Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit!
Va salutam cu drag din Ardeal!Am venit astazi de dimineata la Cluj,unde ne-am intalnit cu unul dintre medicii care se ocupa cu implantul cohlear si cu medicul anestezist.Drumul a fost luuuung si molcom...abia,abia,dar Ionut a rezistat eroic.Tocmai la intalnirea cu medicii el a dormit si nu l-am putut trezi nicicum.
Din pacate a trecut putin timp de la ultima internare a luI Ionut si nu putem face acum implantul,trebuie sa ne intoarcem in jur de 20 iulie.Totul depinde de starea de sanatate a lui Ionut.Avem de facut si un set de analize,investigatii...Sunt cam suparata,medicul spune ca implantul pe care il au nu este atat de performant ca cel de ultima generatie,iar daca vrem unul performant trebuie sa platim,nici nu am intrebat cat,nu am eu atatia bani...abia daca vom avea cu ce sa ne platim biletele si analizele...Poate maine vom fi mai veseli
Sanatate si multi !

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Chiar ma intrebam ce mai faceti...
Un pupic lui Ionut cel mic !


Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Carmina si eu ma intrebam ce mai faceti?Cand veniti in vizita in tara?
Sa fiti sanatosi,va imbratisam cu mult drag!

Noi maine ne intalnim cu un domn minunat de la Timisoara,care se ocupa de achizitionarea si reglarea implantelor,iar dupa intalnirea cu dansul vom sti cum este cu aparatura asta complicata,care se numeste implant cohlear.Mai stam putin pe aceste meleaguri,nu ne grabim sa plecam acasa,ci plecam la Beclean,la o buna si draga prietena,profesoara mea de chimie din liceu.Este tare frumos pe aici,oamenii sunt buni si primitori,iar Dani spera sa isi gaseasca o prietena ardeleanca

Va dorim sa aveti o vacanta frumoasa,cu mult soare!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Simpatic Dani, se orienteaza bine. Stiu si eu cum e pe-acolo, tata era din Cluj, am copilarit prin zona. Si asa e, oamenii sunt altfel prin Ardeal. Tin pumnii sa ne dai vesti bune dupa intalnirea de maine.
Din tara abia ne-am intors, de vreo doua saptamani. Nu aveam net la mama, din pacate.

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit si calde salutari de la mare!Sper sa aveti parte de soare si sa va puteti bucura de frumusetea vacantei de vara!Vreme frumoasa pe la noi,imbietoere pentru plaja.Noi am fost doar in vizita pe la mare,Dani e cel care a profitat din plin de soare,poate prea mult...

Ne-am intors cu bine de la Cluj si suntem pregatiti sa plecam din nou duminica pentru ca intr-una din zilele saptamanii viitoare sa aibe loc operatia.Insa nu sunt deloc linistita,ma gandesc la cum va fi pentru Ionut,iar...imi tulbura mintea,gandirea,ma doare orice suferinta a lui...Trebuie sa pregatim un set de analize pe care am reusit sa le facem cu o internare de 1 zi in spitalul judetean si mai trebuie sa platim o diferenta de 5000 euro pentru procesor.Din pacate nu am acesti bani...Ionut in august face 3 anisori,trebuie neaparat implantat acum.Unde sa apelez?...speram in ajutorul d-lui Nicusor Constantinescu,mi-a promis...a spus sa astept telefon...nimic!Am tot sunat la fundatie,greu de tot imi raspund si inca nu au centralizat toti banii de la teledon ca sa stie ce suma ar avea in plus,dar sunt singurii in care sper,vineri imi dau raspunsul,iar in vocea doamnei cu care am vorbit am simtit parca disponibilitatea de a ne ajuta.Imi vine tare greu sa povestesc toate astea,nimeni sa nu treaca prin ce trec eu si toti parintii care au copii in suferinta!As vrea sa va imaginati cat ma doare ca Ionut nu ma striga,nu-mi aude vocea,danseaza imitand-ul pe Dani,nu ca aude muzica,nu aude masina atunci cand e cu bicicleta pe strada,nu poate sa spuna ce il doare si multe altele...As vrea ca mesajul meu sa fie un strigat de ajutor ca intre prieteni,am nevoie de sustinerea voastra si de intelegere.Ori de cate ori am fost in impas,impreuna am reusit!Nu ne asteapta o perioada prea linistita,chiar si dupa operatie va trebui sa mergem periodic la control si tot periodic la Sibiu pentru reglarea implantului si logopedie.Ma rog ca Bunul Dumnezeu sa ma tina sanatoasa,sa pot face tot ce trebuie pentru ca Ionut,asa cum este si titlul acestui subiect,sa fie un copil normal!

Va imbratisam cu drag,va transmitem urarile noastre de sanatate si multe bucurii alaturi de cei dragi si multumim mult!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mariana, ce raspuns aveti de la fundatie?

Cind plecati la operatie? Nu va opereaza fara cei 5000 de euro?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Sirimie !
Am plecat astazi spre Cluj,acum suntem in tren!E adevarat ca am inima cat un purice...DOAMNE-AJUTA-NE!Ne opereaza fara bani acum,dar peste 3 saptamani,1 luna cand trebuie activat,va trebui sa achitam acei 5000 euro,daca nu cumva trebuie sa platim mai inainte,pana se fac trnsferurile bancare...trebuie sa vorbim.Fundatia nu ne-a raspuns...mai incercam si maine,poimaine,oricum nu am alta solutie
Multumim mult ca te gandesti la noi Sirimie,te imbratisam si mai trimitem vesti!Va pupam pe toti si va rugam sa ne fiti alaturi!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Doamne ajuta, mery, sa aveti parte de tot binele din lume!!!
Da-ne vesti, te rog, cand poti!!!!
pupici si sanatate multa,multa de tot!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Gata,am sosit cu vestile!Am trecut de operatie.Ieri dimeata cum am sosit am si intrat in operatie.A durat cam 5 ore,pana astazi am stat in terapie intensiva.Acum Ionut si-a revenit,nu mai e ametit,dar e tare galagios!numai cu ochii dupa mancare si pe usa sa plecam...Cu mancarea e cam greu,nu prea i-a placut asta din spital,dar un domn tare amabil ne-a adus o supica delicioasa!Nu stiu cat trebuie sa stam,depinde de cum evolueaza lucrurile,deocamdata avem antibioticul de luat si ceva pentru febra.
Galliciana,sa ma anunti,te rog,cand soseste pachetelul!Multumin mult!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Gata,am sosit cu vestile!Am trecut de operatie.Ieri dimeata cum am sosit am si intrat in operatie.A durat cam 5 ore,pana astazi am stat in terapie intensiva.Acum Ionut si-a revenit,nu mai e ametit,dar e tare galagios!numai cu ochii dupa mancare si pe usa sa plecam...Cu mancarea e cam greu,nu prea i-a placut asta din spital,dar un domn tare amabil ne-a adus o supica delicioasa!Nu stiu cat trebuie sa stam,depinde de cum evolueaza lucrurile,deocamdata avem antibioticul de luat si ceva pentru febra.
Galliciana,sa ma anunti,te rog,cand soseste pachetelul!Multumin mult!


Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput