Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by ruxulic

Buna mamici de strumfishori,

Ruxandra este numele meu si am una bucata baietzel frumusel nascut pe 23 iulie 2007- Tudor Gabriel. Ne primiti si pe noi in clubul vostru?
Va citesc de multa vreme...de cand eram cu burticutza...dar abia acum ma inscriu. Asta e, mai bine mai tarziu decat deloc.




Bun venit! Si scrie inca 9 mesaje repejor, sa te vedem si noi in timp real. primele 10 mesaje sunt moderate si apar mai tarziu.


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Io intru doar sa va spun ca nu am ce sa va spun.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Am uitat sa spun, tot 52kg...din cauza Anyiei care a facut placinte si fripturi

Edit ca sa zic: deci nu din cauza mea ca le-am mancat, daaaa?


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineatza feteleeee si strumficiiiii!!
O cafea, ceva? hihihi n-a dat-o simo, o dau eu. Sa aveti o zi frumoasa frumoasa!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

buna dimineata , multumim de cafea ca aveam nevoie ... scumpul meu fiu a avut chef de joaca la ora 1 asa pana pe la 3 azi noapte

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza! astazi ma declar plictisita!(aviz lui Simo). adik fara chef! nici soare nu e ca sa ma inveseleasca, nici cafea nu pot sa beau ca ma doare stomacu, nici, nici, nici. ieri a dormit fiimiu toata ziua asa ca n-am iesit pe afara. poate prestam azi. ce ma nemultumeste e ca nu am un parc in apropiere si trebuie sa-mi plimb copilu in praf, claxoane, agitatie, etc, etc. super naspa. cred a de acu in colo o sa ma duc cu masina in parcu Carol(asta daca ma lasa sotzu sa plec singura cu copilu, pt ca probabil nu v-am zis dar am un sotz super ....ingrijorat?paranoik? nici nu stiu la ce categorie sa-l incadrez.hehhehe).deci, in concluzie, sunt siktirita azi!

danaeu zic sa nu disperi cu refuzul mancarii, pt ca si lui andrei i-au trebuie 3 saptamani pana a acceptat o lingurita de papa fara sa o scuipe imediat. incearca, cum zicea si brazuk, sa-i dai o lingurita intr-o mana. andrei nu agreaza morcovu asa ca i-am dat cartof si a acceptat. testeaza si tu poate e ceva care-i face placere. eu zic ca trece printr-o faza si o sa revina la sentimente mai bune.pupici

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ieri am vazut o emisiune pe antena 2 despre etapele dezvoltarii la bebelush. asa cum s-a discutat si aci de atatea ori si dr-itza aia era de parere ca premergatorul nu face altceva decat sa intarzie dezvoltarea motorie la copil si ca nu e deloc indicat. si de olitza tot asa zicea ca nu trebuie fortzat copilul si ca abia dupa un an jumatate e cazul de pus bebe la olitza.
eu chiar eram pe punctu sa o "comit"cu premergatorul pt ca andrei vrea numai in picioare. nu se ridica singur de nici o culoare dar vrea sa-l sustin eu. si ma rupe de spate. alaltaieri eram disperata, toata ziua l-am carat in brate si seara am zis: gata ii cumpar premargator. sa am si eu un moment de liniste. dupa aia am renuntat la idee......sper sa nu ma apuce iar!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!
Intru si eu sa ma laud ca m-am intalnit (intamplator) cu Simona aka Siminoc. O mai tineti minte? Era la plimbare cu Mirunica , normal.

Sa aveti o zi frumoasa!
Eu fac greva, m-am suparat ca nu e soare...

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza fetelor!
noi am avut o noapte taaaaaare nashpa...A facut o febra puiutul meu aseara de la vaccin de m.am panicat si m.am fleoshcait mai rau ca o balega ( deh pana nu ti se intampla te crezi tare).Si a vomat de 2 ori in jet ..... 1 oara in somn si odata asha intre somn si viata reala...... doamne doamne mi se inmuiasera genunchii.... si ardea bietul de el ... era dulce asha roshior in obrajori daar..... ash fi preferat sa fie de la soare nu de la temperatura!Off gata mi.am zis ofurile ..

Cat despre premergator recunosc sincer AM dar l.am primit!L.am pus de 3 ori pana acum in el in situatii critice knd aveam treaba si efectiv nu aveam cum sa o fac cu el in brate!Nu vreau sa il las toata ziua in el!Dar cum el incepe si urla dak nu e in brate sau nu ne jucam am preferat sa il las in premergator kteva minutele pana termin treaba.In cazul asta chiar e bun dar ca sa uit de Alex in premergator NEVER.



de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mamiinasol cu febra asta! i-ai bagat supozitor cu paracetamol????????

*mihaela*

Mergi la inceput