Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Roxana am vazut poze cu puii tai,sunt tare frumosi amandoi!

Erina ce mamica tanara de papanas maricel si dulcetica mica!

Yaia multa sanatate lui Tudor!

Isabeluta bafta la job!

Gabriela cand mai vii in Deva sper si eu sa ne intalnim..

Iuhuu,a iesit soarele!
Va pup si va doresc o zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna ziua si de la noi.
am o durere crunta de cap, nu-mi trece nicicum, dupa ce azi-noapte am bantuit pe forum pe diverse subiecte ( gradinite, bone, mancaruri....) azi sunt varza.
Vreau sa urez multa sanatate sarbatoritilor de astazi
sa fie iubiti si dragaliti de parinti ,petrecere frumoasa
( tortulete, prajiturele, ofera cineva?)


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am descoperit un site dragut:
http://www.rif.org/leadingtoreading/en/babies-toddlers/



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Nana dar Andrei este un bucalat si^un grasunel.
Daca mananca o perioada putin nu cred ca il afecteaza in vreun fel.
Sigur are sa-si revina singurel,ai sa vezi.
Isi i-a o pauza si el.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mada28, si eu il foiesc cand scoica, cand pe jos, cand pe pat, cand in tarc. Ii rotesc mereu jucariile si evident trebuie sa ma joc cu el. Acum de cand cu dintii e si mai rau. Singura solutie este sa alternezi locatiile.

Andruzza, of of of. Si mie imi era groaza de punctiile alea pe sarcina si pana la urma am scapat de operatiune ca au zis ca sunt in 7 luni si cine stie ce soc imi provoaca. Hai sa treaca repede si sa scapi de torturi.

Nana, are si el o pasa, e o chestie de prioritate a nevoilor. La momentul asta are mai multa nevoie de somn decat de papa. Pentru el e bine sa fie linistit, asa ca nu e bai. Nu e nici slab ca sa iti faci griji. Am inteles problema cu lingurita, dar ideea era sa i-o asezi tu in mana, ei oricum am reflexul de a strange de la nastere. Ce sa zic, atunci incearca ceva cu distragerea atentiei. La bibe insa nu prea merge. Eu zic ca isi va reveni el, mai ai putin rabdare. Aaa, e posibil sa ii faca gaze, sa traga mult aer? Incearca sa il faci sa scoata aerul, mai lasa-l 5 min si mai incearca cu bibe. Faptul ca si plange inseamna ca il poate deranja ceva, nu numai ca nu ii mai e foame.

Isabeluta, chiar ca revenire in forta, ma sperii si pe mine. Nici nu vreau sa ma gandesc. Of of of! Multa bafta cu seminarul cu pricina.

Yaia, multa sanatate. Aveti grija si aspirati-i mucisorii, probabil de la fluidifiantul acela ii curg mai mult.

Danuta, multumim mult.

Of, nu se poate sa stau pe forum, Andrei e necajit rau. Ne imbracam si iesim afara ca nu se mai poate. Pupici.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Buna, sunt o mamica de martie aprilie si imi cer scuze ca intru in topicul vostru dar nu stiu pe cine sa mai intreb.

Am nevoie de o femeie pentru menaj. Va rog frumos daca puteti sa imi recomandati pe cineva, o femeie curata si serioasa, trimiteti-mi un PM.

Multumesc mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi am ratat iesirea afara, a mancat tatzi si a adormit, deh...cine povestea si radea in hohote la 6.-7 dimineata?

Adevarul este ca i-am facut papica si am pus o masina la spalat, am intins-o si zic sa-l imbrac...pe cine, Cristi dormea.


La multi ani!!!!!!!!!! sarbatoritilor de azi, sunt tare multi asa ca nu-i mai enumar.

Uauuuuuuuuuuu inca o printesa care face 6 luni. Sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa Degetica

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Fetelor, trebuie sa va zic si voua, ca eu mor de ras pe aici prin casa de una singura: am dus fata in cealalta camera sa doarma, pe la 10 jumate..acum vreau sa zic ca s-a trezit de vreo juma de ora si vorbeste de una singura, o aud din sufragerie. Am si vazut-o de pe balcon, sta , isi roade mainile si se uita pe pereti si vorbeste intr-una....e asa haioasa.

Pentru voi poate e ceva normal, dar la noi e o premiera, nu a mai facut niciodata asa.

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sabina pe unde te plimbi prin parc? Pe la intrarea de la Piata...ca nu prea stiu parcul asta si sincera sa fiu m-am saturat sa ma plimb pe bulevard

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza la amiaza! Am fost plecati de dimineata, am dus la laborator probele de urina pt ca ieri nu am avut recipiente sterile. La intoarcere Stefan dormea in masina, asa ca l-am mai plimbat pe afara o ora. Plecam iar in parc, dar astept sa termine de spalat masina.

Yaia, pt Tudor bolnaviorul, sa treaca repede.

Andreea (Aniast), imi pare rau de pb nasei, sper sa duca sarcina la termen fara probleme.

Azi i-am dat sa pape piure de banana cu mar de la Humana, bineinteles ca iar a halit tot. Sincer, eu sunt uimita de bucuria cu care primeste mancarea si cat de usor a schimbat laptele meu pe papica. Parca abia astepta

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput