Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu i-am dat Pikovit, si ala e valabil parca 2 luni (?) de la deschidere, dar acum mi-a prescris dr. Vi-Sol Calcium, este proaspat si ii dau din asta.

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Ne-am intors aseara de la Bruxelles unde ne-am simtit excelent si ne-a placut foarte mult. Din pacate nu am apucat sa vizitam orasul decat seara pentru ca in timpul zilei eu eram la curs. Totusi am apucat sa vedem cate ceva. Mi-a placut faptul ca duminica seara erau o multime de magazine deschise, ceea ce in Germania nu vezi sub nicio forma. Mi-au placut mult ciocolateriile, berea cu cirese, cantaretii stradali, oamenii-statui, strada cu restaurante care aveau numai meniuri de peste, fructe de mare, scoici, etc...SUPER!
Va invit la un tur virtual, desi pozele nu au iesit grozave, iar la final, ca sa capatati energie, va ofer niste ciocolata belgiana.
Lakioana, felicitari pentru viza! Adaptare usoara si o viata cat mai buna in viitoarea noua patrie Sanatate lui Reby, sa scape de vomitat.
Gety, sanatate multa si tizei noastre.
Sandra, am vazut ca ai operat ceva modificari in listuta. Arata f. bine! Daca vrei/poti, te rog s-o treci si pe Maria la mers in picioruse la 1 an si 1 luna. Multumesc


de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Merg sa pregatesc carnea pentru o supa (prinde bine la oamenii bolnavi, nu?).

MamiLili, cer o parere avizata, please: am in casa si Rhinathiol si Mucosolvan jr. Maria tuseste din cand in cand, dar fara expectoratii. Care e mai bun?
Si inca ceva, asta ca m-a intrebat maica-mea: este vreun produs special pentru copii, cu care sa-i fac masaj pe piele sa-i mai treaca raceala sa se simta si ea mai bine? Gen Carmol, dar asta nu e recomandat la copii.

Eu felicit toate mamicile care aduc ceva nou la listuta!


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Meyyy eu acum am vazut ca ati ajuns la pagina 6...nu am mai dat refresh si ramasesem tot la 4...

Asa va vreau harnicutzelor

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Lexi ai scris ceva mai inainte pt ca din mesajul tau asa reiese...pare fragmentat? sau imi scapa mie ceva?

ma uit imediat la poze

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lexi, superbe poze! Multumim pentru ciocolata!
Gety, multa sanatate tie si Mariei! Prinde bine supa sa stii, cu asta ne-am tratat noi sambata, cand era Narci bolnava: supica de gaina cu galuste.
Lilina, imi pare rau ca nu te-ai odihnit.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

salutareeee

itzy, prezenta si eu la apel si acum sa-ti raspund la intrebarea din cap. trecut. Acea statueta e din sticla si mi s-a parut tare intersabta, habar nu am ce reprezinta, e chiar peste drum de hotelul Hilton. Nu am pus linkul cu poze pt ca nu le terminasem de incarcat, dar acum cat de cat am terminat, asa ca uite aici:
POZE

Sa stii ca si noi (eu cu Patry) i-am luat lui tati un magnet pe care scrie asa " orice barbat poate fi tata, insa trebuie sa fii cu adevarat special pt a fi tatic"

Eu sunt acasa toata saptamana, azi am fost cu puiuta la un ecograf (totul e ok, slava Domnului) si un set de analize (nu i le facusem niciodata si am zis ca daca tot ajung la spital, mai bine sa le facem). Noi ne cnofruntam cu o constipatie urata de mai bine de o luna, poate va mai aduceti aminte ca am mai scris candva. Daca doua trei zile e bine, apare din nou si urla de durere, iar alataieri daca nu facea kk ajungeam la clisma. Nu ii gasim nici o cauza, tot ce trebuie sa facem e sa ne bazam pe alimentatie si sa speram ca vom ajunge pe drumul cel bun.

(S)andra multumim de listuta, am observat-o si ieri, dar nu am avut timp sa-ti multumesc, dar uite ca o fac acum

Lakioana, of nasol ca a revenit vomitatul. Tinem pumnii sa nu se repete si sa ajungeti cu bine in Montreal.

va pupic pe toate, mai as avea multe de spus, dar fug sa fac mancare pana doarme pitica mea.






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Ramo, foarte frumoase poze, mi-am clatit ochii!
Imi pare rau de problema voastra cu constipatia. Patri.

Andra, ce mai face Vladut?


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

...am revenit ca data trecuta nici n-am apucat sa spun la revedere! nu stiu cum se face ca de cate ori intru sa scriu apare careva prin zona si trebuie sa inchid!
ramo, pt constipatie la eric functioneaza para, sau borcanas olvarit cu struguri si mai e unul de la hip cu zmeura si mar! ...si am mai mentinat eu odata apa pe care o bea! am apa care constipa si apa care face kk moale! i le dau in functie de cum este!
sper sa apuc si eu sa vad pozele azi!

hai sa va spun si eu ce problema am de vreo 2 zile! cresa lui eric este inchisa in perioada 21 iulie-8 august! al meu sot nu poate sa-si ia liber atunci asa ca ramane sa-mi iau eu concediul! bun, dra ideea e ce fac? sa vin in romania, as veni cu placere dar cand ma gandesc sa ma plimb cu copilul dupa mine bucuresti-craiova-bistritza-bucuresti si sa stau in plina vara in apartamente nu-mi surade ideea deloc! as vrea s ama duc intr-o staiune la munte sau la mare dar atat ai mei parinti cat si socrii mi-ar sari in cap si ar fi ditamai scandalul! asa ca as merge undeva in afara romaniei (ca sa nu supar pe nimeni din familie), dar unde singura cu eric? si nici nu prea am curaj! sa revin la esentza, mergeti careva in vacantza in periaoada respectiva undeva anume? ca asa daca as mai gasi macar o mamica cu copil de aceeasi varsta parca altfel as avea curajul sa ma aventurez!
si ca tot veni vorba de plimbari, lullabay, te-am intrebat cand mergeti in aloanda ca vrem si noi sa mergem si sa vedem poate ne-om intersecta pe acolo!
scuzati eventualele greseli ca nu mai stau acum sa corectez ca trebuie sa fug dar mai revin!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Hello again...am revenit de la plimbarica de afara...urmeaza peste vreo ora tura a doua....

Deci tot e bine ca s-a strigat un pic catalogul....

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput