Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gabriela
Rox, eu zic sa stai linistita ca doar e baiat mare Andrei. Pup falcutele dragutele de Andrei.

Am vazut ca Andreea zice ca nu mai maninca cu lingurita puiul. Si Andrei a facut la fel. Manca orice fel de piure de fructe pe care le incercam, ca eram la inceput. De cateva zile nu mai vrea deloc. Cum simte lingurita plange si pare ca se ineaca. Ce o fi oare? Nu o fi inca pregatit?


Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Acum despre noi: am trecut cu bine noaptea, fara febra din cauza vaccinului, am vazut ca si Stefan de Sim la fel .
Dimineata am fost la controlul saptamanal la neurolog si 1 ora la fizioterapie. A fost tare activ Andrei si f comunicativ si asta m-a bucurat tare. Ne mai ducem vineri. Pana atunci face mami cu el acasa exact ce facea tanti Helga.
Cat despre infofolit, trebuie sa recunosc ca eu fac parte din categoria exagerata la infofolire. Sunt sigura ca fac asta ptr ca nu vreau sa mai apara o grija in plus, adica viroza, raceala, etc, chiar daca stiu la fel de bine ca infofolirea excesiva face sa apara mult mai usor asta. Sper sa ma corectez in curand ca il exasperez pe sot de fiecare data cand trebuie sa plecam undeva.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Acum despre noi: am trecut cu bine noaptea, fara febra din cauza vaccinului, am vazut ca si Stefan de Sim la fel .
Dimineata am fost la controlul saptamanal la neurolog si 1 ora la fizioterapie. A fost tare activ Andrei si f comunicativ si asta m-a bucurat tare. Ne mai ducem vineri. Pana atunci face mami cu el acasa exact ce facea tanti Helga.
Cat despre infofolit, trebuie sa recunosc ca eu fac parte din categoria exagerata la infofolire. Sunt sigura ca fac asta ptr ca nu vreau sa mai apara o grija in plus, adica viroza, raceala, etc, chiar daca stiu la fel de bine ca infofolirea excesiva face sa apara mult mai usor asta. Sper sa ma corectez in curand ca il exasperez pe sot de fiecare data cand trebuie sa plecam undeva.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



Da Nana, dar la voi cred ca e mult mai frig. La noi erau astazi vreo 20 de grade, vorba lui Sim.

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by andreea1002

Sunt incepatoareeeee!

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)




multumesc mult fetelor ptr gandurile bune
roxana si pe mine m-au intrebat daca vreau sa o tina o asistenta dar nu am vrut,o simt mai protejata daca e la mine in bratze si se linisteste mai repede.
asa doarme micutza mea,nu a facut febra nu nimic,a mancat bine si somn de voie,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna seara ...sunt vesela azi... va multumesc la toate pentru sustinere.Am vorbit azi cu o neonatoloaga... care m-a calmat.Mi-a zis ca din moment ce bebe s-a dezvoltat asa de mult in primele luni si ajuns cam la masurile de un an era normal sa ii creasca si capul ca doar nu o sa aiba un cap ca o portocala daca e mai mare ... si ca ea e sigura ca pediatra noastra s-a gandit la o hidrocefalie.Ea mi-a zis ca la hidrocefalie sunt foart multe semne clinice inainte sa ii creasca capul.. si in mom in care ii creste capul deja nu ar mai reactiona nici cum si asta ar fi ultima faza de unde nu il mai scapa decat operatia... dar sa ma duc pentru linistea mea sa ii fac un nou control...
Cat despre ridicatul capului a zis ca fiecare bebe are tonusul lui muscular... si ca nici fiica ei care are 2 ani nu s-a intors niciodata de pe o parte pe alta si nu a mers de-a buselea si totusi e perfect sanatoasa si a mers in picioare la un an de zile... deci in final ...de peste tot pareri bune si incurajatoare si puiutul meu azi a ras mai mult ca oricand chiar cand s-a trezit a ajuns la carusel si la tras peste el .. cand am fugit la el era cu o oaie in gura... (oita de la carusel sa nu se inteleaga altceva)

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Si eu sper sa nu pateasca nimic, deocamdata e ok, numai ca tot asa avem probleme cu biberonul. Andreea1002, tu ai mai verificat gingiutele?

Azi chiar a fost cald, super cald si ce e drept nu era vant in parc. La mine acasa se fac niste culoare de curent intre case de ne ia pe sus si azi mi s-a parut asa bine in parc fara curent. Eu tot in pulover l-am scos.

Apropos de infofolire, am avut o mare surpriza in Germania, si eu ma asteptam la ei sa caleasca copiii. Multi copii in fash desi erau 15 grade la pranz, cu caciuli groase si gluga pusa, si infasurati in sacul acela de fash de la carut de care zicea Sim. Si ce m-a socat si mai tare era ca se plimbau cu ei asa prin magazin, in cel mai fericit caz desfaceau fermoarul la sacul acela, dar hainele groase si caciulile ramaneau pe ei.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, Nana si Sim, ma bucur ca nu aveti probleme de la vaccin. Luni mergem si noi.

Nana, sigur nu ai schimbat nimic? Combinatia de fructe? Lingurita? Andrei al meu prefera sa pape cu o anumita lingurita. Aaa, uite ce poti incerca, a mers la noi la ambii copii. Lasa-i si lui o lingurita in manuta, pune-i-o tu si lasa-l sa o studieze si sa incerce sa duca la gura. Asa e mai tentat sa deschida gurita cand ii duci tu papa. Ma mai gandesc la solutii, acum nu prea pot. Dar revin, ca eu am avut super mofturoasa de cazusem in depresie cu mesele ei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Gata, facut baita la papusica ranjita si jucausa si culcat. Pot sa ma uit si eu in voie la telenovela. Astept sa vina una bucata sot ca sa-l mai rasfat si pe el .
Si eu o imbrac subtire cand iesim afara, am trecut la gecile de primavara, ne-am saturat de fas, mai ales ca am primit vreo 3 geci frumusele la botez numai bune pt vremea asta.
Ank ma bucur ca totul este bine, asa suntem noi mamele mai sperioase, ca de doar sunt puii nostrii.
Roxana sa stii ca spre rusinea mea si eu am avut momente dinastea si i-am dat si eu sa guste smantana si apoi mi-a parut rau, dar fata nu a avut nimic, i-am dat sa guste chiar si banana cand nici macar nu incepusem diversificarea.Sunt sigura ca nici Andrei nu are nimic.
Nana imi pare bine ca Andrei a trecut cu bine de noaptea de dupa vaccin si mie mi-e groaza de zilele de dupa vaccin, ultima oara mi-a facut febra si nu vroia Nurofen cu nici un chip il vomita.
Andreea si noi stam pe aproape de Obreja poate ne vedem, noi ne plimbam pe aleile dintre blocuri.



Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Seara buna!

Cu intarziere,vin si eu sa urez sarbatoritilor de azi:

Maia Iulia de mami Sheherezada
Teodora de mami Irina C.
Andra Maria de mami alina.clau

Andrei Stefan de mami Nana
Andra Maria de mami nikol31
Luca Mihai de mami Mada28
Vlad Dominic de mami moldoveanca
Razvan Dimitrie de mami Bee !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ank, ma bucur de vestile bune, eu zic ca nu sunt probleme, ma asteptam sa fie doar dezvoltarea normala corelata cu restul corpului.

Greyeras, noi suntem in toi cu diversificarea, iar branzica de vaci chiar trebuie sa ii dau. Dar de smantana aia ma temeam eu.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput