 2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

intru si eu dupa o pauza de cateva zile, imi cer scuze, dar sunt mai ocupata decat de obicei...

Vreau sa le urez

Andrei, Mihai, Briana

su la fel pentru ceilalti copii nascuti in 1 si 2 martie!

Pff, ce multi copii mari avem. Auzi la Ana, stie cum fac maimuta, gaina, curca...



Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput