Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Floricel stai linistita si nu te mai gandi...profita si bucura-te de saptamanile astea....si mie mi-a fost foooarte greu...am si plans...si dupa o saptamana deja ziceai ca nici nu intrerupesem pt un an...6 ore se duc numaidecat si sa vezi cu ce drag "zbori" acasa ...eu am program normal si nici nu stiu cand trece timpul ...crede-ma...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

VA pup fetelor

Va multumesc ca intrebati de noi,suntem bine sanatosi.Dormim de la 22.30.Am un baiat o scumpete,nu mi-am imaginat ca o sa devina asa bun si ascultator (mai avem si mic scapari cand ne dam cu capu de toate alea ,cand ne enervam)
Treaba mea merge bine,noroc mca ma lasa cat de cat baietelul sa lucrez.Cand doarme sau e afara si nu dau cu aspiratorul bag la greu

Ignatica ai grija de bebe 2 si baga bunicile in priza

Cristina si tie sa-ti treaca durerile de burtica.

Sanatate multa bucuriilor bolnavioare.

Mamilili deci lui Mathias ai sta bestial tunsulic.

Sandra super modificari ai mai facut.

Mira asai ar trebui adus la prezent site-ul ca e mult lasat in urma.Si io am trimis niste data dar nu au aparut inca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by beatrix




Itzy, ce week-end fain ai avut! acum inteleg eu de ce esti asa de fresh! Ceva poze?

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!



Da o sa pun si poze de la munte insa nu prea am avut cand sa le upload-ez...
Mi-am incarcat bateriile dar astia la serviciu tin cu tot dinadinsul sa mi le descarce iar...dar eu nu ma laaaaassss



------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Sephora pai cum...aveai vreun dubiu ca nu ai baiat bun...? incerca si el sa domine un pic dar vad ca nu i-a mers cu ma-sa

spor la treaba in continuare si ...multe cliente miresici


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Hai sa va povestesc ceva despre papusica mea

Va mai amintiti ca va povesteam eu ca seara avem spectacol de dans si de cantat ...

In seara asta eram la ea in camera, ea se juca pe covor, eu eram in pat ...ma uitam asa zambind...cum se juca ...Avea o maimuta care merge si canta... si ii punea prospul ei de baie in cap ...ii spunea Baaauuuu si radea copios...

Pe fundal se auzea muzica...era un CD cu cantece pentru copii...La un moment dat se ridica brusc ridica degetul aratator si imi cantahei-hei-hei...Reactionase la o melodie care abia incepuse...de 2-3 secunde ...de cum a auzit primele acorduri ... o melodie care mie nu-mi spune NIMIC...sunt altele muult mai interesante si mai educative

Am fost convinsa ca nu se poate sa fie atenta ce melodie este si sa se joace preocupata in acelasi timp si am asteptat refrenul....ei bine...intr-adevar era asa:
"cola-floricele...vis american
cinema si steleeee
vis american
hei-hei-hei"

M-a...m-a lasat masca faza asta...pt ca noi ii punem zilnic cate un CD cu cantece pt copii in romana, franceza sau engleza, sau chiar muzica clasica...(ii da drumul singurica dimineata, stie sa il opreasca , sa apese pe pauza si sa reia)....deci nu il ascultase "a la long" ...ca sa il retina...si nici nu era un cantec de la inceputul CD-ului...era al 15-lea din 23 ...

Stiam ca ei retin tooootttt, si sunt ca niste buretei care absorb tot la varsta asta si cu toate acestea...am fost uimita ...de receptivitatea ei...


Asa ca aveti grija ce vorbiti in casa ca astia mici ...baga tot la cap...chiar daca par ei preocupati de joaca si credem ca nu sunt atenti...


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza si poftiti la cafeaaaa si www.21food.com/userImages/romeo99/romeo99$118124324.jpg" target="_blank">suculetz

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Buna fetelor,

Azi pare vremea frumoasa, sa speram ca se mentine asa sa avem o intalneala placuta.

Sephora sa stii ca nu am primit nimic de la tine pe bucurii2006@yahoo.com. Daca trimiteti pe mailul comun eu nici nu mai stiu parola si nu intru acolo. Daca site-ul Bucuriilor e invechit nu e vina mea, eu am avut de multe ori initiative si nu s-au raspuns la ele, de ex. cand am facut paginutza cu Bucuriile www.geocities.com/bucurii2006/1anishor.html" target="_blank">1 anishor nu a trimis nimeni poza si informatii. E adevarat ca nici eu nu mai am timpul dinainte dar daca vad tragere din partea voastra imi fac cu cea mai mare placere. DECI, astept informatii pe mail. O sa trec si progresele in site week-endul asta. Lexi, am primit poza Mariei, o s-o pun pe site.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Acu am vazut ca Lilina m-a servit cu cafea! Merci mult!

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, am pregatit www.ecumparaturi.ro/pozemm/4248_11034.jpg" target="_blank">cantarul. Maine astept raportul sa vedem daca ati fost harnice la sport si lenese la mancat.

Eu am inceput deja sa primesc flori si martisoare, mama ce sentiment frumos te cuprinde cand vine primavara!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

'neata si la noi. lilina multumim de cafea si te asteptam in parc.

Mirabela eu sincer nu am cintar....trebuie sa ajung la mama sa vad ce tonaj am .

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput