Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by Roxana01

Buna fetelor!


Itzy, m-am intalnit azi cu ana maria si bunicile in parc. am stat vreo 2 ore, nu mai puteam. ana iar mi-a zis cu mandrie cum o cheama si cati ani are (i se lumineaza toata fata cand o intrebi, stie ca va fi felicitata pt raspuns). Intr-adevar, acelasi magnet i-am luat si eu lui tudor. ce coincidenta. plus ca puteam sa nu scriu despre asta si nu aflam una de alta.


ah, maine seara facem al doilea eco 4D. tineti-ne pumnii, sper ca totul va fi bine cu Victorasul.



Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe




Daaa asa e Roxana...dupa cum ai vazut e suuper fericita cand o intrebi ceva si iti poate raspunde cu mandrie stiind ca urmeaza un Bravoooo si pupaceli...dar sa stii ca nu cu toata lumea e asa draguta... pt ca are simpatii si antipatii deja

Astept sa ne spui cum va fi echo din seara asta...iti tinem pumnii desigurrr

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

m-ai facut sa zambesc si sa ma simt bine stiind ca cineva ma tine minte.. - da ala e Bdul Independetei si duce la gara de sud..spre Bucuresti



Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg




Alexutza ...pai cum sa nu te tin minte si sa nu ma gandesc la tine...auzi la ea...pai voi credeti ca imi pierd timpul degeaba cu voi? si ca pe-o ureche imi intra ce vorbim si pe alta imi iese? Atat iti trebuie sa vii in Bucuresti si sa nu ma tii si tu minte sau sa nu te gandesti la mine

In alta ordine de idei vad ca mamicile strigate de noi nu apar...sunt la plimbare cu copiii...noi am ramas cu raguseala

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Prezent!

am mult de lucruuuuu ca doar am lipsit o spatamana! si la intoarcere al meu prof mi-a pus in brate un proiect nou!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:


bine haaaai esti iertata...treaca de la mine...ca sunt ingaduitoare

Spor la treaba si te asteptam cand te mai eliberezi un pic

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Salutiii
Recunosc...chiar citeam...dar recunosc si ca de ieri imi tot propuneam sa va scriu cate ceva despre noi. Asa ca daca am fost convocata ...va scriu acum.

Noi suntem relativ bine...in sensul ca analizele erau pana la urma bine (problema de care va spuneam acum vreo sapt. de fapt nu era o problema...ci ceva firesc la copiii de pana la 2-3 ani...legat de sistemul imunitar care este acum in formare...si deci era normal ca acele valori sa fluctueze, chiar si asa de mult). Mersi mult Lullabay.

Spuneam relativ bine...pt. ca este ceva care inca ma calca pe bataturi...s-au intors episoadele de voma de la miezul noptii...chiar daca sunt si eu cu ea in camera si reactionez cat se poate de prompt. Incerc acum alte metode de distragere a atentiei...pt. ca mi se pare absurd ca tot ce mananca seara sa nu se asimileze chiar deloc. E groaznic sa vezi cu ce pofta papa seara si sa te gandesti in acelasi timp...ca nu sta in stomacel decat pt. putin timp. In fine...tind sa cred ca este ceea ce si pediatra ne-a spus...dintii (caninii si maselele care ies toate acum...au iesit deja 2 si jumatate...urmeaza 1 canin peste cateva zile). Deocamdata am reusit sa mai stopez episoadele de voma distragandu-i atentia atunci cand incepe sa planga asa sfasietor cu jucaria ei preferata...pe care i-o dau si ii spun ca a venit Shrek sa faca nani cu ea. Se linisteste instantaneu si pe timpul noptii, daca se mai trezeste...e suficient sa il simta langa ea si se linisteste iar. Sper sa tina asta cat mai mult.

In rest vreau sa va spun ca va citesc, dar scriu mai rar pt. ca suntem mai mult pe afara...chiar peste o jumatate de ora iesim...dupa care revenim pt. papa de amiaza si apoi iar afara.

Va pupam pe toate...si va multumim ca va ganditi la noi.
Multa sanatate celor bolnaviori!!!

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Am uitat sa va spun ... ca ultima stire...asteptam viza in curand. Este aproape sigur ca in 2 luni...maxim 3 vom fi in Montreal. Sper sa ii iasa pana atunci la Reby canini...sa nu avem acolo bai cu ea. ...si daca nu...sper sa fie mai bine ca acum...Macar sa nu faca temperatura.

In rest toate bune


_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Eiii hai ca-mi place ...incepe sa se animeze pe aici...

Lakioana ai vazut ca stiam ca doar ne citesti si daca te strigam apari.

Imi pare rau sa aud ca iar te confrunti cu problema asta...totusi nu vrei sa consulti un alt dr poate iti spune altceva? Ma gandesc ...ca totusi o durere de dinti nu ar tb sa genereze un episod de voma...

Noua ne-au iesit toti dintii si maselele si caninii...cred ca asta e deentitia completa pt varsta asta...nu? mai maraia prin somn seara...dar de indata ce o gasea pe suzy se linistea sau apaream eu in camera si o luam un pic in brate sau in pat cu noi...Dupa ce se linistea si adormea - in 10-15 minute - o duceam inapoi in camera ei , in patut...

cat despre analize...bine ca nu e nimic...in felul asta ne-ai avizat si pe noi ca este ceva normal si daca apare stim despre ce este vb...nici eu nu stiam...ce-i drept

dar Reby cand doarme la pranz? Ca papusica mea vine de afara rupta de oboseala 11.30-13, papa si face nani...uneori adoarme mancand ca ieri de exemplu

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by lakioana

Am uitat sa va spun ... ca ultima stire...asteptam viza in curand. Este aproape sigur ca in 2 luni...maxim 3 vom fi in Montreal. Sper sa ii iasa pana atunci la Reby canini...sa nu avem acolo bai cu ea. ...si daca nu...sper sa fie mai bine ca acum...Macar sa nu faca temperatura.

In rest toate bune


_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)




Felicitari!!! ma bucur pt voi ca stiu cat va doriti! Hai ca mai este un pic...incepe numaratoarea inversa

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



quote:
Originally posted by itzy-bitzy
Mamililiiiiiii


Aiiiiiiiici!!!

Ce bine c-ai strigat cuconitzele, uite-asa apar la scris!

Lakioana, drum bun si adaptare rapida in

Floricel, Mathias s-a nascut cu "fontanela uriasa" ca s-o citez pe dr. Si-acum e fff mare, i se va inchide abia pe la 2 ani. Tot pana atunci luam si Vigantol. Eu ii fac mereu fosfataza alcalina, calciu si alte analize.

Xandrutza, maine sau de marti incolo. Cand poti, da un semn!

Fetele din Iasi, vineri 29 feb vin la voi. Organizam ceva sau nu? Depinde de starea de sanatate a Bucuriilor. Plus, alegem un loc indoor sau outdoor? Dupa orele 15-16 sunt available. Pot sa stau pana mai tarziu.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Doarme afara de ceva timp cam 1 ora jumate-2 ore...chiar si 2 ore jumate cam in jur de ora 13. Cand dormea in casa nu dormea decat foarte rar 1 ora jumate. Asa ca acum sunt super multumita. Dupa ce se trezeste ne mai jucam putin pe afara si apoi acasa la papa (mananca de amiaza cam pe la 15-15:30).
In legatura cu varsaturile...chiar nu stiu ce sa spun...decat ca pediatra mea a mai intalnit cazuri de eruptie dentara asociata cu voma...si dupa intense investigatii...ca la noi...nu a gasit nimic altceva...iar episoadele au disparut odata cu aparitia vreunui dinte...pt. ca la eruptia altuia sa apara iar. Exact ca la noi. Si noi am facut toate analizele posibile...inclusiv ecografie abdominala completa...si NIMIC. Toate bune. Ce sa mai spun? Nici nu as vrea sa o mai chinui. Ca deja am chinuit-o destul...mai ales ca nu are nici un semn de boala. Este vesela si vioaie cat incape...cu mici maraieli datorate eruptiei dentare.

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput