Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ca s-aveti la ce va uita la cafea: doi copii frumosi.

Iashu: maine (29 feb) ora 17, daca-i frumos la Gulliver in parc, daca-i urat la Axa.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ignatica, ai grija de BB-ul din burtica. El este pe primul loc acum. Imi pare rau ca nu te poate ajuta nici una dintre bunici si sfatul meu: mai lasa-le vraiste si odihneste-te cat poti de mult.

MamiLili, pe noi ne pui absent motivat, please.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Acum imi aduc aminte ce comoda eram eu in perioada sarcinii. Cel putin in ultimele 2 luni, dupa ce nu m-am mai dus la servici, leneveala in toata regula: dormeam si eu si Maria cat puteam. De facut treaba mai putin, ca eram pe la 84 de kg, mai greu mi-era sa ma dau jos din pat.


MamiLili, mie mi-a placut poza nr. 3 mai mult si mai mult.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac
Eu abia astept sa ajung acasa sa ies cu David afara, sunt asa de fericita ca putem iesi impreuna in parc, pana acum iesea doar o data pe zi cu taxu dar de cand s-a incalzit iesim de 2 ori. Parca a crescut asa de repede si am deja baiat mare, merge singur destul de mult si impinge carutul, se uita la copiii mai mari cum se joaca, n-are treaba afara, e tare preocupat de tot ce-i in jurul lui. Apropo de asta, bucurati-va de faptul ca stati cu copilul, mie asa de mult imi lipseste chestia asta, cred ca si lui la fel, ma striga toata ziua prin casa. Abia astept sa ajung la el, nici nu ma descalt si ma duc sa-l vad cum doarme, apoi ma linistesc... mi-e ciuda ca trebuie sa mai fac treburi casnice (putinele care le fac) in loc sa stau mai mult cu el...[/font=Comic Sans MS][/b][/purple]





Vai, eu ma intorc la servici in 2-3 saptamani si tot incerc sa ma imbarbatez zicandu-mi ca nu-i asa mult timpul pe care-l va petrece Roxi fara mine, plec la 8, la 13 se culca, 5 ore imediat o sa sa treaca pt ea mai ales ca vor iesi si afara in parc, apoi papa, somn si pe cand se trezeste imediat vine mami acasa. Intentionez sa stau doar 6 ore la serviciu pana cand implineste 2 ani, este legal daca te intorci la serviciu inainte de 2 ani sa stai doar 6 ore cu salariu "normal".

Eu mi-am propus ca dupa ce ma intorc la job sa ma organizez mult mai bine si sa fac toate cumparaturile sambata sau sa-l trimit pe sot; curatenia si mancarea sa o fac seara dupa ce adoarme Roxi iar timpul ramas sa i-l dedic tot ei dupa ce vin de la munca. Cel putin teoretic, am impresia ca o sa creasca calitatea timpului petrecut cu Roxana; totul depinde de cat de bine voi reusi sa ma organizez. La nevoie o sa-mi iau o tanti sa faca curatenia sambata cand noi vom fi la cumparaturi sau oriunde vom fi, nu conteaza, ideea e sa fim impreuna si nu sa stau eu sa fac smotru in timp ce Roxi vrea sa stea cu mami.

Apropo de asta am impresia ca in ultimul timp Roxana e foarte atasata de mine si vrea numai cu mine sa faca orice. Vine seara taxu de la servici, se bucura nevoie mare, topaie, face ceva ghidusii pentru el dar cand e vorba sa stea numai cu el sa se joace sau sa se uite in carte, nu vrea; vine dupa mine si ma ia de mana sa vin eu sa-i arat, sa-i explic, s-o dansez etc etc.
Oare este o "faza"?


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sandra, ai de la mine coronita si premiul I pentru munca depusa la listuta.
Acum pe unde esti, te refaci dupa munca prestata?

Sephora, cum merg business-urile? Da-ne vesti despre Matti!

Eloise, refacere rapida lui Vladutz ii uram!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Daca sta mare parte din zi numai cu tine, mi se pare normal cum se poarta acum mititica ta, Floricel79.

Plec ca ma cheama Maria: mmma-mmma. Si-asa zice putine, macar la asta sa raspund.

Va pupacesc si noapte buna!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!

Lexi si Ramo, superbeee poze am vazut si mi-ati facuit o pofta de plimbareala...mama-mama.

Lexi, pe mailul comun este perfect. Asa va si rugasem.

Mira, cand ai timp sa treci progresele bucuriilor in site. Daca nu e fff complicat si te pot ajuta, pls anunta-ma.

Andra, un Vladut mucios.

Ignatica, ma gandesc cu drag la voi, sa fie bine BB2.

Roxana01, felicitari pt vestile minunate despre Victoras.

Lilina , nu esti grasa deloc...esti chiar obeza . Pune mana si fa ceva .


Intrebare intrebatoare: pag. principala o vedeti normala sau latita? Deja sunt 3 fete care o vad lata rau...nu inteleg de ce pt ca am scos toate "bezelele" inutile, ba chiar am scurtat randurile...





ANDRA si gargaritza (10oct2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Tocmai am descoperit eu care era motivul paginii latite: Mozilla Firefox! Cu Internet Explorer se vede ok. Foarte ok!
Inca odata o pentru SAndra.



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

'naseara

mi-e un somn de mor...dar v-am promis ca intru cand pot...

Ignatica si Cristina va doresc ce va doriti voi mai mult...sanatate voua si burticilor voastre ...putere si rabdare ca maine-poimaine aveti copii mari si frumosi. Inutil sa mai zic si eu de evitarea efortului pt ca e imposibil cu nazdravanii astia dar menajati-va cat puteti...asa cum va sfatuiau fetele mai lasati si voi din ce nu e musai de facut...adik curatenie luna si mai stiu eu ce...e greu fara ajutorul bunicilor asa e...dar gasiti o portita sa va fie voua bine...Cristina tu mai ai un pic...asa ca mai tine-o acolo sa fie dolofana ca acum pune pe ea ...

Roxana ai vazut ca te-ai linistit cum ai aflat vestile bune..? sa nu te mai perpelesti asa... ca va fi agitat ...si stiu ca iti doresti sa fie ca Dariadormicios si linistit

Lullabay...si noi tot 1 pe saptamana...deci de 4 ori pe luna facem cumparaturile la supermarket...tot in jur de 250-300 ron...mai putin niciodata ...mai mult da...oricat as incerca...nu stiu cum ....Nu fac lista mereu...cred ca de aceea ma si arunc sa iau diverse...Lista fac rar ...de cele mai multe ori cand se duce doar sotul...el este mai organizat dintre noi..chiar imi spune mereu ca eu ar fi tb sa fac armata ca sa ma disciplinez un pic. Pt fructe si legume ...imi fac piata ai mei sau socrii...cand e nevoie...ca sa fie proaspete

Ramo...vorba lui Lili asa m-a apucat un dor de ducaaaa cand am vazut palmierii si apa aia albastra....tu arati fff bine...ti-a priit si te-ai mai si odihnit nu-i asa ? chiar daca era rost de munca...in deplasare parca e si o mini-vacanta... pt ca iesi un pic din cotidian...din rutina zilnica si uiti de oboseala.

Scumpikooo noroc cu Gety ca si eu iti urasem revedere placuta cu sorelina-surioara pe care poate nici n-o ai......asadar era vorba de socrela


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Ca s-aveti la ce va uita la cafea: doi copii frumosi.

Iashu: maine (29 feb) ora 17, daca-i frumos la Gulliver in parc, daca-i urat la Axa.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)






In sfarsiiiit v-ati intalnit si voi nu-i asa? Ca de cand tot puneti la cale si nu va potriveati la program....Ma uitam la ei ce dragalasi sunt prin contrastul ala de par cretz si bogat al Narcisei si tunsulicul de Mathias

Tu iar faci turul de forta cu intalnirile? Daca-i p-asa...da o fuga si pan' la Bucuresti


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput