Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 103

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Kay draga mea ce vesti bune de la voi. EU nu mai apuc sa scriu prea mult, am ceva probleme cu baietelul meu si la serviciu e multa treaba ca pleaca in concediu lumea.

Sa va intoarceti sanatoase acasa. Doamne ajuta! Multu pupici Soniei scumpe si tie bineinteles.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel viseaza la o viata normala



Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Oana, stiri nemaipomenite primiram azi. Pai e grozav ca viitoarea operatie sa fie facuta dupa un an. Mare lucru.
Sanatate in continuare si ai grija si de tine.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Ce vesti minunate....

Era si normal ca rugaciunile spuse in grup sunt ascultate mai repede.
Ce bine ca va fi operata mai tarziu... si sa inteleg ca o opereaza tot in Germania? Ar fi bine ,nu?

Dumnezeu sa va ajute in continuare. Plecam in concediu si nu voi mai avea acces la net sa stiu ce faceti dar vestea buna e ca ajungem in Moldova la manastiri si ma voi putea ruga mai bine pentru micuta Sonia.

Maria 28.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Ce vesti bune! Ma bucur mult pentru voi.
Oana, tu nici nu stii cat de mult te admir pentru puterea ta !



Anca de Manu
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Tocmai am vorbit cu Oana...Era extrem de trista,toate mamicile mancau impreuna...iar cu ea la masa nu statea nimeni...Mi-e greu sa inteleg comportamentul celorlalte mamici...I-am spus sa nu mai fie trista!La masa ei ,suntem noi toate!Nu e important sa ai prieteni multi!E vital sa ai prieteni carora le pasa!...O fiinta care nu simte nimic...si care e doar fizic alaturi de tine,nu are nici macar putin din puterea unui gand bun!Oana,noi suntem alaturi de tine...si e imposibil sa nu ne simti prezenta !Poate sunt mese mai bogate ca a ta,dar nicaieri nu sunt asa de multe persoane carora le pasa!Am venit,fara sa ne chemi!Si nu plecam nicaieri,imediat dupa cina!Suntem alaturi de tine chiar si cand dormi...toate o iubim pe Sonia si ne rugam pentru ea!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Kay,
ma bucura nespus vestile de la tine!Inteleg ca Sosonica e mai bine decat ti s-a spus in Romania,ca va trebui sa creasca repede-repede ca sa faceti si cealalta operatie.Deci,va mai fi doar una,nu?
E minunat ce se intampla,noi vom fi alaturi de tine si Sonia si de acum inainte si ne vom ruga pentru voi.
Pupam pe micuta curajoasa si luptatoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Chris27 Subscriu in totalitate! La masa ei ,suntem noi toate!Nu e important sa ai prieteni multi!E vital sa ai prieteni carora le pasa!...O fiinta care nu simte nimic...si care e doar fizic alaturi de tine,nu are nici macar putin din puterea unui gand bun!Oana,noi suntem alaturi de tine...si e imposibil sa nu ne simti prezenta !Poate sunt mese mai bogate ca a ta,dar nicaieri nu sunt asa de multe persoane carora le pasa!Am venit,fara sa ne chemi!Si nu plecam nicaieri,imediat dupa cina!Suntem alaturi de tine chiar si cand dormi...toate o iubim pe Sonia si ne rugam pentru ea!
Kay, suntem tot timpul alaturi de tine si de iubita Sonia! Ma bucur tare mult ca aveti vesti bune! De-abia astept sa poti pune poze noi cu Sosonica! mamica extraordinara!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Oana...probabil ca cina s-a terminat demult!...Sper ca ai reusit sa mananci ceva...Am fost tot timpul alaturi de tine(de voi!!!!).Sunt si acum...Nu cred ca ai fost nici macar o secunda singura!...Suntem aici...pentru voi...noaptea,ziua...cu banuti...cu ganduri....fiecare cum putem!Suntem cu voi!nu v-am uitat!...Ce sa fac,sa-ti fiu mai aproape?Nu stiu...la fel cum nu stiu de ce m-am atasat atat de mult de Sonia!...Urasc distanta asta...trenurile,avioanele,OZN-urile(cel mai tare!!!)...As fi vrut atat de mult sa fiu langa voi...si fizic!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Fetelor, in primul rand "buna seara!".
Ma bucur enorm de vestile bune despre Sosonica. Stiam ca e o luptatoare, o sa treaca peste toata povestea asta cu operatiile foarte bine.
In privinta medicilor din Romania si a dignosticului dat de ei....Ce sa mai zic? M-au lasat fara cuvinte. Cum se poate asa ceva? Multumesc lui Dzeu ca fetita e e maini bune, si o sa fie bine pana la capat.
Oana, imi pare rau ca esti trista. Nu trebuie sa fii. Gandeste-te ca daca nu stii germana, nu e gaura in cer. Toate suntem alaturi de tine, mereu, in fiecare secunda. Astea o sa treaca, fii bucuroasa ca Sonia este bine, atata lume o iubeste, este alaturi de ea si o ajuta,fiecare cum poate. Tu mananca bine, odihneste-te cat de mult poti,trebuie sa ai putere, iar la masa, cand stai, chiar daca mamicile de acolo nu prea vorbesc cu tine,nu-i bai. Tu trebuie sa stii ca mereu, asa cum au zis si fetele, sunt inca cel putin cateva sute de persoane care va poarta in gand mereu, fie ca sunteti la masa, sau in spital, sau oriunde in alta parte.
Uite, azi m-am vazut cu dandusa, i-am dat hainutele pentru Sonia de care iti spuneam si banutii pe care ii aveam pregatiti pentru Sosonel. O sa ia ea legatura cu mama ta, si o sa i le dea. Atat de mult s-a bucurat si ea de progresele Soniei, abia asteapta sa va vada pe amandoua, sanatoase si voioase.Am stat cu ele pana au facut check-in-ul. Erau obosite, insa acum cred ca au ajuns cu bine acasa.
Va urez noapte buna la toate si transmit multi pupicei Soniei si Oanei.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Noapte buna,Oana si Sonia...ultimul gand e la voi!...multi pupici!....
Oana...special pt tine melodia 10...si pt Sonia...Mi-e tare dor de voi!
Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput