Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

da-ti incoa cafeloanca! aia mare si tare si cu cofeina! ca io iar am avut program de treziri de 20 de ori azi-noapte. doar doua nopti a durat minunea cu dormitul mai bine.

cristina, prea ingrijorata nu sunt, dar tare ce as vrea si fata mea sa zica consoane si sa repete silabe.

noi am lipsit de pe forum din mai multe motive: s-a nascut fetita unei prietene, ea era singura (toti ai ei plecati) si am cam stat cu ea la spital (si cu broscuta a se intelege). fetita a avut si ceva probleme si i-au tot luat analize....apoi am cautat apartament mai mare si nu am gasit ce vreau, plus o chifla naravasa (propria si personala broscuta)

ioana, spor la interviuri!

anya, pupa-le pe pete din parte mea ca tare sunt dulci!

lia???? astept PM de raspuns!

revin



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

da-ti incoa cafeloanca! aia mare si tare si cu cofeina! ca io iar am avut program de treziri de 20 de ori azi-noapte. doar doua nopti a durat minunea cu dormitul mai bine.

cristina, prea ingrijorata nu sunt, dar tare ce as vrea si fata mea sa zica consoane si sa repete silabe.

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita



Aylin, ma bag si eu in seama ca tot sunt pe-aici: nici Ilinca mea nu spune consoane in afara de "bbbbb" asa, disparat. Numai chiote si "aaaa" si "eeee". Asa sunt fetele noastre, mai "vocale" .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata tuturor!

Fetelor, va multumim pentru gandurile bune, da' sa stiti ca Una mea e sanatoasa tun! Nu vad nimic modificat la ea ca sa spun ca-i bolnavioara, nu-i nici mai apatica mici mai nervoasa decat de obicei, nu tu febra, nu tu muci, nimic. Parca si de mancat mananca mai bine de cateva zile... Oricum mai mergem azi la un alt pediatru si ne edificam.

Simo, felicitari pentru Matei! De-acu, daca stie sa se prezinte, mai are un pic si-ti aduce fete acasa!

Petra, ! Si noi ca si voi... PM am trimis acu cateva zile. Hai ca mai scriu o data cand adoarme mandra, sa ma desfasor pe indelete. Si inca o chestie: cum sa fie fata muta, bre?!

Samurai-lady, v-am dus dorul pe aici! Ai doi baieti superbi, v-am vazut fotografiile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

panda, am vrut si eu sa iti raspund, dar am uitat
si alma a avut colici pana la 4 luni de m-a capiat. dar nici prin cap nu mi-a trecut ca poate sa fie de la produsele lactate. o fi fost, acu' eu ce sa zic. dar pe cutia de la nestle de cereale de orez scrie ca poate contine urma de lapte si sa nu se dea sugarilor cu alergie la laptele de vaca. eu i-am dat almei si vad ca nu are nimic. o fi aceeasi chestie sau or fi doua lucruri diferite?

dar te incurajez si eu sa stai pe baricade, sa rezisti! esti o curajoasa! eu nu stiu cum as fi trait fara ele! zic eu acum, dar cand a fost sa fie mai aveam un pic si nu mancam nimic numai sa nu mai urle alma in halul ala!

i multi



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

aoleu, na ca scrisera si panda si lia intre timp si nu vazui!

panda, si chifla spune ghe (ta'su o poreclise gheorghe) si o mai spune si altele, dar nimic remarcabil, doar asa, accidental! in schimb vocalizeaza la greu. cat am fost la spital la prietena mea care a nascut asa a chiuit pe acolo ca mi-era si rusine. ma gandeam ca o sa vina sa ni se atraga atentia ca e maternitate ca sunt mamici operate si bebei pitici.

lia, nu am primit nimic! asteptam asteptam ca abia rabd sa nu merg al cumparaturi! cu mutenia, ziceam si eu asa. sincer, mi-a trecut prin cap. dar m-am gandit ca in general persoanele mute sunt si surde si alma nici vorba. ce sa faca oamenii fara preocupari!

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

panda, am vrut si eu sa iti raspund, dar am uitat
si alma a avut colici pana la 4 luni de m-a capiat. dar nici prin cap nu mi-a trecut ca poate sa fie de la produsele lactate. o fi fost, acu' eu ce sa zic. dar pe cutia de la nestle de cereale de orez scrie ca poate contine urma de lapte si sa nu se dea sugarilor cu alergie la laptele de vaca. eu i-am dat almei si vad ca nu are nimic. o fi aceeasi chestie sau or fi doua lucruri diferite?

dar te incurajez si eu sa stai pe baricade, sa rezisti! esti o curajoasa! eu nu stiu cum as fi trait fara ele! zic eu acum, dar cand a fost sa fie mai aveam un pic si nu mancam nimic numai sa nu mai urle alma in halul ala!

i multi



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita



Petra, sa stii ca si eu ii dau cereale de la Nestle si nu are probleme, ca nu au decat posibile urme de lapte. In schimb i le fac pe toate cu lapte Humana SL din soia si suplimentar tot lapte din asta papa. Asta pana vedem rezultatele analizelor.
Multumesc frumos de incurajare, eu oricum faceam mai mult pe interesanta pt ca e asa cum spui si tu: cand vezi ca ceva nu-i face bine gagalicei il elimini instant si fara urma de regret.

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by panda77

Eeei, dar cand vad un zambet din www.flickr.com/photos/23506973@N07/2298033614/" target="_blank">asta stii ce patesc, nu ? Uit cu desavarsire de toate lactatele din lume.

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007





Cu asa un zambet dulce chiar ca nu mai ai nevoie de nici o incurajare!!! Sa-ti traiasca sa fiti sanatosi si fericiti!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by violetan

Cu asa un zambet dulce chiar ca nu mai ai nevoie de nici o incurajare!!! Sa-ti traiasca sa fiti sanatosi si fericiti!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com



Vai, dar lasati ! Multumim frumos, de urare .

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza fetelor!Nici nu mai shtiu ce ati scris:D doar ca am vazut un zambet superb.....Ca Matei de Simo a luat.o inaintea tuturor si mai are putin si zice alfabetu FElicitari Simo!Ca anya de anya a mancat si a vomat iar apoi a trecut cuminte la culcare ca si cum si.ar fi terminat lectiile! :)) Am vazut si fratiori Kenta si keita.
Aseara ne.am trezit din 2 in 2 ore sa fie oare un progres^???????????

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by mamii
Aseara ne.am trezit din 2 in 2 ore sa fie oare un progres^???????????

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07




mamii, uitandu-ma la pozele lui Alex mie mi se pare ca ai un baiat cu un urias surplus de energie. Cred ca asta este motivul pentru care se trezeste si noaptea. Am o prietena care are un baietel de 1 an si jumatate in aceeasi situatie si se trezea in acelasi fel noaptea, iar ziua deborda de vitalitate. Ma gandesc ca ar fi bine sa te "consolezi" cu gandul ca asta e normalul pentru Alex si sa-ti iei un anticearcan scump si bun . sa treaca oboseala.

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput