Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

deci vecinele.... auziti.. fiecare mamica va dormi in patul ei, ca avem paturi separate de-ale sotilor, da? oricum tragem jaluzelele!

karligutza
sunt mamica Adelutei


editez ce-am scris cu rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

No, sa ma laud si eu un pic. Ingrid a mea zice si ea mama, dada-tata stie fata mami doua limbi deja.
Eu dupa cantarirea de miercuri dimineata am aflat ca sunt tot la 60.1kg (pentru mine +.1kg e prea putin sa zic ca m-am ingrasat-eu zic ca am ramas constanta).
Sanatate multa la bebelusii bolnaviori!


Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:



intru si eu sa zic ca nu am nimic de zis, ca alma tot nu are niciun dintisor, ca ea papa cereale (vreo 2 linguri) si cam asta e toata papa pe zi, la tzatza molfaie un minut si dupa aia vrea jucareala, ca altfel e energica, vrea in picioare, se taraste ca racul, tot de douaj'de ori pe noapte ma trezeste, chiuie intr-o veselie, nu zice consoane, scoate numai chiuieli de aaaa, eee, eiiii si altele asemanatoare (ma gandesc ca n-o fi muta, nu?). sper sa incep sa ii dau si morcovel ca pana acum nu am apucat asa ca am tinut-o doar pe cereale.

altfel noi bine sanatosi, lipsim motivat de pe forum, dar sper sa revenim in forta de saptamana viitoare.

insanatosire grabnica strumfilor bolnavi, pupici mamicilor lor, dar si mamicilor fara strumfi bolnavi.

bine ati venit mamici noi!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Ruxandra, bine ai venit!
Simo, la multi ani cu multa sanatate lui matei!!! Sa fiti fericiti!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

'na seara! si noapte buna!pupilici........

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by Anya20

luna, timi, ce mai fac fetele voastre?

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!



Cand am bagat si io la cap ca asta-i virusu si n-am ce face, mor de necaz ca nu-mi poate papa fata din cauza nasului infundat. Parca are ziduri de cetate medievala nu muci in nasuc. Tot il curat si-i pun picaturi da nimic. Cum biberon nu vrea ci doar tzatzi....trage 2-3 guri,lasa tzatza sa respire si sa se odihneasca. N-am mai facut febra si cu diareea e mai bine dar tot vomita...de data asta din cauza nasului (cum se chinuie sa pape tuseste si pe urma vomita laptele ala chinuit ce a reusit sa-l suga -nu se intampla de fiecare data da na...)

Lunacum sunteti? N-are nimeni vesti de la ea?

Lia sper sa se faca bine Miruna cat mai repede, la fel si Adelutza

I-am admirat pe Victor de Diana, Alessia de Claucia si Ilinca de Panda, foarte frumosi toti trei.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by liadorian

quote:
Originally posted by Anya20

luna, timi, ce mai fac fetele voastre?

multa sanatate mirunei, lia!
mai aveam multe de spus, dar sunt plictisita si nesuferita astazi

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!



Multumim mult!
Iar partea cu "plictisita si nesuferita" cred ca e contagioasa, ca si eu am de gand sa ma fac asa pana diseara: tocmai mi-am luat papara ca a facut fata rosu-n gat fiindca-i dau apa la temperatura camerei (si nu incalzita pe aragaz) si pentru ca o tin pe musamaua aia rece de pe scaunul pentru masa, fara sa pun o patura sub ea.

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra




aoleu...pai cred ca pe mine m-ar reclama la "protectia copilului" daca ar sti ca-i dau arinei iaurt direct din frigider!

diane

valen, ce frumos ai scris! ooof, ce cunoscuta imi e partea cu varsaturile si schimbatul lenjeriei, stersul, aerisitul...anya e campioana. simo poate sa confirme. in seara in care au venit pe la noi, anya a mancat incontinuu: ciorba, carne, salata de fructe, apoi laptele de dinainte de culcare. dupa ce s-a bagat in pat, am auzit ca tusea si parca se ineca...am intrat la ea, mi-a zis ca vomita si abia am ajuns in baie. dupa ce a terminat, mi-a zis pe cel mai linistit ton:"mami, am vomitat destul. acum ma duc la culcare". si asa a facut.

felicitari mamicilor "laudaroase" , simo si cristina26!!! si eu confirm ca matei este f precoce si f scump.

multa sanatate bebelusilor bolnaviori!

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

aylin_tarcan nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Nu este muta in nici un caz, daca zice eee, eiii, aaa. Daca nu zicea nimic poate ca era un motiv sa te ingrijorezi.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Anya20 scumpa foc Anya. Cine stie poate ma merge pe urmele tale in ceea ce priveste cariera.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Si la noi sarbatoare mare azi,a fakut si bb Keita 7 lunishoare.
Ii felicitam pe toti bebeii dulci de iulie-august.
Noi am avut febra mare 39,am fost raciti si cu muci la nas,raceala preluata de la fratelo.Aku bb e bine si voios.
Avem si pozici noi,va rugam sa ne vizionati.

Mergi la inceput