Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata, merci de cafea Monica.

Sandra super, super, prima pagina, esti o dulce ca te-ai ocupat de ea. Trebuie sa vad si eu cand am timp sa mai pun cate ceva pe site.

Lexi si Ramo superbe pozele voastre. Mi-ati facut un dor de duca.

Ramo si noi ne confruntam cu constipatia, dar nu chiar asa de rau, i-am dat portocale si vad ca i-a aparut iar alergia, trecem dintr-una in alta.

Ignatica imi pare rau ca ati avut probleme, slava domnului ca sunteti bine acum. Trebuie sa te protejezi si sa ai un ajutor neaparat cu David.

Gety sanatate multa, ma bucur ca va reveniti.

Lakioana citind ce ai scris tu de problemele voastre mi-am adus aminte ca fratele meu a avut asa ceva cand era mic si avusese reflux gastrofaringian. In rest nu stiu ce sa zic.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mirabela nu eu am dat cafeaua azi ci Sandra.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ups, scuze, probabil imi era dor de cafeaua data de tine. Merci Sandra.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza.....Monique, mi-ai facut ziua frumoasa cu poza aia bine ca nu se vad suncile de pe burta si talie

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze 1-2 ani cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Microbu, mie mi se vede o pagina lataaaa, lata. Oare s-a intamplat ceva cu ea sau la mien este problema?


Lullabay, aprovizionarea o facem o data pe saptamana dar maruntisuri mai luam de la magazinul de jos sau de la Profi care este f aproape. Bineinteles ca de fiecare data cheltim mai mult decat strictul necesar si ne-am resemnat ca asa va fi atata timp cat mergem in supermarket si atata timp cat avem de unde sa cheltuim. Asta este pana la urma, daca nu ai bani, te limitezi la doar ce ai nevoie, daca ai ceva mai multi, ii strici pe toti; oricum, io am invatat la scoala ca nevoile cresc direct proportional cu veniturile asa ca... m-am resemnat ca in veci n-o sa facem economii, io nici n-as putea ca nu ma pot abtine cand e vorba de "aruncatu" cu banii


Noi tocmai venim de la medic; coastele sunt putin evazate intr-adevar dar a zis sa continuam cu Vigantol si sa iesim cat mai mult din CLuj ca este o zona cu multi copii rahitici din cauza smogului, mai multi chiar decat in zone muntoase. Am repetat analiza la urina ca a iesit neconcludenta din cauza ca am tinut punguta cam 45 de minute pana am "obtinut" ceva.




Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

floricel, lullabay, va marturisesc ca eu si sotul meu suntem campioni la "aruncat banii la supermarket"

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Wow, ce poze frumoase, Monique! Si ce primavaratice! Aici nu e nici urma de primavara...Iar tu, Lilina, arati ilegal de bine!
Gety, ma bucur ca va simtiti mai bine! Sper sa ne scrii maine ca sunteti toti refacuti complet!
Ignatica, imi pare rau ca ai avut probleme cu bebe 2 dar important e ca acum sunteti bine! Sper ca de-acum totul sa decurga fara probleme si sa aduci pe lume un bebe sanatos tun si cat mai aproape de termen!
Sandra, vreau si eu sa trimit poza pentru noul album. Unde o trimit, la ce adresa?
Apropo de poze, Mirabela, o sa trimit si eu pe mailul comun o poza mai recenta cu Maria pentru prima pagina. Poza care apare pe site are fix 1 an vechime!
Xandrutza, voi ce mai faceti? Bine ca face Narci pozne, asta e semn de sanatate

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Apropo de poze, Mirabela, o sa trimit si eu pe mailul comun o poza mai recenta cu Maria pentru prima pagina. Poza care apare pe site are fix 1 an vechime!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)



Trimite-o pe bucurii2006@yahoo.com

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara
Hai sa slabim! Greutate: 63 kg (1.70 m)
Deadline: 1 martie 2008, Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Scriu putin pentru ca ne pregatim de plimbare, desi vremea nu e chiar grozava.
Ignatica, sarcina usoara in continuare, fara probleme!
Sandra, imi place prima pagina, e buna ideea cu sarbatoritele lunii si cu felicitarile pentru bb 2; atat doar ca si mie imi apare foarte lata pagina.
Sper sa apuc sa vad si pozele lui Monique, inainte de a pleca. Am admirat-o pe Lilina, arata tare bine!
Lexi, multumim suntem bine.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Fetelor, venim si noi cu vesti proaspete: victorasul este foarte bine dupa eco de ieri seara. DNP-ul a ramas 26 iunie, sunem in 23 sapt. Deja este intors cu capul in jos, are 530 gr, colul inchis si lung, toate bune, slava Domnului! sunt tare fericita, mai ales cu temerile astea ale mele se mai spulbera si ele.

Ignatica, sper ca acum sunteti bine si tu si bb2. In cate sapt esti? partea cu odihnitul nu stiu cum o reusesti, daca nu te ajuta cineva. pe mine ma ajuta mama o data la doua zile vine sa faca mancare (ma rog, cateva ore, nu sta mult), dar tot simt ca nu mai respir seara de oboseala. daca nu faci mancare, calci, daca nu calci dai cu aspiratorul sau aspiri sau speli rufe, vase, faci cumparaturi... asta cand nu esti in parc cu copilul... si tot asa.

Lullabay, sa stii ca si pe mine ma framanta intrebarea asta cu ... cumparaturile. Noi facem cumparaturi o data pe sapt cu listutza de la Auchan, lasam acolo cel putin 250 lei, dar asta fara fructe si legume pe care le luam din piata. si asta ne ajunge la limita o saptamana, cu o zi inainte de cumparaturi ne "carpim" la masa. Lilina, ziceai ca sunteti campioni, voi cat lasati la cumparaturile saptamanale, ca eu cand ajung acasa ma ingrozesc. iau tot timpul aceleasi lucruri, absolut firesti, nimic extravagant (oua, branza, lapte, carne).

monique, abia astept sa ne intersectam pe msg, ca sa-mi trim pozele. plus ca am si eu cateva cu cosmi. azi am foast cu daria la analize pt mine si dupa la auchan la cump de martisoare, asa ca am lipsit motivat din parc.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput