Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ramo- dar de la ce a inceput constipatia asta???de cand i-ai schimbat lapticul???ooofff, sper totusi sa-i dai de cap cumva...noi suntem la polul opus, mai ales ca acum ii combin Nan junior simplu cu cel cu miere si vad ca azi cel putin mi-a facut deja 3 scaune...destul de moi

....ne plimbam ce sa facem, ca de cand tot asteptam soarele si zilele frumoase...norocul nostru ca au venit taman cand avem noi nervisori undeva din cauza caninilor - au iesit 2...si ii asteptam cu interes si pe fratii lor

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


ramo, uite valorile, mg/l de la apa care nu constipa: Ca=80; Mg=26; Na=6.5; K=1, HCO3=360, SO4=12.6, Cl=6.8, NO3=3.7, SiO2=15, pH=7.2! momentan nu am in casa apa care constipa (Spa ii zice) dar din cate imi amintesc eu, comparativ, valorile la K si Mg erau foarte mari! vineri sua sambata cumpar si-ti scriu! daca uit aminteste-mi te rog!
alexutza, asa suntem si noi cu canini! abia astept sa iasa odata toti! plimbare placuta!
Gety, insanatosire grabnica la amandoua! de fapt tuturor bucuriilor bolnavioare!
revin deseara dupa ce-l culc pe duracell mai detaliat!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by ramomar

xandrutza Voi cum sunteti, ati scapat de raceala?






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************



Ne-a trecut, suntem bine; de fapt Narcisa face pozne la greu deci e vindecata. Multumim!
Vroiam sa-ti spun, cand era Narcisa constipata ii dadeam mar ras si functiona rapid.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

[quote]Originally posted by beatrix


ramo, uite valorile, mg/l de la apa care nu constipa: Ca=80; Mg=26; Na=6.5; K=1, HCO3=360, SO4=12.6, Cl=6.8, NO3=3.7, SiO2=15, pH=7.2!
edit: apa care constipa (Spa ii zice): Ca=4.5, Mg=1.3, Na=3; K=0.5, Cl=5, SO4=4; HCO3=15, NO3=1.9, SiO2=7; pH=6!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Anca, intalnire placuta cu sora ta.
Alex, imi pare bine ca nu ai disparut De acum sa strigi catalogul, tu si cu Itzy, in fiecare zi


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Buna mamici,

Revenim si noi dupa o lunga absenta motivata. Am avut mici probleme cu bb2, am sangerat si am stat internata 5 zile, dupa care a urmat o perioada de repaos total la pat. Acum suntem bine, tinem bb cu tratament acolo si incercam sa nu facem efort.

lakioana mult succes si acomodare rapida in Canada.





Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David
bb2 in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu nu am inteles bine: ori Scumpik_lui a "mancat" un "c" si se intalneste cu "soacra", ori a scria un "a" in plus si se intalneste cu "sora". Oricum, o sa fie o reintalnire placuta!

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Beatrix spuneam ca imi doresc din suflet sa ajung dar nu cred ca anul asta reusesc,pt ca al meu sot merge la campionat in Elvetia,asadar fondurile merg cu el :))...plus ca el nu vroia sa mearga in Olanda si ar fi trebuit sa merg singura.
Eu pana in august adica sf lui iunie,iulie as vrea sa facem undeva o vacanta cu baiatul..asta pt ca dupa august anul asta nu mai plec nicaieri ca am de invatat gramada,dar nu ne-am hotarat daca mergem..vedem si dupa Elvetia daca mai ramane ceva de o vacanta scurta,ideea era ca daca vrei sa mergi undeva cu copilul mergi la all inclusive,chiar si singura te vei descurca super bine pt ca ai toate facilitatile,noi ne gandeam anul asta la Tunisia dar nu am facut inca cercetari,desi daca ar fi eu tot in Turcia as merge in Antalya,ca anul trecut.
Lakioana nu ai pt ce,ma bucur ca e bine Reby...
Hei pe mine nu m-a strigat nimeni la apel!
Lili in principiu noi suntem prin zona vineri,cred ca e greu sa hotaram daca e afara sau inauntru,ca depinde de vreme.eu ma supun majoritatii daca hotarati ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Sandra e super fain ce ai facut...auzi sa te mai carcoteasca cineva dupa ce ai muncit din proprie initiativa si atata timp ...numai ca la mine e cam lata pagina,daca se poate remedia asta e beeeeeeetooon.
Miha ma bucur tare ca sunteti bine!!!Aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Beatrix, noi anul asta nu iesim din tara. Avem in plan sa mergem in Busteni sau Sinaia prin iulie, dar mai am multe in plan pana atunci care trebuie rezolvate.

La mine in familie lumea se insanatoseste, Maria se simte mai bine, are chef de joaca mai mult si eu imi revin incetul cu incetul. Maine speram sa fin OK. Preventiv am chemat si dr. acasa sa o mai consulte inca o data, sa fim siguri ca suntem pe drumul cel bun cu ea.


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput