Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua,dragele noastre
Saptamana asta am fost acasa,sub observatie,dar nu am avut prea multa liniste deoarece Ionut a luat un virus intraspitalicesc si a fost groaznic:diaree,balonari,crampe etc.De ieri au inceput semne de imbunatatire,azi e chiar foarte bine,se joaca,topaie si incepe sa mai prinda culoare in obrajori.Maine ne vede si un medic de la boli infectioase unde am facut un examen coproparazitologic.Nu am scapat de haraitul din gatut,uneori mai si tuseste si din acest motiv Ionut sta cam izolat in casuta.Diagnosticul la externare este pneumonie si stenoza la gura de anastomoza care se observa la radiografie,dar pentru a fi mai bine lamuriti ce e acolo trebuie sa mergem la Bucuresti.Ma trec fiori cand ma gandesc ce poate insemna aceasta stenoza,dar...Cat despre acea criza medicii nu sunt convinsi ca a fost convulsie,trebuie facut EEG,in spital nu am reusit sa il facem ca Ionut nu a stat linistit.Toate aceste investigatii l-au facut nervos,el nu intelege ce se intampla,nu pot sa il alint ca nu ma aude,nu stie ce se intampla si de ce ,el percepe totul ca o agresivitate asupra lui si se comporta ca atare.Nu mai e copilul linistit care accepta orice,acum plange tare si nu mai vrea in spital,pur si simplu ma impinge sa plecam.Dureros e ca o sa cam avem probleme din cauza auzului.Astept sa isi revine si sa facem CT,RMN...sa le trimitem in Viena si sa vedem ce ne raspund.Ma intreb mereu de unde as putea sa fac rost de bani macar pentru una dintre urechi pentru implant,ca e greu pentru toata lumea...
Carmina,Dana,Doina,Camy_pus ,sa fiti sanatoase si aveti toata recunostinta noastra!Camy_pus mi-as dori sa vorbim mai multe,intro zi cand viata noastra se mai linisteste poate reusim

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit dragi prieteni,ma bucur ca va pot scrie cateva ganduri acum ,in saptamana mare,saptamana care pentru mine,inca din copilarie,inseamana curatenie sufleteasca,liniste,impacare si o mai mare apropiere de Dumnezeu.Sa aveti zile senine,sa va patrunda in case tot ce e mai bun si curat si sa ne pregatim de Sfintele Pasti cu toata fiinta noastra,asteptand cu incredere Lumina Sfanta a Invierii!

Noi am fost plecati la Bucuresti de unde ne-am intors cu vesti bune,diagnosticul pus de cei din Constanta se infirma,nu e vorba de nici o stenoza,"esofagul" e in regula,mancarica se duce bine si nu apare reflux.Am prins curaj dupa ce am vorbit cu doctorul Spataru,cel mai super-grabit doctor din lume,si am inceput sa ii dau lui Ionut painica,banana,pufuletii in mana sa se simta si el om mare...e tare incantat cand musca si se gudura ca un mielusel...mie tot imi este frica sa nu se inece...A avut dureri mari cateva zile deoarece doctorul i-a facut o decalotare pe viu si vai-vai!Din pacate s-a prins la loc si sa vedem cum scapam,mie imi e tare frica sa fac asta singura.Ca sa nu venim cu mana goala cum se spune,Ionut a luat un virus "de Bucuresti",nas infundat,tuse,gatul cu puroi si iar a trebuit sa ii dau antibiotice.Acum nu mai face febra,dar cum a iesit cateva zile pe afara cum a inceput sa haraie.M-am pricopsit si eu cu o conjunctivita urata de tot si tare imi e frica sa nu o ia si el ca Dani da ceva semne ca ar fi luato!Ce sa facem,dam din una-n alta!

Sper sa prindem o zi frumoasa pentru cumparaturi,inca nu le-am luat nimic baietilor pentru Paste si neaparat trebuie ceva nou de imbracat!Vom incerca sa mergem in fiecare seara la denii,la biserica,asta daca Ionut nu se va plictisi si asteptam cumintei sa ne impartasim...Ne dorim si va dorim,voua,tuturor sa aveti Sarbatori linistite,cu sanatate si cei dragi alaturi!

Andreea multumesc mult,mult si va imbratisam

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ma bucur mult pentru vestile bune despre Ionut.

Sa aveti Sarbatori Fericite cu multe cadouri si bucurii!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

In sfarsit, vesti bune! Ma bucur mult pentru voi.
Va doresc un Paste cu bucurie si sanatate !
Pupici lui Ionut cel mic si dragut.

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Hristos a Inviat si sa aveti un Paste Fericit!
Sfintele Sarbatori sa va aduca lumina in case,pacea in suflete si numai bucurii alaturi de cei dragi!
Suntem putin cam obositi si...indopati,chiar si Ionut a cam exagerat cu mancarica.A fost o zi superba la noi,foarte calduroasa,am plecat putin la plimbarica la nasi in Constanta,dar Ionut ne-a suparat tare de tot.A vrut la volan,nu l-am putut convinge ca nu e voie si tot drumul dus-intors a fost numai plans si tipete,cred ca asa vom pati de fiecare data cand ne vom urca in masina.Pe langa plans trage de volan,se baga printre scaune,se enerveaza si e tot o agitatie...nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca nu e voie...sunt atatea lucruri pe care nu le intelege,se enerveaza...

Sper sa avem vreme frumoase si urmatoarele zile si sa ne saturam de plimbare.La fel va dorim si voua!

Sirimie,Carmina si

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mariana, ce mai faceti? Scuza-ma te rog ca nu am reusit sa iti raspund pe yahoo, am vazut tarziu mesajele... Imi e tot mai greu sa stau la calculator, sunt sigura ca stii si tu cum e Toata ziua ma tin dupa Andrei si ma rog de el sa manance sau il pun pe WC pentru ca vrea la fiecare 20 min...
Ce mai faceti cu implantul? Inecrcati un teledon si voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua si bun gasit in aceasta frumoasa zi de vara!Am lipsit ceva timp fiind foarte aglomerata cu fel si fel de treburi.Astept cu nerabdare vacanta si sa ne mai linistim.

Draga Doina,scuze pentru intarziere.Nu cred ca avem unde sa intram la teledon,majoritatea se organizeaza de Craciun,Paste,1 Iunie...Ne-au promis ajutorul fundatia Mereu Aproape si dl. Nicusor Constantinescu,presedintele CJ Constanta.Ne-au luat datele si sa asteptam telefon,dar deocamdata nimic...

Am si o veste buna!Avem sprijinul unui om minunat,Antonius Stanciu din Timisoara,care ne-a promis tot ajutorul pentru 1 implant.Statul roman considera ca e suficient implantul la o singura ureche...pentru al doilea trebuie sa ne descurcam singuri.

In saptamana care urmeaza voi insista cu telefoane la fundatie,poate avem norocul sa ne raspunda,iar la sfarsitul lunii dam o fuga si la Cluj sa ne intalnim cu medicii de acolo.Trebuie sa reusim!Stiti ce voce frumoasa are Ionut?...Si ce se chinuie micutul sa spuna ceva!...Of,Doamne!De ce?...



Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua si bun gasit in aceasta frumoasa zi de vara!Am lipsit ceva timp fiind foarte aglomerata cu fel si fel de treburi.Astept cu nerabdare vacanta si sa ne mai linistim.

Draga Doina,scuze pentru intarziere.Nu cred ca avem unde sa intram la teledon,majoritatea se organizeaza de Craciun,Paste,1 Iunie...Ne-au promis ajutorul fundatia Mereu Aproape si dl. Nicusor Constantinescu,presedintele CJ Constanta.Ne-au luat datele si sa asteptam telefon,dar deocamdata nimic...

Am si o veste buna!Avem sprijinul unui om minunat,Antonius Stanciu din Timisoara,care ne-a promis tot ajutorul pentru 1 implant.Statul roman considera ca e suficient implantul la o singura ureche...pentru al doilea trebuie sa ne descurcam singuri.

In saptamana care urmeaza voi insista cu telefoane la fundatie,poate avem norocul sa ne raspunda,iar la sfarsitul lunii dam o fuga si la Cluj sa ne intalnim cu medicii de acolo.Trebuie sa reusim!Stiti ce voce frumoasa are Ionut?...Si ce se chinuie micutul sa spuna ceva!...Of,Doamne!De ce?...



Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mariana, sper din suflet sa reusiti, si asta cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna seara,tuturor din partea noastra,cu mult drag!

Din pacate iarasi am ajuns la spital,cum apelam la urgenta cum ne interneaza...o sa batem recordul la internari...
Ionut a facut febra,cel mai probabil de la gatut,dar unor medici le e mai usor sa recomande internarea decat sa te lasa sub tratament acasa.Asa ca iar ne chinuim pe aici...Ionut face galagie,nu mai suporta spitalul...zambeste doar la femeile de servici...intotdeauna le-a iubit!Asteptam rezultatele la analize,maine mai facem si altele mai amanuntite si vom vedea...
Va dorim sanatate si numai bine!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput