Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Si eu sunt foarte incantata de fondul de ten mineral, tot sub forma de pulbere(pudra). De cand l-am descoperit am scapat de vechile probleme cu fondul de ten - iritatii, cosulete, dare de la aplicare sau diferente de culoare intre fata si gat, plus ca pretul e foarte OK

Eu le-am cumparat de pe net, de la everydayminerals.com, au o multime de nuante din care poti sa alegi,mostre ieftine pt. toate produsele(sau aproape toate) si iti trimit si un kit free cu 3 mostre de fond de ten, o mostra de corector si una de blush la fiecare comanda, daca vrei; iar culorile mostrelor de la kit-ul free le alegi tu.

Daca te intereseaza fondurile di fardurile minerale, vezi ca s-a mai discutat de curand pe forum depre ele, titlul topicului era parca"farduri minerale".N-am acum timp sa-l caut, dar sigur il gasesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ral_AM spune:

buna, sunt fidela maxfactor de ceva timp, am inceput cu flawless perfection si acum folosesc miracle touch. Am o farmacie de la care imi iau sau mai nou de la beautyspace.ro daca nu imi trebuie pe loc (au preturi mai bune). Din cand in cand si Sephora dar mai rar ca niciodata nu plec doar cu un singur produs de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giaserbu spune:

Deci nu a folosit/foloseste fondul de ten pudra compact de la Avene?As vrea sa stiu daca merita sa-l achizitionez sau nu...adica daca se intinde bine pe fata,sa nu arate ca o masca,daca rezista...eu m-am tot ferit de fondurile de ten tip pudra,ma gandesc ca n-o sa stiu sa-l aplic,sau....eu sunt obisnuita fondul de ten sa fie fluid si nu am nici o problema in aplicarea lui....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ral_AM

buna, sunt fidela maxfactor de ceva timp, am inceput cu flawless perfection si acum folosesc miracle touch. Am o farmacie de la care imi iau sau mai nou de la beautyspace.ro daca nu imi trebuie pe loc (au preturi mai bune). Din cand in cand si Sephora dar mai rar ca niciodata nu plec doar cu un singur produs de acolo


i-am cautat pe google si nu mi-a gasit beautyspace.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ral_AM spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

i-am cautat pe google si nu mi-a gasit beautyspace.ro


da, am observat ca nu apar, mie mi-a dat o colega link-ul, ea primise un cod de reducere sau asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2008ELLA spune:

BUNA FETELOR V-AM CITIT IN LEGATURA CU FODUL DE TEN FFF BBUN SI AS VREA SA STIU MAI MULTE DETALII DESPRE COMANDA PE INTERNET LA ED, CAT DUREAZA LIVRAREA, CUM SUNT NUANTELE, CUM ESTE TEXTURA, ETC,ETC
ACTUALMENTE EU FOLOSESC UN FOND DE TEN DE LA VICHY CARE FATA DE TOATE CELELALTE FOLOSITE DE MINE PANA ACUM ESTE MINUNAT.
MULTUMESC F MULT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Si eu folosesc tot de la Vichy,FLEXILIFT TEINT.Mi se pare f. bun intr-adevar, tinand cont ca eu am tenul f. uscat.Imi place mult si nuanta pe care am luat-o,25 NUDE.Arata foarte natural pe fata.

POZE , www.onetruemedia.com/my_shared?z=2ea770fc03cbe39a34ff7d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ioana, minunea mea...
M-am facut mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Acum imi place tare DREAM MATTE MOUSSE de la Maybelline, e f. lejera dar acopera bine. Am mai folosit cel de la Vichy, Mary Kay si altul de la Maybelline, Fresh matte sau Pure matte, asa ceva.

Si eu sunt pe machiajul mineral, e cel mai sanatos si safe.

Cat despre Bare Minerals, stiu ca are acoperire buna insa multe fete au avut reactii alergice, caci contine Bismuth, de aia companiile care fac mineral makeup mai recent nu mai includ acest ingredient.

Atentie fetelor, pudra minerala sa nu contina nici TALC, neconfirmat inca, dar posibil cauzator de cancer, citeam ca trebuie evitat si in pudra pt. bebei... sa fie de astea fara talc.

Ah si inca ceva, despre machiaj in general, la fel de important e sa folositi o pensula buna (gen kabuki) atat pt. fond de ten cat si pt. pudra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu am Norma Teint de la Vichy si sunt foarte multumita... Nu e nici ca alea no-name dar nici din categoria celor scumpe... N-am nici cine stie ce probleme cu tenul... si atunci am cautat ceva mai lejer... sa nu simt ca am o masca pe ochi, ca nu suport...


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

Hello..eu folosesc fondul de ten de la Bourjois Repulpant cu colagen(costa in jur de 60 lei)..e super ok..nu arata ca o masca,acopera destul de bine(eu nu prea am probl cu tenul,asa ca, ptr mine e ok)..ca si anticearcan folosesc fondul de ten de la Logona(Life Care)..lumineaza zona din jurul ochilor...iar ca si fard de obraz folosesc perlele de la giordani

lumy

Mergi la inceput