Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

nu cred ca trebuie sa va faceti probleme in privinta greutatii copiilor, acum cateva luni si mie mi se parea, cand o cantaream pe Mara, ca nu va mai trece cantarul de 6 kg ... dar a trecut... acum are 7 luni si jumatate si are 8 kg, eu cred ca e bine, desi fratiorul ei la varsta ei avea 8,9 kg, dar el e baiat ...

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by liadorian
Dar de aici si pana la angina acuta e oleaca de drum de facut...

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra




Lia, cred ca pediatrul a exagerat si cu diagnosticul si cu tratamentul, sper sa fi fost doar imaginatia lui, sa ne zici ce-a spus celalalt .

valen, sanatate multa lui Sarah, sper sa fie bine azi. Cu restul, adevar graiesti! Eu una sunt convinsa ca as fi facut o gramada de greseli cu copilul fara forumul asta, ca deh, fiind primul, n-avem pic de experienta. Nu mai spun ca m-a apucat gatitul, pe mine, care pana sa ma marit n-aveam habar sa fac o ciorba. Asa ca zic: TRAIASCA FORUMUL si INTERNETUL, in general.


Mami de Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

quote:
Originally posted by liadorian

quote:
Originally posted by Anya20

luna, timi, ce mai fac fetele voastre?

multa sanatate mirunei, lia!
mai aveam multe de spus, dar sunt plictisita si nesuferita astazi

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!



Multumim mult!
Iar partea cu "plictisita si nesuferita" cred ca e contagioasa, ca si eu am de gand sa ma fac asa pana diseara: tocmai mi-am luat papara ca a facut fata rosu-n gat fiindca-i dau apa la temperatura camerei (si nu incalzita pe aragaz) si pentru ca o tin pe musamaua aia rece de pe scaunul pentru masa, fara sa pun o patura sub ea.

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra




Am trecut si noi pe-acolo, la noi reprosurile au fost ca sta pe jos tot timpul, nu-i pun caciulita in cap si-l tin cu picioarele goale, plus ca l-am dus la "manifestatie" (evenimentul "sa alaptam impreuna" unde au fost prezente 400 de mamici). Bine ca parerile vin de pe alt continent ca daca aveam sursa aici aproape imi luam campii !

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare!

Luna, eu cred ca se impolnavesc mult mai rar copiii in gradinitele unde nu-i primesc bolnavi (asa am observat la Miruna).
Lavinia, oaaaaau, ce plimbare lunga.
Vivela, te admir ca faci lucrusoare pentru copil.
Andra, felicitari pentru examene!
Ruxandra, bine ai venit.
Alina.a, multumesc ca ai venit cu ideea slabitului in grup; daca nu erai tu, nu vedeam eu 68.x pe cintar, cum n-am mai vazut de 3 ani.
Dana, eu amestec borcanelul cu legume cu carne cu borcanelul cu fructe, si asa maninca si smaranda o leguma.
diane_dun, nu-ti fa griji cu greutatea; si noi tinem aproape, smaranda e o slabatura (dar nu am cintar sa o cintaresc).

Smaranda se ridica in picioare sprijinindu-se de chestii. Partea nasoala e ca a inceput sa se trezeasca noaptea din nou, ii e foame; nu ii plac cerealele de la nestle cu flori de tei, trebuie sa cumpar altele.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ruxulic

Multumesc pentru mesajele de "bun venit" si promit ca voi scrie repede cele 10 mesaje de inceput...habar nu aveam ca apar cu intarziere. Ieri eram chiar putzin botoasa ca nu imi spunea si mie nimeni "buna"...ok, azi m-am lamurit- nu am ciunga in par.

Cine imi spune si mie cum pot sa pun 2-3 pozulici cu Tudorashul meu ca sa ma pot lauda si eu cu baiat mare si frumos?
Am citit pe aici ca o gramada de bebelini sunt bolnaviori.Le urez insanatosire cat mai rapida...of, cat pot sa sufere saracutii. M-a ajutat D-zeu si nu am avut nicio problema cu Tudor. Nu a fost constipat, nu a facut diaree, nu a avut temperatura marita, nu a avut colici, papa de toate....eeee...am noroc, nu-i asa?





Bine ai venit in club. Nu pot sa te ajut cu pozele. Incearca pe www.flickr.com . Eu am reusit desi eram novice.
Daca nu-ti iese, sigur te vor ajuta fetele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

quote:
Originally posted by cafera

quote:
Originally posted by ruxulic

Multumesc pentru mesajele de "bun venit" si promit ca voi scrie repede cele 10 mesaje de inceput...habar nu aveam ca apar cu intarziere. Ieri eram chiar putzin botoasa ca nu imi spunea si mie nimeni "buna"...ok, azi m-am lamurit- nu am ciunga in par.

Cine imi spune si mie cum pot sa pun 2-3 pozulici cu Tudorashul meu ca sa ma pot lauda si eu cu baiat mare si frumos?
Am citit pe aici ca o gramada de bebelini sunt bolnaviori.Le urez insanatosire cat mai rapida...of, cat pot sa sufere saracutii. M-a ajutat D-zeu si nu am avut nicio problema cu Tudor. Nu a fost constipat, nu a facut diaree, nu a avut temperatura marita, nu a avut colici, papa de toate....eeee...am noroc, nu-i asa?





Bine ai venit in club. Nu pot sa te ajut cu pozele. Incearca pe www.flickr.com . Eu am reusit desi eram novice.
Daca nu-ti iese, sigur te vor ajuta fetele.


Mamica de printese



in seara sta voi incarca pozele pe un site de genul asta.
Tudor masoara 76 cm si 9 kile jumate - are 7 luni si cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Azi e zi de lauda

Matei are 7 luni , 68cm si 8kg, fix pe grafic, dimineata i-a dat un dinte si a luat prima cazatura! (o fi cazut in barbie si a impins dintele afara ), spune tata, mama, matei (de fapt titei), pup, papa, bubu (bunica-su), merge bine in 4 (prea bine dupa parerea mea )

Gata fug ca vad ca sunteti plin de diversi virusi...sanatate tuturor strumfilor!


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Azi e zi de lauda

Matei are 7 luni , 68cm si 8kg, fix pe grafic, dimineata i-a dat un dinte si a luat prima cazatura! (o fi cazut in barbie si a impins dintele afara ), spune tata, mama, matei (de fapt titei), pup, papa, bubu (bunica-su), merge bine in 4 (prea bine dupa parerea mea )

Gata fug ca vad ca sunteti plin de diversi virusi...sanatate tuturor strumfilor!


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!



io ii urez lui Matei si aici si iti zic sincer ca Matei zice prea multe! o sa se oftice "vecinele", or sa apara intrebarile... da' al meu e normal? sau nu? ce ar mai trebui sa zica la varsta asta?! etc etc... daca nu te-as fi intalnit si nu l-as fi auzit pe Matei zicand "tetei" nu te-as fi crezut!

Unde chefuiti diseara? fiecare in patutul lui?


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by karligutza
quote:
Originally posted by Simo78
Azi e zi de lauda
Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007) www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de MateiLet your kids paint on the wall!
Unde chefuiti diseara? fiecare in patutul lui? karligutzasunt mamica Adelutei
Eu raman in patul meu. Tu?www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by valen

quote:
Originally posted by karligutza

quote:
Originally posted by Simo78

Azi e zi de lauda


Unde chefuiti diseara? fiecare in patutul lui?

karligutza


Eu raman in patul meu. Tu?
www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie


adica io? de ce te-ai raspuns tu? te simteai cu musca pe caciula?
cum e sarah? e mai bine acum? mai mananca ciocolata de azi inainte? poate numa' daca iti fac si eu o vizita cu ciocolata de casa yumi yumi... sa-ti zica alina, simo... deniss...



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput