Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 101

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


D-na Cristiana,

Ce vesti bune! Ne bucuram foarte mult ca ne tineti la curent cu evolutia pozitiva a Soniei. E minunat ca lucrurile s-au schimbat in bine. Acum numai 2-3 saptamani situatia era disperata... ce lupta grea ducea Sosonica si uite ca a invins!

Despre campania de strangere de fonduri:
- Ati reusit sa depuneti dosarul la Minitsrul Sanatatii? (desi, sincera sa fiu, nu ma astept la implicare din partea lor...)
- Ati reusit sa depuneti dosarul la Fundatia Becali? Cazul Soniei este unul cu totul si cu totul special, sansele de sponsorizare sunt mari
- Au reusit medicii germani sa contureze urmatorii pasi ce trebuiesc facuti pentru ca Sonia sa fie complet vindecata? Adica ce ar urma perioadei post-operatorii? Revine acasa, asteapta pana la 9 luni (cum sugerau cei din Boston), apoi se opereaza din nou la Muenchen? Sau totusi in Boston? Sau ramane in continuare in Germania pana la operatia definitiva?

Poate ma grabesc, dar cred ca este important ca aceste aspecte, chiar daca nu sunt inca ferm stabilite, sa fie motorul continuarii campaniei. Castigam credibilitate daca explicam ce urmeaza, pentru ce solicitam in continuare donatii.

Ma iertati daca am fost prea indrazneata/grabita



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ce bine ca vestile sunt bune!!!

Chiar ma intrebam cine a reusit sa ia legatura cu redactia HOTNEWS ? De cate ori citesc stirile, poza Soniei imi atrage privirea. E extraordinar!

In contul PAYPAL azi sunt 740,42 euro.

Dna Cristiana, cum putem avea adresa dumneavoastra de email ?Ca sa va pot trimite si dvs extrasul de cont si, eventual , sa fiti legatura cu noi atunci cand Oana nu poate avea acces la internet.


Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Cristiana ce vesti bune!!!! O sa punem diseara pozele noi, am vrut sa le pun de la inceput insa am vrut sa schimbam scriptul si nu am avut timp, sper sa rezolvam mai pe seara. Salutari Oanei si mii de pupici Sosonicii!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

Dianarus, ai dreptate sa pui astfel de probleme. Privit din exterior ai dreptate: fac donatie, dar care sunt sansele de reusita? Si e normal sa fiti informati si asupra sumelor stranse si asupra modului de cheltuire al banilor.

Medicii din Germania nu au stabilit inca etapele de urmat pana la operatia corectoare care, teoretic, va avea loc in jurul varstei de 9 luni. La dimensiunile ei actuale nu este posibila operatia. Inimioara ei este prea mica.... Asadar, acest lucru depinde de evolutia ei postoperatorie. Dupa ce se va externa va reveni in Romania. Intoarcerea va avea loc, in cel mai bun, cu un avion comercial. Daca nu ii permit medicii, va zbura iar cu un avion ambulanta, ca si la dus, dar cu o reducere de 450 EUR ca nu mai are nevoie de incubator - deci 10000 EUR.
In perioada dintre cele doua operatii vor fi necesare evaluari medicale, care probabil vor fi facute tot in Germania, la Munchen.

Pentru operatia corectoare singura oferta actuala este cea a spitalului din Boston. Deci pe aceasta o iau deocamdata in considerare.
Oferta spitalului din Munchen inca nu o avem. Sper ca Oana o va avea, cand va reveni, si apoi va decide asupra locului in care va fi operata Sonia.

Nu am depus inca dosarele pentru ca nu am toate actele, dar sper ca saptamana aceasta sa le depun pe ambele.

E-mailul meu este cristiana.geambasu@gmail.com Daca doriti informatii va rog sa ma contactati. Nu promit insa ca voi raspunde foarte repede pentru ca nu am timp sa accesez calculatorul mereu.

Cristiana


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

In Moneybookers sunt 571.32 USD

Multumim tuturor celor care au contribuit cu un cat de mic ajutor financiar, sau de orice alt gen....

Mayaione inca o data multumiri pentru administrarea site-ului.

Cristiana

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata ,fetelor!
Aseara am vorbit o ora si un sfert la telefon cu Oana. Mi-a zis numai de bine de micuta Sososnica. Deja fetita sta imbracata in costumas,sta treaza, se joaca si se uita la manute si papa 8 mese de laptic pe zi a cate 45 de ml fiecare. E fetita mare, arata superb,a inceput sa mai puna si un pic de carnita pe ea...o dulceata de copilas.Oana voia deja sa ii mai cumpere niste hainute, ca ceea ce are pentru Sonia ar trebui spalate. Ma bucur ca atunci cand am cumparat lucrusoare fetitelor mele, am luat si pentru Sonia. La vremea aia ma gandeam sa nu creada Oana ca tara arde si eu ma pieptan,insa acum chiar are nevoie de hainute noi, asa ca ma bucur din suflet ca i-am luat.
In vreo trei ore si jumate ma vad cu Dandusa in aeroport. Abia astept.
Numai bine va doresc la toate, iar Soniei si mamicii ei ... milioane de pupici si cele mai frumoase ganduri.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetelor,

Ma bucur ca micuta Sonia e bine, am aflat de cazul ei si am trimis si eu niste bani in contul in euro de la BRD.
Sa dea Dumnezeu sa fie fetita bine iar mamicii ii dorim multa putere!
Asteptam vesti in continuare.

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by cristiana58

Medicii din Germania nu au stabilit inca etapele de urmat pana la operatia corectoare care, teoretic, va avea loc in jurul varstei de 9 luni. La dimensiunile ei actuale nu este posibila operatia. Inimioara ei este prea mica.... Asadar, acest lucru depinde de evolutia ei postoperatorie. Dupa ce se va externa va reveni in Romania. Intoarcerea va avea loc, in cel mai bun, cu un avion comercial. Daca nu ii permit medicii, va zbura iar cu un avion ambulanta, ca si la dus, dar cu o reducere de 450 EUR ca nu mai are nevoie de incubator - deci 10000 EUR.
In perioada dintre cele doua operatii vor fi necesare evaluari medicale, care probabil vor fi facute tot in Germania, la Munchen.

Pentru operatia corectoare singura oferta actuala este cea a spitalului din Boston. Deci pe aceasta o iau deocamdata in considerare.
Oferta spitalului din Munchen inca nu o avem. Sper ca Oana o va avea, cand va reveni, si apoi va decide asupra locului in care va fi operata Sonia.


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!



D-na Cristiana,

Va dorim din tot sufletul ca recuperarea Soniei sa fie deplina si sa permita revenirea in tara cu un zbor comercial, asa cum stiu ca isi doreste Oana.

Ar fi extraordinar daca medicii de la Muenchen s-ar angaja si pt operatia de corectie definitiva la varsta de 9 luni, costurile ar fi cu siguranta mai mici decat in USA, atat pt transport cat si pt operatie si recuperare. Oricum nu vor fi costuri mici, de-asta cred ca e important sa sensibilizam in continuare, in mod constant, orice posibil donator. Avem cateva luni bune la dispozitie, dar banii necesari sunt multi.

Va multumim inca o data pt detalii. Sunt de mare folos pt cei din afara forumului.

Mergeti cumva sa le vedeti in Germania? Spuneati ca de abia asteptati sa le vedeti...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Cristina,

Multumim de vestile bune! Ma bucur mult ca Sonia e mult mai bine si e hranita cu laptic! Soso luptatoarea!

Cum facem cu site-ul? Se pot actualiza informatiile pe blog cu citate de aici?
Mayaione, pot sa te ajut cumva in privinta asta?



www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Sosonica bravo micuta noastra luptatoare. Deja mancam 4 mese pe zi, super.

Pupici de la Maya.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Mergi la inceput