Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, voi cand va duceti cu Maria la control? Sau ati fost?

Greyeras, am vazut pozele si am observat o maaaaare asemanare cu tati.

Rox, pt mine Herastraul e cam departe, eu prestez plimbari la IOR sau Tineretului.

Sabina, sunt de acord cu Riviera. Lol, o sa fie haios la intalnirea din martie, ia sa vezi ce borcanele/castronele si lingurite caram dupa noi . Care reteta e? Cea de la pag 40? Ce fel de branza ai folosit? Telemea?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Nana, cortizonul e tot steroid. foarte posibil sa fi fost injectiile chair cu un derivat cortizonic, dar ei sa-l denumeasca steroid.

Adimercedes, sunt de acord cu explicatia Sabinei. Nu te panica, mai cintareste-l peste o saptamina, dar tine cont daca a avut scaun inainte sau nu, ca si asta cintareste ceva.

Ank, bine ca te-a linistit neonatoloaga. Intr-adevar, capul mare singur, fara alte maifestari, insemna doaR..CAP MARE.


Sim,
super tare cu ceapa verde!!!!
acum mi-am dat seama de ce se dezvolta Stefan asa bine: tu il alaptezi in realitate si Piciulika in vis.
Sunt de groaza babele astea "binevoitoare".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by Sabina

sa nu radeti da?
http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1XSbPJ
pt mine eu un mare pas inainte, asa ca va rog apreciati gestul



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



felicitari mamico gospodina ,eu nu pot sa rad ca imi curg ,arata super ,nu pui tui reteta la subiectul de papica ,sa o incercam si noi?te rog mumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

multumim frumos!

emma si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Piciulika, diplomata ca intotdeauna . Eu sunt mai impulsiva si nu am rezistat sa nu ii spun. Si asa mi-am muscat limba prima data cand am auzit-o, am zis ca poate mi se pare mie

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sim, telemea. era cam sarata....numa de regim n-as numi mancarea asta Smantana, telemea, unt....
o sa pun reteta, Maria Dar sa stii ca am pozat-o aburinda, dar nu se cunoaste , hihihihi, mai am de invatat



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sabina, fata de cefe si cotlete, caprioare si alte dihanii asemenea, crede-ma ca e de regim . Deci e cea de la pag. 40.

Edit: lui i-a iesit acidul uric peste limita, asa ca tre sa mai faca pauza de carne.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Magda, o intrebare: ce inseamna leucocitele peste limita in urina?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

wow, Sabina Y, in mai putin de o ora , toate astea...esti Speedy Gonzales?


Mandarinutza,
o concurezi pe Maria la bancuri, hi, hi...super tare.

Roxana, la mine PMS tine o saptamina..Eu nu mai iau martisoare pt ingrijitoare, le-am luat nessuri si bomboane. Poate ma razgindesc totusi. La noi s-au strins bani, dar eu le-am luat si ceva "simbolic" celor 2 educatoare. Ce zici, e nasol sa le dau si separat? M-am gindit ca asa le motivez "special" pt copilul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sim, taman bine, ca vine Postul Mare
am scris reteta la bucatarie.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput