Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Fetelor, Lisa a pierdut in greutate 200g intr-o saptamana. Acum 2 saptamani avea 6.8kg, saptamana trecuta avea 7kg, iar azi, dupa o saptamana are 6.8kg . Acum seara la baie am vazut. Nici nu stiu ce sa fac. Mananca destul de bine, saptamana asta a cam tras de mine, dar am pus-o pe seama unui puseu de crestere. Parca nici pp nu a facut cu acelasi spor, desi tot a facut in 6 scutece. Insa inainte parca o schimbam mult mai des. Adica e clar ca o schimbam mai des, ca imi notez tot timpul. Nu a dat afara mai mult de o lingura o data sau de 2 ori pe zi. O sa sun maine la pediatru sa vad ce zice. Insa nu stiu daca poate sa ma vada, ca programarile la el sunt cu cel putin 1 luna in avans. Dar va intreb daca a mai fost careva in situatia asta si ce ati facut sa fie ok, ce v-a zis medicul, care era problema...

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o idee, ca sunt extra-stresata

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



am ajuns aici.
Si eu cu gheorghe am patit asta la cantar de catvea ori. E in functie de cum au facut ei kk in ziua respectiva. Stai calma!
cantaru e digital sau mecanic? daca e mecanic, vezi cum sta tara! daca e digital, vezi de barterii
cata vreme totul e neschimbat, eu nu mi-as face griji.
Serios!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, nu stiu daca voinicel e chiar asa model la masa, sper eu sa aiba influenta pozitiva. La sora-sa merge, ca de cate ori mananca si el vrea si ea cate ceva de mancare. Cat despre stat in fundulet, nici Andrei nu sta si nici nu imi fac griji. Sora-sa a stat la 7 luni jumate si era perfect sanatoasa.

Alina, multumim ca ne-ati trecut pe lista, ramane sa vedem ce parere au si copiii.

Andreea1002, eu zic ca la cat de scumpa e Miru nu merge fotbalul, mai bine ii sade in masina.

Mada28, votez si eu pentru Braun vertical.

Danielle, sa treaca sperietura. Poate era mai bine sa nu asisti daca te stii asa sensibila. Pe mine m-au intrebat mereu daca vreau sa ma ajute vreo asistenta, chiar si la analize sau la aspirat, si am preferat mereu sa fiu eu acolo, tare pe pozitie, ca sa ii dau siguranta copilului. Si inca o data si multumim pentru cuvintele frumoase la adresa puilor mei.

Adimercedes, Andrei a avut la un moment dat o stagnare, 3 saptamani nu a luat nici un gram. Dr nu a zis nimic, ca el e durduliu oricum. I-am facut totusi o urocultura si nu are nimic.

Cecilia, multumim mult.

Sim, am vrut si eu sa il las la cheliuta azi dar avea pletele asa transpirate ca mi-a fost frica sa ii scot fesul. Apropos, Andrei nu suporta sa stea la soare, face super scandal si isi acopera ochii cu mainile.

Mandarinutza,





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Haideti sa marturisesc ce am facut azi, exact ceea ce m-am jurat ca nu voi face niciodata si ce m-a obsedat sa nu faca altii. L-am hranit cu borcanele pe Andrei care papa super bine la lingurita, dar face fitze rau la biberoane, si apoi mi-am deschis si eu o cutie de Branzica de casa (care contine si smantana!). Si cum mancam eu asa, Andrei saliva si tipa si se agita inspre cutia mea. Si nebuna de mine, i-am inmuiat lingurita in branza aia si i-am pus-o pe limba si era in extaz. Asa ca am mai repetat inca o data operatiunea si cam atat. Acum imi e tare frica sa nu pateasca ceva. Banuiesc ca v-am socat cu asemenea atitudine. Ca este exact pe invers din ce propavaduiesc eu pe aici.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, pe mine nu. Duminica Stefan lingea o ceapa verde cu maaaaare multumire . Pana la urma, nu cred ca va avea ceva Andrei, doar erau pasteurizate. Smantana stiu ca se introduce in alimentatie destul de repede (sau nu?), branzica la fel, deci nu cred ca e mare bai.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Noi am scapat de vaccin fara febra sau maraieli, yuhuuuuuuuuu!!!!

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

danielle - pupici sa treaca durerea si sa nu faca febra.
rox - spioneaza si tu, dar nu cred sa pateasca ceva...e mare de acum si oricum nu i-ai dat mult.pupici pofticiosului!
sim - pt febletea mea!
si eliza a stat cu chelia la soare in parc...si ce daca vb babele? sa fie sanatoase..si noi la fel!
andreea - of, te cred...si eu am facut punctie, dar sa stii ca daca nu ai grija de tine in perioada urmatoare, cat esti inca sensibila, poate reveni!pupici si sanatate multa!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gabi, . Stii ce e mai nasol? Am vazut o gramada de bebei imbracati in fashurile de iarna si caciuli tot de iarna, iar termometrul de la carut imi arata 19 grade!!!! Si serios ca nici macar nu adia vantul in parc. Macar daca ii imbracau mai subtirel si le dadeau si o caciula mai subtire daca tot nu vroiau sa renunte la ea.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Apropo de mancat cu lingurita, ca zicea Roxana ca Andrei mananca cu mare placere. Asa manca si Miruna pana ieri, ee, de ieri a inceput sa scoata limba cand ii duc lingurita la gurita, nu mai vrea de niciun fel sa inghita. Am zis ca maine nu ii mai dau, poate i se face dor
Off, si ce bine incepuse sa manance, chiar ma miram cat de repede a acceptat lingurita.



Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Gabi, . Stii ce e mai nasol? Am vazut o gramada de bebei imbracati in fashurile de iarna si caciuli tot de iarna, iar termometrul de la carut imi arata 19 grade!!!! Si serios ca nici macar nu adia vantul in parc. Macar daca ii imbracau mai subtirel si le dadeau si o caciula mai subtire daca tot nu vroiau sa renunte la ea.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



Da, si apropo si de infofolit, astazi ma plimbam pe bulevard (nu am niciun parc unde sa ajung repede pe jos, eu stau pe Obregia) si nu va pot spune cat de infofolit era un bebe: salopeta groasa de fas (cred ca avea o gramada si pe sub ea ca statea saracul ca o statuie, nu putea misca), invelit cu paturica groasa plus sacul de la carucior (nu imi vine acum cum se numeste). Asaaaa, dupa ce mai dau o tura, ne intalnim iar: bunicul isi aruncase si geaca lui de fas peste copil .

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Sunt incepatoareeeee!

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput