Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dati repede pe Antena2!!!! Este o emisiune super despre sugar, in primul an de viata. Luata fiecare luna in parte!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pentru fetele din strainatate...

http://www.antena2.tv/live


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

uraaaa! avem si noi un dintisor mic si ascutit!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mey, Annisio, am fost ieri la Cora, dar nu am bagat de seama promotiile pt ca i-am luat cereale Milupa deja .

Ramonaiani, tie uitasem sa iti raspund, la fel a facut si soacra-mea o data, ca a doua oara i-am explicat scurt si la obiect ca nu sunt de acord sa ii spuna asa. Si ea ma intreaba senina: si cum sa ii spun, dragul mamaiei? Iar io sec: da.

Revin, am legumele la fiert si mi-e ca le ard

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Buuun, am stins focul si le las putin la racit.

Nana, nici la Stefan nu merge treaba cu o lingurita, doua azi si maine mai mult...Eu i-am dat ieri prima data piure de morcov cu patrunjel si l-a halit fara comentarii - un morcov si un patrunjel. Si i-am dat direct piure, fara zeama inainte. Dar eu spun ca asta depinde de fiecare copilas.

Emma, felicitari pt .

sarbatoritilor zilei

Bernix, nu mai zici nimic?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia multumim de info. Poate ne scri mai des, uita eu de exemplu vreau sa stiu ce face Yanisucu, cat a crescut, daca are dintisori???????

Noi am venit de afara unde azi nu am stat prea mult, a dormit ca ursu in casa vreo ora, iar afara nu a prea vrut in carut...teroristul.Am venit in casa la 14 am papat asa :supica de legume-30ml, si piure de cartof cu dovlecel si piept de pui, cam 80-90g, eu chiar nu stiu daca e mult sau putin, are zile cand papa mai mult are zile cand papa mai putin.Azi e prima zi cand i-am dat si supica si piureut, cred ca o sa ma limitez la una din ele, adica piureut....la nici jumatate de ora a vrut tatzi, deci nu s-a saturat, eu cred ca i-am stricat masa cu 2 feluri, mama nebuna ....mi-am invtat lectia.Acum doarme, am ratat iar iesirea in parc....poate maine.

Roxana, sa sti ca si al meu urla pe nepusa masa si nu-l linistesc la mine in brate si nici cu tatzi, chiar am patit-o cand am fost la dr, nu mi-a zis ca ar trebui sa ma alarmez, de fapt am patit-o si aseara....sa-mi spui si mie daca vb cu dr despre asta.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

emma felicitari pentru dintisor.

Yupiiii inca un iepuras.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Gata, nea-m intors din parc am luat si martisoare pentru toata lumea. Ne-am intalnit cu multe fete. Vlad a fost taare multumit intre atatea domnisoare.

Emma, felicitari pentru rontzi-rontz.

Nana, daca vrea sa manance, eu zic sa-i dai. Tot spuneai ca nu mananca prea mult lapte. Poate suplineste cu solidele.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Am mai pus cateva poze. Daca vreti sa vedeti un bebe www.flickr.com/photos/16792873@N07/2295508057/" target="_blank">mirat, www.flickr.com/photos/16792873@N07/2295509157/" target="_blank">zambaretz, www.flickr.com/photos/16792873@N07/2295504765/" target="_blank">imbracat dupa ultima moda, www.flickr.com/photos/16792873@N07/2296296232/" target="_blank">foarte atent, ce mai incoace si incolo, www.flickr.com/photos/16792873@N07/2296298640/" target="_blank">iubirea mea!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da, Cecilico, i-au dat deja si maselele. Ieri a fost la fete si azi, auzi tupeu pe el, m-a intrebat daca se poate apuca de fumat!!!???!!! Ca s-a saturat de baut...


http://good-times.webshots.com/photo/2714192840101620375moxIDM


Haide ma, glumesc... Nu are niciun dinte si nici nu ma ingrijorez. O sa-i apara si aia, da-i incolo. E rotofei si lungan. Rade si gangureste toata ziua. Zice ma-ma, be-be, ba-ba, pa-pa, apa... Dar sunt convinsa ca nu constientizeaza nimic din toate astea.
A inceput cu rasfatul si incerc sa-i rezist. Sta si se tanguie sa-l iau in brate, dar eu nu si nu...
A inceput sa faca mofturi si la tzitzi, dar nu ma las dupa mintea lui. Desi tare mi-ar prinde bine sa nu mai depinda bebe de pacatosul asta de corp. As putea si eu sa incep cura cu ananas si sedintele de electrostimulare. Dar las astea pe mai tarziu, numai sa-l stiu pe el bine. Cu toate ca nu ma simt excelent in noua mea infatisare, cu toate ca nu ma mai recunoaste lumea pe strada si nici eu in oglinda - nu ma indur sa renunt la alaptat. Mi s-ar parea o dereglare la cap sa renunt doar ca sa shada hainilii bini pi mini...
Despre bebe ce sa mai spun? Sunt extrem de incantata de el. Creste frumos. Nu-mi fac griji pentru ca nu face una sau alta. Nu ma iau la intrecere cu nimeni. E mai dezvolat la unele, mai putin la altele... E un copil obisnuit. Cam frumos, ca doar e al meu. Tineti minte ca va amenintam toata sarcina ca ce belea cu halva de copil o sa fac. Ei bine, nu m-a dezamagit piticania! Ne descoperim reciproc treptat si pe zi ce trece sunt tot mai atasata de el. Si tot mai curioasa ce are de oferit. E un omulet numai bun de iubit si pupacit. Ma duc sa-l mai smotocesc putin pe treaba asta!!!




Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput