Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Nana, chiar nu stiu ce sa zic cu apetitul asta mai mic..In mintea mea insa , tot de steroizi e cumva legata treaba.s-ar putea sa mai fie nevoie de ranitidina in continuare.
.Nu trebuie sa iti para rau de cele 800 grame, ca erau numai apa. Pur si simplu a eli minat surplusul de lichide pe care il retinuse din cauza steroizilor. ce are pe fata sunt telangiectazii, niste dilatatii ale unor vene mici, nu e din cauza ca s-a intins pielea, ci din cauza ca steroizii stimuleaza crestera acestor vase. O sa se mai estompeze cu timpul.Iar bubitele...eu cred ca sunt acnee cortizonica. In corpusorul lui acum e o furtuna , pentru ca ii lipsesc acesti steroizi. Cred ca nu i-ai intrerupt dintr-o data, ci progresiv, nu? asta pentru a face rereadaptarea corpului la profilul hormonal normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Sim , eu ziceam ca seamana cu mine.
Roxana .
Fata mea doarme, sper sa nu mai faca ca noaptea trecuta, de la 2 la 4 a stat treaza cu chef de joaca si gangurit, nu stiu ce a avut, nu a mai facut asa pana acum.
Pentru intalnire la Riviera ne bagam si noi, abia asteptam sa va cunostem. Tati intreaba poate sa vina si el?
Ma duc la el ca e gelos pe calculator.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sabinelu, stii notele de la "Tara mea are"? Era ceva:
do-mi-sol-fa-mi
do-mi-sol-fa-mi
fa-mi-re-do
Dar mai departe?
Ii cant lui Stefan la caracatita aia, dar nu imi mai aduc aminte bine de cand eram si io mica si cantam la un pian de jucarie .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Hmmmm, Sara e bulversata. Ii place ei Michael, dar el e pe taramuri straine...Daca o lasa cu ochii-n soare? UIte ce de-a baieti frumosi aici, Mario cel roscovan si diversificat, iepurasul Vladut, pletosul Andrei, Stefan care socheaza babele, ca sa nu mai vorbim ca Rares e la o aruncatura de bat...Hmmmm.....



Pai de ce crezi ca hushui eu la pretendentzi?! Ca stiu bine ce concuretza acerba e la asa o fata! Deocamdata sunt activa eu - apoi ii las pe flacai - fie ca cel mai bun sa castige!
.. desiii, te rog sa nu-i explici atat de frumos cum e cu baietzii frumosi mult mai apropiatzi geografic - ca ii dai fetei idei!!! Sa stii ca al meu se trage din parintzi fidei - are pedigree bun si promitzator!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

cine stie sa prelucreze o poza...de fapt ma intereseaza sa tai o bucata din ea.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

anca dragoman, schimba medicul, ca e incoerent.
nu e adevarat ca nu mai poti face, schemele se readapteaza din mers. sunt copii care nu pot face la timp dintr-un motiv sau altul si se decaleaza mai tirziu. Cred ca de vaccinul antihemofilus e vorba.Cred.

Nana, eu am aplicat schema: 30-60 90 ml, in primele 1-2-3 zile, apoi la cerere. direct piure, fara zeme strecurate, vorba lui Betty. Chestia cu 1-2-3-...n linguritze, mi se pare....

Ehei, Annisia..in auchan alea de al humana erau 17 ron. bine, nu maninca ei multe cereale acum...dar e cam mare pretul.
La mareeee..? bravos.

Emma,
bun venit la "rozatori".

Ana, ce ginerica frumos am !

Roxana, cum e bona? Luni am si eu un "interviu" cu o tanti pt Cristian. Ahh, acum vad ca ai zis deja. deh, asa e cind vii din urma.

, Sabina, ce carticica? n-am fost pe faza.

Sim, depine cit de mult leucocite sunt peste limita. Doar citeva: nimic. Ceva mai multe: posibila infectie. Daca sunt si dureri lombare sau abdominale si globule rosii in pipi poate sa fie de la o pietricia ce se elimina. Scrie valoarea de acolo, de fapt scrie tot sumarul pe PM si iti zic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

quote:
Originally posted by betty78

cine stie sa prelucreze o poza...de fapt ma intereseaza sa tai o bucata din ea.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario


In ACDSEE , edit mode, functia "crop".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

betty, da-o pe mail la mine.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ana, chiar ca suntem in urma cu moda,

Anisia, ma bucur ca ii merge bine lui Yanisucu, chiar imi era dor de el, daca tot sunt nascuti baietii in aceeasi zi, ma gandeam la voi( mai ales cand au facut 5 luni) un baiat minunat si o mami fericita.

Sabina

Am facut si eu o plimbare in Cora, ca tot am ratat iesirea in parc.Am gasit ce cautam, adica azi i-am luat asa: o pereche blugi, 2 caciulite, 2 camasi, suport de stat in popo in cada, sosete, mai voiam o gecuta subtire si bady cu maneca scurta sau chiar fara manecuta...dar n-am gasit asa mari.
Sim le-ai luat cumva pe toate????????? asta ca stiu ca mergi mereu in Cora....hihi.

Gata merg sa-i fac baita si sa-i dau papa....apoi nani nani.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aaaaa...nu stiu la ce cantecel te referi, Simona, cum sunt cuvintele?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput