Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lakioana, felicitari pentru viza. Sper sa treaca cat mai repede timpul. Imi pare rau ca Reby are aceste episoade de voma. Sper sa scape de ele definitiv.
Beatrix, spor la lucru! Ce-ti mai face nepotelul?
Itzy, buna initiativa ai avut, cu prezenta Uitasem sa spun, a avut sotul tau o aventura teribila, bine ca a reusit sa coboare de pe munte.
Mira o sa-ti mai trimit si eu ceva date despre Narcisa, sa le pui pe pagina Bucuriilor.
Alexutza, ai strigat catalogul si ai ragusit? Unde ai disparut?
Sandra, o si de la mine.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili, maine e ok! As putea ajunge in oras pe la 12, e bine pentru tine?

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Multumiiiiim!!! Chiar ne dorim mult.

Hai ca va las...ca nu mai ajunge "Ebi" in parc la intalnirea cu "piii" si cu "nani"

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Am vazut si filmuletele lui Gonghy, mi-a placut mult Maya, mai ales cum danseaza, cum face baita si cum spune "tusi".

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Am aparut... ca doar si eu citesc, chiar daca nu va scriu de fiecare data.

Dudu este binisor... la analiza (impedanta auditiva) nu a stat prea cumintel, dar macar orientativ tot a aparut o linie curba, semn ca timpanul este spre vindecare. Mai stam 3-4 saptamani si mergem din nou la control. Poate intre timp facem si nou vaccinurile... ca deja intru la idei.

Roxana, multa sanatate Dariei!

Floricel, si Dudu are fontanela inca deschisa (dimensiuni discrete, corespunzator varstei) si luam in continuare Vigantol.

In rest, ne bucuram de vremea frumoasa. Bineinteles, Dudu este cel mai fericit dintre noi; cand iese bona cu el afara, se comporta de parca ar fi scapat de la puscarie! Iar seara, noi (mami si tati) ne amuzam teribil, caci a inceput perioada in care ne imita la fiecare pas si este atat de haios.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Of, of, mai, mai!

Noi suntem in continuare bolnavi, eu am sinusurile facute prastie acum, am inceput sa beau Paracetamol sinus, am terminat cu Ospen-ul.

Maria este mai bine, nu i-a trecut inca, mai avem un pic de antibiotic in sticla.

Legat de Peritol, v-am spus ca eu i-am dat 4 seri la rand, dr. mi-l recomanda, are si alte efecte in afara de cel sedativ, este si antialergic, parca. Mie mi l-a prescris dr. si cand a facut Maria niste patute pe fata de zici ca se arsese pielea, cred ca de la soare.

Incerc sa tin flacoanele cu medicamente cat scrie pe prospect, ca toata lumea de fapt, de ex. la Rhinathiol scrie ca nu mai este valabil dupa 10 zile de la deschidere. Numai la Vigantol am citit ca se pastreaza la temperatura camerei, eu il pusesem in frigider.

In rest ne dregem cu ceaiuri si mai stam in casa, ca am iesit afara dupa cumparaturi si cam toata lumea stranuta si tuseste.

Noua ni s-a inchis fontanela, la coaste suntem putin evazate, dar ni s-a spus ca se corecteaza pana se marita.


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Itzy - hai ca sunt schimbul 2 la strigat si...la ragusit...

Pufymiiicc.......
Scumpik...........
UsorLili..........
Monique..........
Cristina......ieri nu te-am vazut, sunteti bine???
Lexi..........
Mexxa - cum mai sunteti???ce face Sebicu???mai da-ne cate o veste despre voi!


Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg



prezent

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

salutare !

eu sunt tare obosita, azi noapte printul meu s-a tot foit si trezit, pe la 5 se juca cu masinutele, imi vine sa ma duc la nebuni.
ieri am fost cu o prietena sa-si dea comanda la mobila si am stat cam 8 ore !!! si desi nu am facut nimic (am cascat doar ochii la gagica designer care manuia tare bine softul de design) am venit tare obosita acasa



Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
www.kodakgallery.com/AlbumMenu.jsp?folderid=0&view=1&sort_order=1&albumsperpage=24&displayallyears=0&" target="_blank">poze 0-1 an poze 1-2 ani cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Sandra eu sunt de acord, sa vedem ce zic si fetele. Multumim ca iti faci timp pt. lista.

Despre siropuri: am mai cerut niste pareri si mi s-a spus ca vitaminele in principal nu trebuie tinute mai mult de 3-4 sapt. ca se inactiveaza, nici celelalte nu ar trebui tinute prea mult, pentru siguranta maxim 2 luni. Acum nu stiu ce sa zic, producatorii cred ca ar trebui sa scrie pe prospect toate astea... si neaparat trebuie tinute la frigider.

Lili noi suntem de acord, sincer as prefera afara daca e vremea buna, acuma cum se hotaraste.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

MamiLili, mai stam in casa un pic, ar trebui sa ne facem sanatoase pana vineri, tare bine ar fi sa ne putem intalni. Si aici ar fi o conditie, ca dr. ne-a recomandat sa ne ferim de colectivitati in perioada asta. Cam multe conditii, nu?

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput