CIC - stand by pentru creier?!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Depinde numai de tine cum gestionezi "tampirea". Rutina poate deveni obositoare si atunci depinde numai de tine sa faci o "ruptura de ritm". Io m-am inscris la doc si o dupa-amiaza pe saptamana sunt la cursuri. Noroc ca atunci e tat-sau acasa si cu ocazia asta mai socializeaza si el cu baiatul. Cand se termina cursurile, seara, deja sunt nerabdatoare sa reintru in rutina. Deeeci, daca il poti lasa pe pici doua-trei ore pe saptamana cu tati, timp in care sa te plimbi/sa citesti/sa iesi la cumparaturi = sa faci ceva ce nu-l priveste pe bb, garantat nu vei mai avea sentimentul de "tampire". Si stii cum e, revenirea e tare dulce

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

eu sunt deja de 8 ani acasa si nu duc dorul serviciului, nici nu simt ca m-am tampit. mi se pare mult mai important si mai solicitant sa-mi formez copiii asa cum simt eu ca e bine, decat orice job la care m-as duce.e drept ca am si destule iesiri din rutina, copii de varste diferite si care imi pun probleme diferite, n-am ramas doar la faza de schimbat pampersi, am si destule prietene cu care sa socializez. si ele au copii asa ca nu deranjez pe nimeni daca vorbesc de copii. si ma simt foarte bine si implinita asa

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Adita, suntem tize
Cum e cu patru nazdravani? pe mine unul ma epuizeaza
E un mic duracell care ma tine in priza tot timpul..cand nu doarme
Sanatate si copii veseli!
Concurs KLORANE, votati-ne!
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat+de+fericit+e+copilul+tau+KLORANE ad1 si ad2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nu te tampesti sigur . eu stau de 1 an si jumatate acasa cu teo, mi-am deschis o afacere, pe langa mamiceala am activitate intensa care ma tine in priza la maxim...regret doar ca nu are ziua 48 de ore si ca mai am doar jumatate de an de stat si daca imi merg magazinele on line bine pana atunci, raman acasa, nu ma mai intorc la job

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Ariel, si eu vreau asa ceva...ma refer la afacere...poti sa-mi dai detalii pe mail? aditapop@yahoo.com.
Mersi anticipat
Concurs KLORANE, votati-ne
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat+de+fericit+e+copilul+tau+KLORANE ad1 si ad2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

la primul bebe am mers la munca - speriata - cand aveam 7 luni. Acum, Ana are 1 an si 4 luni si nu pot sa cred ce multe am ratat din viata celui mare pentru ca am mers inapoi la job... Acum sunt tot in CIC.
Am 39 de ani si sunt programator - teoretic, profesional sunt terminata, la cat de competitiv poate fi IT-ul, practic... eu cred ca o sa fie ok
Pana la 34 de ani eram programator si atat, aveam tot timpul (si banii) pt masaj, sport, amici, calatorii... taiat frunze la caini... in fine, am fost genul care am lucrat de la 8 la 20, de luni pana sambata (inclusiv)...
Daca as putea, as sta acasa pana face cea mica macar 3 ani... nu se poate, insa indiferent ce job voi gasi in viitor, nu pot regreta decat ca au fost prea putini anii pe care i-am petrecut numai cu ei.

Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

adita, oana, v-am raspuns . bafta! eu zic sa incercati, nu aveti ce pierde...prea mult , dar aveti de castigat noi experiente si poate si succes in viitor.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

subscriu, stand by total, mai ales cu primul, cand nu aveam net, eram proaspata sotie si mama si am vrut sa fac fata tuturor cerintelor.
Cu cea mica era mai bine, mai multa experienta, mai putin perfectionism, si internet la discretie
Totusi, dupa 20 de luni de CIC (cu cea mica) am inceput sa lucrez la o facultate, am ajuns sa astept ziua de luni, sa merg cu placere la servici, si asa pretuiesc mai mult momentele petrecute impreuna cu copiii. Creierul meu a intrat in regim normal de functionare, nu ma mai simt o vaca grasa tinuta doar pentru lapte si menaj.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

"o sa te tampesti daca stai 2 ani acasa"; probabil in viata prietenei tale nu e loc de un pitic mic care s-o "tampeasca".
Sau probabil asa gandim majoritatea dintre noi inainte de a deveni mame.
Eu, cu 2 copii, abia mai am timp sa respir, daramite sa ma tampesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Citat:
citat din mesajul lui makydenis
Eu, cu 2 copii, abia mai am timp sa respir, daramite sa ma tampesc




Mergi la inceput