Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

…am revenit!
Lili, Mirabela, merci de sfaturile legate de medicamente!
Lullabay, am inteles cum sta treaba! Sper sa va ramana ceva fonduri sa mergeti totusi si intr-o minivacantza! Asa ma gandeam si eu sa ma duc la all inclusive! O saptamana o am acoperita ca ma duc la frate-miu dar raman celelalte doua! ma gandeam doar ca altfel ar mai trece timpul daca as mai fi cu cineva, de asta am intrebat fetele!
Ignatica, imi pare rau ca ai trecut prin asemenea momente cu bb2! Bine ca s-au rezolvat! Sarcina usoara in continuare si fara nici un fel de probleme! David ce mai face?
Roxana, cum a fost la echo?
Lexi, Ramo, am reusit sa vad si pozele voastre! Nu m-am gandit ca e asa luminata piatza din Bruxelles! Eu n-am vazut-o decat ziua! Iar de Grecia, sper sa ajungem si noi odata! De fapt acum mi-a venit o idee de vacantza!
Scumpik, revedere placuta!
Lilina, sper sa te odihnesti noaptea asta! daca te incalzeste cu ceva ne laudam si noi cu 2 astfel de nopti consecutive! eu tot dau vina pe canini! Abia astept sa-I iasa toti!
Lakioana, felicitari pt viza! multa bafta si succes in continuare! Imi pare rau ca a reaparut problema cu vomitatul! Sper si eu sa fie de la dinti si va doresc sa treaca cat mai repede!
Itzy, ce week-end fain ai avut! acum inteleg eu de ce esti asa de fresh! Ceva poze?
Adriana, ma bucur ca ai venit cu vesti bune!
De Mexxa si Sebi, mai stiti ceva? Au ajuns la Bucuresti pana la urma?
Sandra, ai si acordul meu pt prima pagina! Spor si merci ca te ocupi!
xandrutza, bebe darius e bine! i-au scos tubul de oxigen si respira singur! preventiv i-au lasat doar un furtunas cu oxigen in caz ca a avea nevoie!
va pup si o noapte buna sa aveti!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ignatica, eu o rog pe bb2 (care vreti sa fie fetita sau baietel?), sa stea in burtica la caldurica cat mai aproape de D.N., iar tu sa ai o sarcina fara probleme de acum inainte.

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Eu am limbarita in seara asta ....si probleme existentiale
Cum faceti voi aprovizionarea casei?mergeti o data, de 2 ori pe sapt cu listuta pe care aveti scris ce sa luati ?cumparati mereu aceleasi lucruri?sau cand va aduceti aminte mergeti si luati ce aveti nevoie?
Eu am o mare problema vis-a-vis de acest subiect:cheltuiesc foarte mult pe cumparaturi marunte si niciodata nu am ce imi trebuie in casa...si la 2 zile tot trebuie sa fac cumparaturi..si asta imi ia o gramada de timp...pt ca de ex branzica de vaci daca o iau dupa 3 zile nu mai e buna,legume,fructe se strica repede,laptele(pasteurizat)se consuma repede.....
Poate aveti solutii sa ma inspir si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Gety, ma bucur sa aud ca sunteti bine!
ce mi-ai facut in seara asta? mi-ai adus aminte de ale tineretii valuri, sinaia, busteni, brasov!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Roxana, eu fac o data pe spatamana cumparaturile! imi prealabil ma gandesc ce as vrea sa fac de mancare in spatamana urmatoare pt noi si Eric apoi fac lista! in timpul spatamanii nu cumpar decat paine cel mai des de la tonomat si totusi se mai intampla sa ajung la magazinsi in timpul saptamanii cand imi trebuie musai ceva! incerc sa nu ma abat prea mult de la ce-mi propun! ce-i drept sotul m-a ajutat sa ma disciplinez ca el ajungea la magazin in timpul saptamanii si il enerva teribil sa mearga pt 1-3 produse!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lullabay, noi avem Kaufland-ul la 2 pasi si una-doua putem sa ajungem acolo, de ex. eu cumpar cate 2-3 banane, nici branza Fagaras nu tine mult si intotdeauna mai gasesti ce sa mai cumperi "pe langa". Un ghiveci cu o floare, spre exemplu.

Eu va spun noapte buna!


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Beatrix mie mi-ar face mare placere daca ne-am putea sincroniza programele sa mergem impreuna in vacanta undeva
Gety,acelasi Kaufland il avem si noi la 2 pasi,dar mi-e foarte greu sa fac cumparaturile cu Stefan ca nu sta in cos...plus exact cum ai spus tu ma duc pt 2 banane si ies cu tot magazinul dupa mine,si uite asa se duc banii...
Multumesc de raspunsuri...a Beatrix trebuie sa fii foarte organizata si sa stii exact ce vrei de la sapt urmatoare...pe vremuri eram si eu asa...de cand m-am maritat m-a invatat sotzul sa nu stiu ce fac nici maine :))) si nu imi place..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Roxana, la noi e exact invers!
sotul e ala ordonat si organizat, care trebuie sa stie tot ce face cu cel putin 3 zile inainte! cateodata imi vine ! cica ar fi o caracteristica a zodiei, e fecioara! in schimb eu sunt cea care se suceste dupa cum e starea de spirit si dupa ce vreau in momentul respectiv! deocamdata reusim sa gasim calea de mijloc!
sa va zic un secret sa radeti un pic! singurul loc unde nu am putut efectiv sa schimb nimic este sifonierul! partea cu hainele lui sunt la linie aranjate, tricourile pe raftul lor suprapuse la dunga, pantalonii la fel, etc in schimb pe partea mea sunt facute gramada pe toate cele 5 rafturi! eu dimineatza scot gramada in pat, imi selectez ce-mi trebuie si le bag la loc, gramada evident! credeti-ma ca am incercat sa m-i le tin si eu la linie dar nu pot! mai mult de 2 zile nu reusesc!

edit: poate ne sincronizam ca si eu as vrea!
Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

beatrix multa putere nepotelului tau, sa ajunga cat mai repede la greutatea necesara iesirii din spital si sa nu aiba probleme dupa externare.
David e bine, e baietel mare, are un vocabular bogat, in fiecare zi invatam 2-3 cuvintele. E destul de greu sa se acomodeze cu o mami incetinica, ma tot trage de manutza sa facem una sau alta, iar eu incerc sa ma odihnesc cat pot.
Gety iti multumim pentru gandurile bune. Ma bucur ca Maria e mai bine.
Roxana noi facem cumparaturi "mari" o data pe saptamana si e clar ca mai cumparam si "nimicuri" cu care ajungem apoi acasa si incep marile regrete. Asta e riscul shoppingului in supermarket pana la urma.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David
bb2 in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by GETY

Eu nu am inteles bine: ori Scumpik_lui a "mancat" un "c" si se intalneste cu "soacra", ori a scria un "a" in plus si se intalneste cu "sora". Oricum, o sa fie o reintalnire placuta!

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.




Gety totdeauna le nimeresti , intr-adevar am mancat un "c" ca a venit soacra, eram grabita, am scris repede si n-am verificat ce am scris

Multumesc fetelor pt urari

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput