Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ne-am intors si noi din parc, Olivia sta cumintica langa mine, dupa ce a papat legume, si ne pregatim la 3 sa pecam la masaj.
Ne-am intalnit si noi cu Ana si cu Gabi, multi ptr Vladut si pe Eliza!!

Si desigur sa nu uit si de Prisi, care e un pic racita, si o si pe ea sa-i treaca mai repede!!

Pinacolda, eu Oliviei i-am dat vreo saptamana numai zeama de legume, iar dupa i-am dat direct piureut de legume, si a acceptat usor.
Dar acum fetele, sincer, depinde de fiecare copil in parte de ce ii place sau nu, daca va manca sau nu. Cu Alex eram mereu stresata ca nu manca, nimic nu-i placea, iar cu Olivia, parca e o placere s-o hranesc, de cand s-a nascut.

Gata va las, am fugit la kineto.


Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Eu i-am dat din prima piure...nu i-am dat nici un fel de supa...iar legumele era facute la cuptor coapte

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Nana va pup si sunt alaturi de voi

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




Mercic mult, Ankule!
Ma gandeam la intrebarea ta despre vaccin, ca noi alaltaieri am facut al doilea vaccin si m-am uitat in fisa sa vad si primul facut Infanrix, avea si ptr meningita. Nu stiu ce sfat sa-ti dau sa te linistesti si sa fie bine. Pot s aiti spun doar ca finuta mea, care acum are 1 an jumatate, a facut numai vaccinurile de la stat si e foarte bine. Ma gandesc ca daca ministerul sanatatii a aprobat sa se faca vaccinurile alea in circa, nu sunt ei nebuni. Stiu ei mai bine.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai la asta m-am gandit si eu dar acum nu stiu ce sa fac

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La asta ma gandeam si eu acum, ca daca tot nu vrea laptic, sa insist cu legume si sa renunt acum la fructe. Am testat cateva, le-a papat mai mult sau mai putin, cert este ca nu a facut nici o alergie pana acum. Asa ca il astept sa se trezeasca si incercam piureul de morcovi cu cartofi, sa vedem ce spune. Doamne ajuta sa-i si placa.
Betty, si eu tot asa o sa fac, o sa-i dau direct piure, una la mana ca aici nu se gasesc radacinoase si alte alea proaspete ca sa ma apuc eu de supe si 2 la mana ca aici borcanelele nu sunt exagerat de scumpe. Asa ca, decat sa ma muncesc cateva ore ptr ca el sa pape 1-2 lingurite, mai bine folosesc timpul respectiv si stau si il antrenez pe el.

Intrebare: la inceput testam piureul tot ca si fructele cate o lingurita, dupa care crestem cantitatea de la o zi la alta, sau putem da mai mult?

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Nana eu am vrut sa testez cate o linguritza, dar cu mr fomila nu mi-a iesit faza asa ca a mancat tot castronelul din prima. Eu una ii fac legumele, dar la cuptor, iar apoi le arunc intr-un miniblender si cu asta basta...i-am cumparat si borcanele....dar o sa ii le mai dau cand il scot afara

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:
Ana-Elena de Bernix
Ioana de Carpatina
Andrei de Miaunici
Tudor Gabriel de Carma
Dean de Saphir
Tudor Ianis de Doinidoini



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Adimercedes , ma bucur ca te-ai calmat si sa foloseasca sanatoasa Lisa , noile achizitii. Mi-a placut mult Click & Go Bowl cu lingurita senzoriala... Nu stiu daca la noi avem asa ceva , iar tati nu mai e in Au.
Ramonaiani , spor la zugraveli , sa terminati cat mai repede si sa va bucurati de noua casuta. Pupam micuta Eliza sa o inteleaga pe mami obosita. Si la faza cu dragalasitul...am si eu bunica de pe sot care ii mai dragaleste pe ai mei asa....si pe mine ma irita....


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, vedeti ca in Cora au o promotie la cerealele pentru bebelusi. Si la Humana si la Hipp. Asta de Hipp chiar merita, pentru ca la o cutie primesti inca una gratuita. Si costa numai 120 de mii, fata de 150 alea de la Humana. Spor la cumparaturi. Vedeti sa nu prinda Sim de veste, ca...

Aha, si mai am o informatiune pentru voi... Nu, nu sunt insarcinata... La teatrul Ion Creanga au spectacole pentru bebelusi. Specialmente pentru 0-3 ani...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Ah, Nana, acum am vazut intrebarea ta...
Iubita, lasa barbagushul sa pape cat vrea. Eu asa am facut cu Y. Am urmarit la poponeata efectele. Numai la mar simplu au fost probleme. In rest, a papat tot cu mare drag, fara treceri treptate.
Cred ca daca nu ai observat ca Andrei ar fi mi sensibil la stomacel, nu ai de ce sa iti faci griji iubita. Daca obervi ca anumite chestii nu ii plac, le poti combina astfel incat sa le faci manacabile. Y nu papa morcov simplu si i-l combin cu cereale de fructe. Legumele sunt inecacioase, asa ca mai pun si o bucatica de mar. Puiul e prea uscat, adaug niscaiva morcovel... Si tot asa. Pofta buna, Andrei!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput