Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Noi ne-am intors de la plimbare si cind sa-l dezbrac pe bebe vad ca prin gingie se vede un canin.Cind ma uit mai bine vad ca stau sa iasa 4 dinti sus.Unul din canini se vede cel mai bine dar sunt 4.
Parca-i copia fidela a lui frate'su.Si lui tot 4 o data i-au iesit dar la 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by ruxulic

Multumesc pentru mesajele de "bun venit" si promit ca voi scrie repede cele 10 mesaje de inceput...habar nu aveam ca apar cu intarziere. Ieri eram chiar putzin botoasa ca nu imi spunea si mie nimeni "buna"...ok, azi m-am lamurit- nu am ciunga in par.

Cine imi spune si mie cum pot sa pun 2-3 pozulici cu Tudorashul meu ca sa ma pot lauda si eu cu baiat mare si frumos?
Am citit pe aici ca o gramada de bebelini sunt bolnaviori.Le urez insanatosire cat mai rapida...of, cat pot sa sufere saracutii. M-a ajutat D-zeu si nu am avut nicio problema cu Tudor. Nu a fost constipat, nu a facut diaree, nu a avut temperatura marita, nu a avut colici, papa de toate....eeee...am noroc, nu-i asa?




Bine ai venit, ruxulic ! Desi nu sunt o scriitoare prea asidua, iti urez si eu bun venit in . Mamicile de aici sunt minunate: te sustin, te inveselesc, te "entertain" si orice mai simti nevoia. Oricine a aderat aici a fost primit cu bratele deschise.

Cat despre poze, e necesar sa le ai pe un alb um web. Daca asa e, copiezi linkul in mesaj. Spune-mi daca vrei sa-ti descriu mai detaliat.

Panda, de www.flickr.com/photos/10379652@N03/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ruxulic

Multumesc pentru mesajele de "bun venit" si promit ca voi scrie repede cele 10 mesaje de inceput...habar nu aveam ca apar cu intarziere. Ieri eram chiar putzin botoasa ca nu imi spunea si mie nimeni "buna"...ok, azi m-am lamurit- nu am ciunga in par.

Cine imi spune si mie cum pot sa pun 2-3 pozulici cu Tudorashul meu ca sa ma pot lauda si eu cu baiat mare si frumos?
Am citit pe aici ca o gramada de bebelini sunt bolnaviori.Le urez insanatosire cat mai rapida...of, cat pot sa sufere saracutii. M-a ajutat D-zeu si nu am avut nicio problema cu Tudor. Nu a fost constipat, nu a facut diaree, nu a avut temperatura marita, nu a avut colici, papa de toate....eeee...am noroc, nu-i asa?




ruxulic, daca ai fotografii incarcate pe vreun site dintr-asta specializat (gen flickr, picasa etc.) poti sa postezi linkul intr-un mesaj de-al tau sau poti sa-l pui la semnatura (editezi semnatura de la Profil personal, din meniul din partea stanga sus a paginii de DC).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

vad ca cei mai multi bebei au deja dintisori...e cazul sa intru in panica ca al meu junior inca nu are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Luna, cum se mai simte Adelise? Sper ca mai bine ...


noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Lia, sanatate multa Mirunei, eu cred ca daca nu are febra si e vesela nu e nimic serios, e bine ca mai consulti un . Mersi mult ca n-ai uitat, ai vazut ca si eu am fost cuminte si nu te-am bombardat cu PM-uri.

Karligutza, insanatosire grabnica Adelutei!

panda, e delicioasa fetita ta si super haioase comentariile, mai povesteste-ne ce mai face, cum se mai distreaza. Offf, greu cu analizele astea, imi pare rau ca au chinuit-o asa...

ruxulic, bine ai venit!

Nonna, pentru dintisorii lui Andrei!

Nici eu nu am prea multe de zis. Ii spuneam sotului de curand ca Dani a noastra e cea mai slaba de pe forum, la care el: "Aoleu si ce masuri luam in cazul asta?!" Reamintim, la 6 luni avea ceva in jur de (adica sub) 6,600 kg, iar acum, la aproape 7 luni nu are inca 7 kg, e pe la 6,900 kg si continua sa ia prost in greutate, desi papa bine cereale si piure de legume.

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Nu am pozele postate pe niciun site, dar maine voi avea o zi mai lejera la munca asa ca ma voi ocupa si de poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by diane_dun
panda, e delicioasa fetita ta si super haioase comentariile, mai povesteste-ne ce mai face, cum se mai distreaza. Offf, greu cu analizele astea, imi pare rau ca au chinuit-o asa...

Nici eu nu am prea multe de zis. Ii spuneam sotului de curand ca Dani a noastra e cea mai slaba de pe forum, la care el: "Aoleu si ce masuri luam in cazul asta?!" Reamintim, la 6 luni avea ceva in jur de (adica sub) 6,600 kg, iar acum, la aproape 7 luni nu are inca 7 kg, e pe la 6,900 kg si continua sa ia prost in greutate, desi papa bine cereale si piure de legume.

Mami de Dani



diane_dun, multumesc de aprecieri la adresa motzotzoiului meu .
Ilinca e o fetitza vesela, prezinta 2 dinti si mai nou a inceput sa ranjeasca la toata lumea pe strada si sa cerseasca atentie...fireste ca o si primeste . Altfel nu este prea precoce: sta in fund, rade si chiraie, "merge" ajutata, papa destul de multe, dar nu se ridica singurica si nici nu vorbeste. Vad ca de cand e vreme asa frumoasa s-a si bronzat pe obrajii ei bucalati, asa ca mor de dragul ei cand rade si ii pune in evidenta .

In ceea ce o priveste pe Dani a ta, nu inteleg de ce iti faci probleme: nu este vioaie, ti-a spus drul ceva referitor la greutate? Ca mie mi se pare ca e totul ok: conteaza sa fie sanatoasa ca in rest, fiecare cu profilul sau.

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

diane_dun nu sunteti cei mai slabuti... si noi suntem in aceeasi situatie . Are aproape 7 luni si are in jur de 6,97kg. Putei sa radeti, dar mie si asa mi se pare suficient de grasuta. Are niste falcute... nici nu as vrea sa fie mai grasuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

ieri am vazut o emisiune pe antena 2 despre etapele dezvoltarii la bebelush. asa cum s-a discutat si aci de atatea ori si dr-itza aia era de parere ca premergatorul nu face altceva decat sa intarzie dezvoltarea motorie la copil si ca nu e deloc indicat. si de olitza tot asa zicea ca nu trebuie fortzat copilul si ca abia dupa un an jumatate e cazul de pus bebe la olitza.
eu chiar eram pe punctu sa o "comit"cu premergatorul pt ca andrei vrea numai in picioare. nu se ridica singur de nici o culoare dar vrea sa-l sustin eu. si ma rupe de spate. alaltaieri eram disperata, toata ziua l-am carat in brate si seara am zis: gata ii cumpar premargator. sa am si eu un moment de liniste. dupa aia am renuntat la idee......sper sa nu ma apuce iar!

*mihaela*




ei, ma bucur ca te-ai uitat. si bine ca ai spus, poate mai aud si altii. mama lui de premergator! cred ca pe tema premergatorului nici n-ar trebui sa mai facem vreo discutie...nu are nici un avantaj pentru copil, din contra.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput