Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lullabay eu fac cumparaturile in week-end pt toata saptamana (chiar si fructe) iar in timpul saptamanii mai cumpar cate ceva maruntisuri, eu am si avantajul ca trec pe langa Koufland cand ma intorc de la serviciu si mai iau cate ceva ce mai e nevoie (lapte, iaurt, paine). Ma dispera insa sa pierd timpul in timpul saptamanii facand cumparaturi.

Eu abia astept sa ajung acasa sa ies cu David afara, sunt asa de fericita ca putem iesi impreuna in parc, pana acum iesea doar o data pe zi cu taxu dar de cand s-a incalzit iesim de 2 ori. Parca a crescut asa de repede si am deja baiat mare, merge singur destul de mult si impinge carutul, se uita la copiii mai mari cum se joaca, n-are treaba afara, e tare preocupat de tot ce-i in jurul lui. Apropo de asta, bucurati-va de faptul ca stati cu copilul, mie asa de mult imi lipseste chestia asta, cred ca si lui la fel, ma striga toata ziua prin casa. Abia astept sa ajung la el, nici nu ma descalt si ma duc sa-l vad cum doarme, apoi ma linistesc... mi-e ciuda ca trebuie sa mai fac treburi casnice (putinele care le fac) in loc sa stau mai mult cu el...


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Buna fetelor. Suntem bine,doar ca nu mai pot sta mult la calculator ca ma cam doare burta si spatele. Nu va faceti griji, va anunt eu daca se schimba ceva

Sandra - si la mine prima pagina e lata tare.

Mami 33+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Roxana ma bucur ca bb Victoras este bine. Chiar ma uitam azi dupa tine in parc. Ati lipsit si tu si Lili. Azi ne-am jucat cu Ana-Maria la nisip.Nu ma gindeam ca va fi frumos afara. dupa cum se vedea dimineata.


Mirabela sa sti ca si eu as avea posibilitatea sa ma intorc la servici, si ma batea gindul dar am zis sa stau sa profit de perioada asta a copilului meu ( care mie mi se pare f frumoasa si importanta in dezvoltarea lui) pt ca nu ma voi mai intilni cu ea. Iar de servici voi avea parte toata viata. M-as fi intors daca intr-adevar aveam un salariul ffff mare sau muream de foame, daca era absolut necesar.


Cristina ma bucur ca esti bine, ai grija de bb din burtik.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Roxana, la fel patim si noi, facem cumparaturi de 2,5 mil pe sapt. si pana la sfarsitul saptamanii mai cumparam de la Mega sau de la magazinul de langa noi. Si oricum, cand vine alocatia cheltui tot ...iau 5 cutii lapte praf, un pachet mare scutece, 6 servetele umede, o cutie cereale, 5 borcanase, plus iaurturi si celelate cumparaturi pt.noi de mancare.

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

salutareee
eu m-am logat de la ora 11 am inceput sa scriu ceva...si a venit nebunia aici la serviciu...

nici de citit nu am apucat...decat sa vad ca sunt 12 pagini...de la pag 3...e cevaaa...9 intr-o zi...ce sa mai zic v-ati intrecut pe voi inseva ...asa va vreau!!!

o sa citesc de indata ce pot si promit ca voi reveni si cu raspunsuri

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Multumim mult de incurjari.

Roxana01 am 8+ saptamani, imi e foarte greu si cu David si cu casa si cu iminenta de avort, soacra si mama vin, dar rar. Au venit numai de urgenta, cand am fost in spital ca sa stea cu David si un pic dupa. Pe de-o parte stau mereu cu frica in san sa nu pierd sarcina, pe de alta nu le pot lasa pe toate vraiste, trebuie sa fac macar mancare pentru noi si copil. E mai greu decat mi-am imaginat, ies afara in parc, David vrea in leagan, pe topogan etc. si trebuie sa il ridic, iar eu de fiecare data o fac cu inima stransa sa nu se intample ceva cu bb din burtica. Sotul vine pe la 6-7 seara, e totusi destul de tarziu pentru David sa iesim atunci, am incercat varianta asta, dar nu e deloc in folosul copilului, e deja intuneric, nu se poate juca la nisip, practic ia numai aer. Asa ca am hotarat sa risc si sa ies eu cu el in timpul zilei, macar o data, ca sa se poata juca. Sper sa ne ajute Dumnezeu si sa nu reusim sa ajungem la capat cu sarcina.
Felicitari pentru vestile bune de la ecografie, sa o tineti tot asa.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David
bb2 in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, ne-am intors din plimbari; ne-am intalnit cu Lili si Mathias, ce bine a fost!
Ignatica, ai grija de bb, sper sa te descurci cu David si cu restul treburilor; cand ai timp, odihneste-te.
Cristina, si tu ai grija de tine si de burtica, imi pare rau ca ai dureri. Sper sa te lase repede.
Roxana, ma bucur ca Victoras e ok, sarcina usoara in continuare!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Suntem mult mai bine, multumim ca ati intrebat de noi.

Maria nu mai are ros in gat, a venit azi dr. si a consultat-o, mai are doar niste secretii care speram sa se duca cu Rhinathiol.
A dormit mai bine azi noapte si eu la fel asa ca acum sunt super odihnita si cu chef de toate.
De maine iesim si noi afara, mai stam azi in casa sa ne intremam mai bine.

Am vazut poze cu Cosminutza, Daria si Vladutz.

Roxana01, sarcina linistita in continuare!

Cristinica, macar un rand sa scrii sa ne dai vesti despre tine, avand in vedere ca esti Gravidutza.sr.

MamiLili, Eloise? Ce mai face Vladutz?


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

La mine nu-i latita pagina, deloc, deloc, deloc!

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:





Gety, e bun Rhinatiol! Pe piele o poti unge cu Pulmex baby sau Vick vapo rub.

Lexi, Ramo, ce pozeeee! M-a luat un dor de duca, of! Foarte, foarte faine, le-am savurat in intregime. Am vazut eu ce cura a tinut Ramo in Grecia ... Eh, am pacatuit si eu cu Xandrutza azi la McD...

Ignatica, sarcina usoara si bb voinic si luptator sa ai! Te cred ca e greu dar stiu ca tu esti o mamica puternica si ai vointa mare, ai incredere in DD ca totul va fi bine. David ce face?

Beatrix, ma bucur ca Darius respira singurel! Asa cum ziceau si fetele, daca te hotarasti sa mergi cu Eric undeva la vara, ia-ti all inclusive. N-o sa-ti fie chiar asa de greu in doi, crede-ma!

Am vorbit azi cu Andra, Vladut e mai bine, a ramas cu o tuse si muci dar starea generala e buna.

Mie imi place cum arata prima pagina, e . La mine nu-i latita, are dimensiuni normale. Andra, pentru efort!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput