Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 102

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am actualizat blogul, ma gandeam sa avem si suma exacta din toate conturile, sa stabilim o zi in care sa afisez totul. Maine, de exemplu, sa avem suma exacta si s-o pun pe prima pagina.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by mayaione

Am actualizat blogul, ma gandeam sa avem si suma exacta din toate conturile, sa stabilim o zi in care sa afisez totul. Maine, de exemplu, sa avem suma exacta si s-o pun pe prima pagina.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti




mayaione,
o idee f.buna! sa fie mereu pe site informatia financiara. ceva de genul: pana la data de... s-au strans in total: x RON, y USD, z EURO.

daca se actualizeaza o data la 2-3 sapt cred ca este rezonabil. d-na cristiana, ce parere aveti?


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viezurila spune:

Dragi mamici, m-ati impresionat total cu mobilizarea voastra. Eu sunt o viitoare mamica de feb 2008 si nu pot decat sa ma rog ca totul va fi bine.. nu stiu daca as putea avea puterea pe care mamici ca Oana au dovedit-o. De Sosonica am aflat intamplator dintr-un email si am contribuit si eu chiar daca nu stiam prea multe detalii din povestea ei. Ulterior cand am gasit info pe hotnews si am citit tot ce s-a scris pe forum de abia atunci am inteles toata suferinta si mai ales toata dragostea din care s-a nascut aceasta actiune. ma bucur mult ca am putut sa ajut si eu. nu pot decat sa le doresc multa sanatate si curaj in continuare.

Nu esti bun indeajuns daca nu esti bun si pentru altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

M-am bucurat nespus la intoarcerea din concediu sa aflu ca Sonia e bine, ca prima operatie a fost facuta cu succes si ca a inceput sa manance.
Am trimis si eu cativa banuti in contul BRD.
Sa dea DD sa mearga tot inspre bine de acum incolo.


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru inimioara lui Sosonica


Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Sonia, papusica mica, ma bucur nespus sa aflu ca te simti mai bine si ai inceput sa papi laptic din ce in ce mai mult.Tine-o tot asa.Te pupam!

Lavinia, mamica de Radu Andrei
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Bravo fetita mica!! Pofta buna :) Ma rog in continuare pentru tine, sunt sigura ca in curand o sa vedem poze cu tine zburdand alaturi de celelalte capsunici !

Anca de Manu
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

hey ! sunt eu !!!

am venit repede. de fapt trebuia sa ma duc la doctor pt raceala, dar nu am avut destul timp, asa ca am venit la net. un net prost, pt ca nu pot sa pun poze :( dar va zic eu ca arata bine ! nu a mai luat in greutate, a cam vomitat ca au agitat-o pt ca au dus-o la eco... dar la eco am aflat vesti bune. n-o sa va vina sa credeti, dar diagnosticul din romania NU se confirma !!! are dubla discordanta( transpozitie corectata de mari vase) dar e tare inselatoare denumirea. nu e corectata, doar asa se numeste. deci dubla discordanta-adica atriile si ventriculii nu sunt pe aceeasi linie, atriul stang are sub el ventriculul drept si invers. deci trebuie sa-i mute vasele de sange care ies din inima si sa ii reconstruiasca artera pulmnara. care exista, dar e atrofiata la baza si calva nu e cine stie ce... si cea mai mare veste este ca : TOATE ASTEA OR SA SE INTAMPPLE LA 1 AN SAU 2, ATUNCI CAND O SA AJUNGA LA 10 KG !!1 pana atunci o sa creasca cu suntul !!!

despre mine, ai nu am o zi prea buna. sunt trista, pt ca sunt singura si nu vb limba, nu ma descurc cu nimic, nu sta nime cu mine la masa pt ca nu stiu germana, azi am plecat la doctotr si aproape de clinica mi-am dat seama ca am uitat portofelul, asa ca m-am intors si nu mai era timp... si m-am si urzicat pt ca aici se pare ca se cresc urzici de frumusete... deci, in concluzie sunt singura si trista, tot ce ma bucura e cand Sonia e bine. dar in ultimele 2 zile s-a cam bradicardizat (puls prea mic), s asta m-a indispus. i-a pus un EKG pt 24 ore, acum o sa aflu care e rezultatul.dar medicii au zis ca e normal, pt ca asta se intampla doar cand tuseste... situseste sanatos, ca e plina de mucozitati de la sonda... cel mai mult imi place cqand vine fizioterapeuta si ii face masaj..l#. acum am invatat si eu si ii fac tot timpul si ii place !
p.s.2 am invatat putina germana deja !

o sa incerc sa fac ceva ca sa pun pozele, sa vedeti si voi ce fata mare s-a facut !

v-am pupat si am fugit inapoi, ca trebuie sa indop Sosonic, sa creasca mare !

Kay, din Munich, 6 zile de la prima operatie

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Bravo Oana! Bravo Sonia! Ma bucur mult de vestile bune pe care tocmai le-am aflat. Sa o tineti tot asa, si sa auzim vesti din ce in ce mai bune.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Ce vesti bune!
Oana,cred ca iti este foarte greu acolo dar esti o mamica minunata.Sa fii tare pentru ca noi ne rugam pentru voi.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Oana,mi-e dor de tine!...Danke son pt informatiile despre Sonia!sa te faci bine fertig!...(cam atat mai stiu eu germana din liceu!)...Mai si glumesc...Mai in serios...Vorba ta...o poezie,la schimb?...nu conteaza in ce limba...in ce fel...mi-e tare dor de tine!Pupici pe inimioara Soniei!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput