Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gata, plec si eu afara.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea, voiam sa iti scriu aseara si am uitat (sau nu?). Vad ca v-ati distrat pe cinste zilele astea, bravo lui Vladi petrecaretul. Cand mai vii pe aici te astept si pe la mine.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by devylla

Nana dar Andrei este un bucalat si^un grasunel.
Daca mananca o perioada putin nu cred ca il afecteaza in vreun fel.
Sigur are sa-si revina singurel,ai sa vezi.
Isi i-a o pauza si el.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)





Bucalat si grasunel era de la steroizi. Acum s-a mai desumflat si odata cu asta au disparut si 800gr. Pe 15 febr avea 8.300kg si ieri la circa, avea 7.535kg. Cantarit cu acelasi cantar. Acum asteptam sa-i treaca iritatia de pe fata, ca a facut bubite cum facea cand era mai mic de la caldura, la fel i-au aparut pe obrajori numai vinisoare, cred ca din cauza ca s-a intins pielea mult, manutele- transpira tare si sunt mai mereu reci, si asta sper sa se refaca asa cum era.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor am si eu o problema si vreau sa va cer si voua sfatul ca sunteti mai mari.
O prietena care a facut la baiat vaccinul de la stat mi-a spus ca in plus fata de astea a mai facut si unul antimeningita si eu acum am sunat dr de fam sa il intreb ca din cate am inteles de la ea se face in doze la 2,4 si 6 luni .
Eu il intreb de asta antimeningita si el imi spune ca trebuia sa fac vaccinurile cu plata si ca nu m-a interesat binele copilului ca acum nu are rost sa mai fac asta antimeninjgita ca cica este cuprins in cele cu plata si oricum am ratat schema.Dupa care mi-a spus ca pot sa incep cele cu plata de la 4 luni,dar tot el imi spusese ca daca incep cu cele de la stat nu mai pot sa ma sucesc,cand i-am spus asta a zis ca nu este nicio problema sa incep de acum...
Voi ce credeti ca mie imi vine sa urlu cu dobitocul asta?



anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

anca se pare ca avem amandoua parte de niste pediatri .... sa ne traiasca

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nu pot sa tin pasul deloc , am 2 capitole de recuperat...
Au fost o gramada de sarbatoriti de pupacit dar mai ales Andrei de Nanuta un pupic mai special.

A mea nu doarme deloc bine noaptea, se trezeste din 2 in 2 ore...chiar daca i-am dat si cel artificial tot asa face...cred ca o pandesc dintisori...

Felicitari si ptr iepurila al Roxanei.


Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Rox-nu stiu ce ar putea avea micul Andrei, l-a controlat un chirurg...nu vreau sa te sperii de nici un fel, dar poate e bine sa te duci la un control, si eu am patit asa cu luca si a tb sa il operez de urgenta la 3 luni, de aia mi-am permis sa-ti dau acest sfat!
Inca odata iti spun ca nu intentionez sa te sperii, dar paza buna trece primejdia, sti cum se spune!
in leg cu gradi, Nu o sa stau acasa pana atunci, dar ma gandeam ca il mai duc la bunici, pana vin eu de la job...sa vad, functie de functie, daca nu se poate o sa-l dau mai devreme caci bona nu poate sta cu amandoi decat in casa si nu vreau sa-i sacrific pe nici unul!
Nana-la multi ani pt printisor si sa fie totul bine si cum iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Roxali, Pinacolada si va multumim mult!

Noi am facut gimnastica si cum am terminat,a mai zambit putin la mami dupa care a adormit instantaneu. E clar ca era tare obosit, dar trebuie. Mereu imi vin in minte vorbele dr nepotelei mele: daca vrei sa ai o leguma lasa-l asa cum e, daca vrei un copil atunci munceste-l. Mare adevar. Acum il astept sa se trezeasca sa vad daca vrea sa pape. Incerc sa-i mai dau piure de mere si pe urma laptic.


Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nana va pup si sunt alaturi de voi

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

la supa cum se incepe cu cartofi si morcovi si se dau cateva lingurite si apoi lapte, eu parca asa am inceput cu luca mai intai i-am dat zeama si apoi piureul de legume!????

Mergi la inceput