Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

culmea i.am bagat un supozitor la ora 16 si azi de dim la 5 si 20 ..... s.a intamplat minunea slava Domnului k era langa mine in pat intr.o parte!In fine acum e bine!nu mi.a facut niciodata febra si aseara ..... m.am panicat!Cred ca tre sa ma obishnuiesc cu chestiile astea..

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Mihaela, ! Si zici ca esti plictisita ... Pai pentru chestia asta leac mai bun decat un bebe activ nu stiu!

Eu ma declar surprinsa. Tocmai venim de la pediatru - ne-a convocat de urgenta la vaccinarea de 6 luni si cand colo, surpriza. Miruna are o ditamai angina acuta (si io care ma laudam doctorului ca n-are nimic, nu tu febra, nu tu mofturi etc.) S-au uitat si el si asistenta in gatul ei la ca circ si ne-a dat un sirope pe baza de cefaclorum (asta e substanta activa). Din cate vad pe net, e antibiotic. Din cunostintele voastre, e tratamentul tipic pentru rosu in gat? Altfel, Una e vesela de nu se poate, rade, se joaca, mananca bine, n-a facut deloc febra. Eu m-am plimbat zilele astea cu ea intr-o veselie, fara sa am habar ca ar fi ceva in gatul ei. Azi chiar voiam sa ne testam caruciorul cel nou (diane_dun, n-am uitat!) dar se pare ca va trebui sa amanam un pic.

Pana una alta, cred ca mai merg la un pediatru asa, de control. Cu primul am avut mereu surprize pana acum...

Lavi, ce mai face Simona? Si Miruna?

Otilia, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

mamii eu dupa fiecare vaccin imediat cum am ajuns acasa i-am pus compresa rece + supozitor si din fericire nu am avut parte de febra mare (precizez ca noi nu primim vaccinul in piciorus ci in fundulet )

bine ai venit in nostru ruxulic si te mai asteptam sa ne mai scrii

in ceea ce priveste premergatorul am auzit atatea pareri pro si contra ca si in cazul betisoarelor de urechi de incat (asta sunt eu ... la intalnirea cu peretele ) . Noi avem premergator , il las in el ( nu uit copilul acolo ) si-mi pare rau ca nu am vazut emisiunea de ieri , iar olita mi se pare la fel si aici sunt pentru folosirea ei cat mai repede .

Lia si multe atat tie cat si Mirunei . Imi pare rau sa citesc partea cu rosu in gat , iar de acest medicament nu stiu nimic din pacate .

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

otim noi facem vaccinul in piciorush si i.am pus supozitor dar pare ca dupa ce i.a trecut efectul a inceput distractia acum suntem bine:) SPER

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by valen

Io intru doar sa va spun ca nu am ce sa va spun.




www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie



Perfect! eu am luat la cunostinta!
Intru si eu sa va spun ca nu prea am ce sa va spun, decat ca Adeluta iar e naspa: muci si tuse! de data asta fara febra! dar oricum e nasol. O sa mai intru sa va spun cand s-a facut bine.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Alo, fetele, ce atata intrat si iesit?! Trage corentu' dom'le! Corentu'! Si-i plin de copii mici pe aici!

***

Karli, sanatate multa Adelutei!
ruxulic, ! Sa ne scrii mai multe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

quote:
Originally posted by mamii

otim noi facem vaccinul in piciorush si i.am pus supozitor dar pare ca dupa ce i.a trecut efectul a inceput distractia acum suntem bine:) SPER

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07




vazut poze Alex si am ramas super placut surprinsa , pe langa faptul ca e frumusel foc deja sta pe piciorusele lui ??? si are cati dintisori ??? ca are un zambet ....


Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Salutare supermamici!

Ne-am intors si noi de la analize, urata treaba : a trebuit sa-i ia Ilincai 2 fiole de sange, si tare greu i-a gasit vena ! Dar a fost curajoasa saracutza si dupa ce au terminat le zambea asistentelor printre lacrimi de ne-a topit pe toti. A fost nevoie de 4 asistente, ca au venit toate cand au vazut-o atat de mica, si se stramba care mai de care: una canta, alta spunea poezii si tot asa, sa-i distraga atentia. Ei, important este ca a trecut.

Avem poze noi www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">aici.


Panda, de www.flickr.com/photos/10379652@N03/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

multumim otim pai avem 6 dinti de la 6 luni acum sunt crescuti :)) si mushca..... orice prinde:) multumim mult!da stam pe picioarele noastre nu vrem sa mergem si noi deabushilea ...e mai marfa in picioare

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Multumesc pentru mesajele de "bun venit" si promit ca voi scrie repede cele 10 mesaje de inceput...habar nu aveam ca apar cu intarziere. Ieri eram chiar putzin botoasa ca nu imi spunea si mie nimeni "buna"...ok, azi m-am lamurit- nu am ciunga in par.

Cine imi spune si mie cum pot sa pun 2-3 pozulici cu Tudorashul meu ca sa ma pot lauda si eu cu baiat mare si frumos?
Am citit pe aici ca o gramada de bebelini sunt bolnaviori.Le urez insanatosire cat mai rapida...of, cat pot sa sufere saracutii. M-a ajutat D-zeu si nu am avut nicio problema cu Tudor. Nu a fost constipat, nu a facut diaree, nu a avut temperatura marita, nu a avut colici, papa de toate....eeee...am noroc, nu-i asa?

Mergi la inceput