Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Fetelor, Lisa a pierdut in greutate 200g intr-o saptamana. Acum 2 saptamani avea 6.8kg, saptamana trecuta avea 7kg, iar azi, dupa o saptamana are 6.8kg . Acum seara la baie am vazut. Nici nu stiu ce sa fac. Mananca destul de bine, saptamana asta a cam tras de mine, dar am pus-o pe seama unui puseu de crestere. Parca nici pp nu a facut cu acelasi spor, desi tot a facut in 6 scutece. Insa inainte parca o schimbam mult mai des. Adica e clar ca o schimbam mai des, ca imi notez tot timpul. Nu a dat afara mai mult de o lingura o data sau de 2 ori pe zi. O sa sun maine la pediatru sa vad ce zice. Insa nu stiu daca poate sa ma vada, ca programarile la el sunt cu cel putin 1 luna in avans. Dar va intreb daca a mai fost careva in situatia asta si ce ati facut sa fie ok, ce v-a zis medicul, care era problema...

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o idee, ca sunt extra-stresata

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



Adimercedes, s-a folosit acelasi cantar pentru toate 3 masuratorile?

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Mandarinutza, super bancul

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by andrruzza

mi-a facut azi la pranz punctia, a fost groaznic
n-a fost dureros, mi-a facut anestezie, dar si asa a fost nasol... cand a bagat asa zisul ac, ca era ceva urias comparativ cu un ac de seringa, am auzit cum a troznit cartilagiul' ala
si o sa mai fac, una, doua,...noua..pana se negativeaza
joi urmatoarea offf






mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"





eu nu suport durerea deloc,am devenit foarte sensibila dupa ce am nascut,imi imaginez ce durere a fost la tine,mi s-a facut pielea de gaina,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Adi, nu stiu ce sa spun.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Am ras inainte sa plec spre casa!!!

Andruzza , sa nu te mai doara!!!

Am facut si noi analize impreuna cu sotul, maine trebuie sa iau rezultate. Trebuie sa-l duc si pe Alex, din acelea obligatorii, deja mi-e frica la cum va rezctiona.

fetele, am plecat spre casa.


Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mandarinutza,

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bee, Betty, Sim, Mandarinutza .

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by myral

Buna dimineata!
Si noi obosite, la 6 s-a trezit micuta, la 7 aia mare la scoala iar la 8 cand speram sa mai dorm si eu o ora au inceput sa se taie copacii de vizavi, era o galagieeeee

Mai, eu la Sabina am inteles ca nu-l mai lauda ca doarme toata noaptea, in rest normal ca e de laudat.



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)




Exact!
pup mamica obosita:)
acu citesc ce mi-a mai ramas din urma, am avut o zi crunta,,,si nu s-a terminaaaat.Imi pica ochii in gura de vreo 4 ore.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Dani, un pupic pt printesa vaccinata!
Nana, ma gandesc si ma rog mult pt voi, sa stii!

Am admirat voinicii Stefan de Sim si Andrei de Rox! Ce dulci sunt! Bine, si atomica mea preferta!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare si de la noi. Fost sa iau martisoare, am luat si ceva alb pentru Andrei, adica niste adidas haiosi din piata. Fost in parc vreo 2 ore, luat fata de la gradi, facut ordine. Imi revin cu treburile casnice, ieri am fost in grava absoluta, este prima data cand a venit tanti si a gasit ceva inimaginabil in casa. Mai am sa calc niste rufe ca nu mai e loc pe uscator si zic eu ca sunt gata. M-am enervat si cu cadoul de 8 Martie la gradi, de aiurita ce sunt nu am dat reply to all la mesajele intre parinti si acum toata lumea statea chipurile dupa mine si o alta mamica. Ma rog...azi am lamurit si asta sa vad ce porcarie o iesi.

Sa va zic de martisoare? Gasiti de tot felul. Eu am luat unele simple cu scoicute pentru toate ingrijitoarele si bucataresele de la gradi si am luat unele dragute lucrate manual, ca un medalion pe sticla (vreo 60 RON) si cateva aranjamente florale din flori artificiale. Daca pun si niste bomboane zic eu ca e suficient.

Acum ma intreb cand duc martisoare la gradi, luni sau vineri acum?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput