Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Intru sa va spun ca avem aproape 20 ore de la vaccin si ca, multumim lui Dumnezeu, pana acum suntem bine. Ieri, chiar cu doua intepaturi in picioruse, s-a ridicat in picioare si a fost f vesela.

Eu...nu va pot spune ce emotii am avut si cate semne de intrebare din cauza vaccinului. Tin sa va spun ca uneori intram pe forum sa spun orice, numai sa spun si sa ma decuplez de la gandul obsedant cu vaccinul.

Vreau sa le multumesc Anyei/Alina si Alinei.a, care si-au rapit din timpul lor si mi-au raspuns la PM-uri.
Sanatate tuturor si...vaccinare usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by Samurai-lady

Si la noi sarbatoare mare azi,a fakut si bb Keita 7 lunishoare.
Ii felicitam pe toti bebeii dulci de iulie-august.
Noi am avut febra mare 39,am fost raciti si cu muci la nas,raceala preluata de la fratelo.Aku bb e bine si voios.
Avem si pozici noi,va rugam sa ne vizionati.

Samurai-lady Keita 29.07.2007 si Kenta 23.12.2002


Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash KENTA

POZE BB KEITA 29.07.2007








Feliciiiiiiiiiitariiiiiiiiiiiiii!


Fug sa fad poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by Samurai-lady

Si la noi sarbatoare mare azi,a fakut si bb Keita 7 lunishoare.
Ii felicitam pe toti bebeii dulci de iulie-august.
Noi am avut febra mare 39,am fost raciti si cu muci la nas,raceala preluata de la fratelo.Aku bb e bine si voios.
Avem si pozici noi,va rugam sa ne vizionati.

Samurai-lady Keita 29.07.2007 si Kenta 23.12.2002


Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash KENTA

POZE BB KEITA 29.07.2007









Frumosi foc! Cred ca esti tare mandra de ei. Cu tine seamana?
Cum ai ajuns pe meleagurile acelea?
Upssssssss! Am pus o groaza de intrebari.

Aaaaaaaaa si felicitari pentru manarea pentru gradinita. Cred ca mananca TOT. Esti tare talentata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Manarea= mancarea; hi, hi mi s-a facut foame cand am vazut ce bine arata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Buna dimineata harnicutze si hai la , ca se raceste. Mmm, ce dor imi e de una adevarata! Dar de altfel mie imi e dor de multe lucruri cum ar fi: iaurt cu fructe, branza, mazare etc.

I-am admirat pe fratii samurai: sunt dragalasi foc, iti tot vine sa-i !

Ei, cum fuse noaptea asta, cu ce va tratara bebeii ? Pe mine Ilinca m-a menajat: in afara de trezirea cu papa de la 4 a dormit dusa.

Sa aveti o zi superba si niste strumfi vioi si sanatosi!


Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimi si multumim de cafea, panda!
Panda, de ce nu papi iaurt cu fructe si branza??/ Io pap la greu!! Nu e voie????

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by violetan

Buna dimi si multumim de cafea, panda!
Panda, de ce nu papi iaurt cu fructe si branza??/ Io pap la greu!! Nu e voie????

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com



Nu Violeta, nu e voie . Iar mie-mi plac de numa' ! Ilinca a avut colici ingrozitoare din maternitate si pana la 5 luni si nu-i treceau cu nimic. Abia cand mi-a zis un dr ca ar putea fi o intoleranta la niste proteine din laptele de vaca ce trec prin laptele meu, am incetat sa mananc orice fel de lactate si i-a trecut copilului ca prin minune. Nu pot sa-ti spun ce bucurie a fost...asa ca eu de 2 luni jumate n-am mai pus gura pe nimic lactat. Ieri am fost sa-i ia sange pt analize sa vedem daca reiese de acolo exact daca are vreo intoleranta sau pur si simplu a fost o coincidenta. Pana atunci sau pana la intzarcare ioc lactate. Iti dai seama : nu tu o pizza, o frisca, un iaurt, o branzica, of-of-of ...si nimeni nu ma incurajeaza si pe mine

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Offf, panda! Lasa ca nu mai e mult! Oricum sunt cah alea

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by violetan

Offf, panda! Lasa ca nu mai e mult! Oricum sunt cah alea

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com



Da cum sa nu, stiu si eu... stai sa vezi cand scap din cum o sa ma infig in primul iaurt pe care-l vad in fatza ochilor si...dar hai sa ma potolesc ca salivez p'acilea degeaba . Multumesc de incurajare Violeta !


Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Eeei, dar cand vad un zambet din www.flickr.com/photos/23506973@N07/2298033614/" target="_blank">asta stii ce patesc, nu ? Uit cu desavarsire de toate lactatele din lume.

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput