Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by panda77

Vad ca de cand e vreme asa frumoasa s-a si bronzat pe obrajii ei bucalati, asa ca mor de dragul ei cand rade si ii pune in evidenta .




quote:


In ceea ce o priveste pe Dani a ta, nu inteleg de ce iti faci probleme: nu este vioaie, ti-a spus drul ceva referitor la greutate? Ca mie mi se pare ca e totul ok: conteaza sa fie sanatoasa ca in rest, fiecare cu profilul sau.

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007



Pai nu prea imi fac... sotul meu a fost intrigat de situatie, nu se astepta sa fie fie-sa chiar cea mai slaba. Mama imi spune ca eu la 1 an aveam 7,5 kg si nu-s prea grasa nici acum. E adevarat ca Dani seamana mai mult cu sotul meu, dar si el era subtirel cand era mic, asa ca... sanatosi sa fim, ca grasi avem timp sa devenim. Oricum, apreciez incurajarea, multumesc frumos!

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

servus fetele

mai intai multumesc ca m-ati linistit in legatura cu umflatura de la vaccin
Mychy am ras cu pofta de fazele pe care le-am gasit pe acolo

Diana2007 super poze si protagonisti, ai un baietel tare scump

Dana sper si eu sa-i treaca Dariei cheful de greva, a mea mai inghite cate ceva daca ma joc in fata ei cu mainile , trebuie sa gesticulez intruna. o fascineaza mainile

mamii pupici lui Alex, ce reactie nasoala a avut la vaccin, bine ca acum i-a trecut, iar despre premergator eu zic sa nu-ti faci griji si eu l-am folosit cu succes la primu copil si nu a avut nimic rau, dimpotriva

Ruxulic bine ai venit si felicitari lui Tudorel ca e copil cuminte si nu iti face probleme

Otim bine ai venit

Lia ciudat diagnostic parca nu imi vine a crede ca e chiar asa daca Una se simte atat de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by ily7

diane_dun nu sunteti cei mai slabuti... si noi suntem in aceeasi situatie . Are aproape 7 luni si are in jur de 6,97kg. Putei sa radeti, dar mie si asa mi se pare suficient de grasuta. Are niste falcute... nici nu as vrea sa fie mai grasuta.

ily mama lui ilinca



Ily, sunt de acord cu tine, nici mie nu mi se pare fie-mea slabanoaga.

Anya, ma bucur ca ne mai scrii si ne ajuti sa luam cele mai bune decizii pentru strumfii nostri, ca intotdeauna! Ce mai papa Arina?

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

luna, timi, ce mai fac fetele voastre?

multa sanatate mirunei, lia!

dana, nu te mai necaji cu dariuca. ramane cum am stabilit, o sa vezi ca va manca mai bine.

otim, bine ai revenit

multi adelutei sa se faca bine repede!
mai aveam multe de spus, dar sunt plictisita si nesuferita astazi

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Lia, sanatate multa Mirunei . Acelasi lucru si Adelutei , lui Alex (mamii) si tuturor strumfilor bolnaviori.

Ruxulic, bine ai venit. Asteptam poze cu Tudorash.

Nonna, wow, 4 dintr-o lovitura...noi ne scremem la al doilea, care parca a stagnat, a crescut cat sa-l vad ca e acolo si atat. Acum doar imi chinuie copilul .

Diana2007, ai un super-strumf, frumos foc si voinic .

Premergatorul=cah! (sa ii pun in tema pe cunoscuti despre asta, sa nu ma trezesc cu vreunul cadou, ca cine stie cum cad vreodata in ispita ).

In rest, nimic nou. Ma pregatesc sufleteste de vaccinul de la 6 luni (probabil peste o saptamana), care vad ca a cam dat batai de cap strumfisorilor si mamicilor. Sper sa fie bine pana la urma.




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

Valen misto intrare, asta inseamna ca totul e bine la voi

Karli pai nu e prea bine ce spui tu acolo, sanatate Adelutei

Panda bietul copil prin ce a trecut, pupici Ilincai, e asa dulcica si i-as pupaci si eu piciorusele alea faine

Nonna succes la iesit dintisorii, sper sa fie bine si sa nu aiba reactii urate Andrei, eu la Dragos nici nu am stiut cand i-au iesit dintii asa usor a trecut peste fazele astea

diane dum uite vezi ca nu ai de ce sa-ti faci probleme, mai sunt siluiete fine pe aici. Mie Medeea mi se pare destul de grasuta desi are doar 7,100 la 6 luni iar Dragos era mai greu ca ea dar parea un slabanog ceva de groaza. abia acum imi dau seama ca daca sunt sanatosi greutatea nu mai conteaza. La primul copil si eu imi faceam probleme dar acum m-am obisnuit cu slabatura mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Anya20

luna, timi, ce mai fac fetele voastre?

multa sanatate mirunei, lia!
mai aveam multe de spus, dar sunt plictisita si nesuferita astazi

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!



Multumim mult!
Iar partea cu "plictisita si nesuferita" cred ca e contagioasa, ca si eu am de gand sa ma fac asa pana diseara: tocmai mi-am luat papara ca a facut fata rosu-n gat fiindca-i dau apa la temperatura camerei (si nu incalzita pe aragaz) si pentru ca o tin pe musamaua aia rece de pe scaunul pentru masa, fara sa pun o patura sub ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by liadorian

Multumim mult!
Iar partea cu "plictisita si nesuferita" cred ca e contagioasa, ca si eu am de gand sa ma fac asa pana diseara: tocmai mi-am luat papara ca a facut fata rosu-n gat fiindca-i dau apa la temperatura camerei (si nu incalzita pe aragaz) si pentru ca o tin pe musamaua aia rece de pe scaunul pentru masa, fara sa pun o patura sub ea.

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra




Lia, ma bag si eu in seama neintrebata, ignora-ma te rog daca sunt deplasata, eu ii pun Danutei un finet impaturit in mai multe pe musamaua de la scaunul de masa, dar nu pentru ca ar fi rece, ci pentru ca transpira cand sta cu spatele direct pe plasticul ala. Impaturesc finetul de mai multe ori in asa fel incat sa pot sa o prind in centuri, mi-e frica sa o las neasigurata. Scuze, nu stiu ce am azi, a dat vorbaria-n mine...

Gabriela

Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by diane_dun

quote:
Originally posted by liadorian

Multumim mult!
Iar partea cu "plictisita si nesuferita" cred ca e contagioasa, ca si eu am de gand sa ma fac asa pana diseara: tocmai mi-am luat papara ca a facut fata rosu-n gat fiindca-i dau apa la temperatura camerei (si nu incalzita pe aragaz) si pentru ca o tin pe musamaua aia rece de pe scaunul pentru masa, fara sa pun o patura sub ea.





Lia, ma bag si eu in seama neintrebata, ignora-ma te rog daca sunt deplasata, eu ii pun Danutei un finet impaturit in mai multe pe musamaua de la scaunul de masa, dar nu pentru ca ar fi rece, ci pentru ca transpira cand sta cu spatele direct pe plasticul ala. Impaturesc finetul de mai multe ori in asa fel incat sa pot sa o prind in centuri, mi-e frica sa o las neasigurata. Scuze, nu stiu ce am azi, a dat vorbaria-n mine...

Mami de Dani



Hai mai diane, ca nu esti deplasata deloc! Ce atatea scuze si explicatii?! Si eu verific mereu daca Una nu se incalzeste prea tare in scaun, dar pana acum n-a fost cazul. Dar de aici si pana la angina acuta e oleaca de drum de facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Eh, iaca mi-am gasit motiv de scris ceva pe forum: pt. ca vad ca se poarta problemele zilele astea, Sarah a vomat de dimineata: bine ca a dormit cu mine si m-am putut trezi repede sa am grija de ea (probabil cele 3 bomboane de ciocolata pe care le-a mancat aseara de la musafirii pe care i-am avut si-au facut "datoria"). Asa ca iata-ma la 5 dimineata spaland copilul,schimband lenjerii, frecand peretii, lustruind podelele si aerisind de zor. Sper macar sa se trezeasca bine si sa se refaca.Dom'le, mare inventie forumul asta: legi prietenii (virtuale, dar tot prietenii sunt) cu tot felul de oameni, te amuzi, dai/primesti sfaturi, iti versi necazurile pe care ti le fac sotul, soacra, vecina sau cumnata, inveti cum se administreaza algocalminu', ce se mai poarta, cum sa iasa ciorba delicioasa, cum sa-ti ingrijesti unghiile, cum sa folosesti prezervativul, cat costa un bilet de avion pana la Londra, cine pe care a inselat...si toate astea cu doar un clic.Te-ai saturat de mutrele plictisite ale astora de-ti raspund la intrebari: zdrang cu usa in nas. stai linistit de-o parte si privesti pe fereastra. Pai nu e minunat sa stai cu fetele la taclale in timp ce-ti bei cafeau dimineata, fara sa fii nevoit sa faci patu', sa speli vasele, sa stergi prafu', sa duci gunoiu', sa coci un pandispan sau sa cumperi o aluna?...ptiuu, asta da viata.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput