Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Sper ca aveti numai vesti bune si ca Ionut va auzi in curind. Cind in august implineste 3 ani?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna seara tuturor,va salutam cu mult drag!
Suntem acasa,am ajuns cu bine.Imi cer scuze ca intru cam rar pe forum,dar Ionut imi ocupa tot timpul,acum chiar ca trebuie sa stau numai cu ochii pe el,avand frica de a nu se lovi.

Operatia a fost mai simpla comparativ cu cele prin care am trecut,medicii si tot personalul au avut grija ca totul sa mearga bine.Am intalnit oameni minunati,generosi si cu mult suflet ,ne-am bucurat de grija si ajutorul dansilor.Fara acest sprijin ne-ar fi fost tare greu.Ne-am simtit rasfatati...am avut mancarica buna si proaspata tot timpul,am fost scosi la plimbarica prin Cluj si imprejurimi,am vizitat Gradina Botanica...amintiri frumoase pentru care va multumim mult! Ii multumesc din suflet si prietenei mele dragi,Mona din Dej,precum si familiei sale care ne-au ajutat enorm!Tot respectul si dragostea noastra!
Draga Alina,galliciana,mi-a facut mare placere intalnirea cu tine si sotul tau,sunteti minunati si va doresc tot binele din lume!

Sirimie, la sfarsitul lunii trebuie sa sun la Cluj si sa ne programeze pentru activare,cel mai probabil in prima saptamana din septembrie.Atunci va incepe si Ionut sa auda primele sunete.Tot atunci ar trebui sa platim si cei 5000 euro pentru un procesor mai performant.Ionut este nascut pe 30 august.Multumesc mult Sirimie ca ne esti mereu alaturi!

Sanatate tuturor si sa auzim numai de bine!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua si salutari din partea noastra!
Tocmai ce am vorbit cu medicii si joi trebuie sa fim la Cluj pentru activarea implantului,sunt putin cam speriata ca nu stiu daca mai gasim locuri la tren,asa ca fug repede la agentie,revin eu cu noutati...Din pacate nu am facut rost de bani,nu am cu ce lua procesorul de care Ionut are nevoie,imi pare tare rau...Doamna de la Fundatie mi-a raspuns printr-un SMS ca nu este disponibila pana pe 7 septembrie din cauza unor probleme de sanatate,de la Consiliul Judetean inca nimic,nu stiu cand vor avea sedinta si nici daca imi aproba si tot asa...
Am invatat insa sa nu ne piedem speranta si sa privim cu incredere spre viitor,iar duminica este ziua lui Ionut,facem 3 anisori frumosi si nu trebuie sa fim suparati,trebuie sa dam o maaaaaaaare petrecere!Haideti pe la noi,va invitam cu drag!Mai vin eu cu vesti,acum trebuie sa fug la Agentie.

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Va asteptam cu vesti bune !

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Carmina,ce mai faceti?Multumim ca te gandesti la noi,stiu eu ca prietenii dragi se gandesc la noi.

Am gasit bilete,nu prea convenabile,e cam aglomerat,insa e bine ca ajungem in ziua care trebuie.Seara avem tren inapoi,asa ca va fi un adevarat maraton,aproximativ 30 de ore de mers cu trenul...Ma simt tare linistita ca vom fi asteptati de doi oameni minunati,care ne-au ajutat si data trecuta,care ne asteapta cu masina la gara,ne iau acasa unde ne odihnim,facem o baie,mancam supa extraordinara...multumim din suflet,sunteti minunati!Cam asta este,ne dorim sa ne intoarcem sanatosi,am emotii,Ionut va incepe sa auda!Va pupam pe toti,sa fiti fericiti si sanatosi!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Carmina,ce mai faceti?Multumim ca te gandesti la noi,stiu eu ca prietenii dragi se gandesc la noi.

Am gasit bilete,nu prea convenabile,e cam aglomerat,insa e bine ca ajungem in ziua care trebuie.Seara avem tren inapoi,asa ca va fi un adevarat maraton,aproximativ 30 de ore de mers cu trenul...Ma simt tare linistita ca vom fi asteptati de doi oameni minunati,care ne-au ajutat si data trecuta,care ne asteapta cu masina la gara,ne iau acasa unde ne odihnim,facem o baie,mancam supa extraordinara...multumim din suflet,sunteti minunati!Cam asta este,ne dorim sa ne intoarcem sanatosi,am emotii,Ionut va incepe sa auda!Va pupam pe toti,sa fiti fericiti si sanatosi!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Ce sa facem, avem vacanta de la gradinita si incercam sa facem activitati cat mai variate. De cand ne-am mutat la tara Fabiano ar sta numai afara, se lasa cu crize cand trebuie sa intre in casa. Dar e infinit mai buna pentru el viata la tara.
Abia astept sa ne spui ca Ionut aude, scumpul de el, ma gandesc la voi si va tin pumnii.

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit acum am ajuns si noi acasa,dupa un drum interminabil.Vai-vai de saracul om care trebuie sa mearga cu trenul!Iti vine sa te dai jos si sa-l impingi...of,ce departe e visul de fi o placere mersul cu trenul!In fine,de parca altele ar merge mai bine...
Ieri a fost activat implantul cohlear a lui Ionut,nu prea a fost incantat,ba chiar nu-l voia,tragea de el,dara azi a fost mai intelegator si vad ca il tine.Din pacate incepand de noaptea trecuta Ionut face febra,iar cum am ajuns in Constanta am si fugit la pediatru pentru consultatie.Pare a fi ceva viral.Luam tratament,dar daca nu sunt semne de revenire luam antibiotice.Suntem cam obositi,mai povestim in alta zi.


Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

La mult ani!! Sa cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati de fiecare zi impreuna! Sper ca a trecut febra, ca ati avut o petrecere frumoasa si plina de cadouri


-----------------------------------------------
www.naturalexperience.ro/" target="_blank">are you ready for... a natural experience?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Multumim frumos Cristina!Ce ma bucur ca nu ai uitat de noi!Te imbratisam cu drag din toata inima!
Am facut 3 anisori minunati!Sunt tare mandra de puiul meu!Imi place atat de mult aceasta varsta!Ionut este un scump,chiar si bolnavior tot iti ofera momente frumoase.In cele din urma se pare ca toata aceasta stare proasta era din cauza aftelor bucale,care i-au aparut.Acum e mai bine,nu mai face temperatura si e mai activ,nu prea mancacios,dar tot din cauza aftelor nu poate manca.Este,in schimb,tare "vorbaret",asa cum poate saracutul,ma bombane toata ziua,imi explica una-alta,ma cearta daca ceva nu-i convine,"vorbeste" la telefon si multe altele.Ii place nespus de mult sa se joace cu mingea,are chiar talent la fotbal si un sut puternic.E minunat sa vad cum el,micutul meu copil chinuit,anima toata casa!In jurul lui se invart toate!

De ziua lui am fost la biserica,daca tot a cazut duminica era si pacat sa nu mergem,am avut tort si salata de fructe.A fost incantata toata lumea.Apoi au venit si cativa copilasi acasa,cu care Ionut s-a jucat si a dansat.Seara era frant de oboseala.Acum ne pregatim pentru maine cand e ziua lui Dani,trebuie sa ii pregatim si lui tortul,chiar daca Ionut va crede ca e tot pentru el.

Cu implantul este bine,il poarta,il cere singur sa il puna si reactioneaza la zgomote puternice deocamdata.Pe 15 septembrie mergem la reglaj si atunci facem si audiograma.Nu am reusit,insa sa platim cei 5ooo eur,din pacate.Inca mai sper.

E cam tarziu,mai aveam de povestit,dar lasam pe altadata.

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput