refuz vaccin ROR - consecinte

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

ARIEL , ma bucur tare mult c-ai ajuns la Dr Chirila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Ce ma bucur ca am gasit acest subiect, chiar daca acum deja s-a stins.

Noi ieri am facut vaccinul (cele doua intepaturi) de doua luni si nu mai vrem sa facem altele. Cel putin, nu vaccinuri care au in compozitie aluminiu, mercur si alte nenorociri.

Nu vreau sa intru in polemici, pot spune ca sunt in categoria celor care cred ca nu merita sa-si asume toate riscurile vaccinarilor.

Zicea cineva de schimbarea religiei? De ce? Nu sunteti crestini? Noi suntem crestini si credem ca Dumnezeu a stiut cum sa ne faca pe fiecare, nu e nevoie sa mai corectam noi, nici medical, nici estetic. Daca intrebam un calugar sau un preot cum sa ne protejam de boli, o sa ne spuna sa avem credinta tare si toate celelalte vor veni de aici, inclusiv sanatatea.

Ne gandim si noi la cum va intra la gradinita, dar sincer prefer sa-l tin acasa pana la 7 ani decat sa-i injectez constient si voluntar aluminiu in muschi.

Am intrat si voi mai intra aici pentru ca ma intereseaza toate situatiile care apar pentru copiii nevaccinati:
- gradinite care-i primesc
- medici naturisti si homeopati
- tratamente pentru bolile pentru care nu-s vaccinati (in caz ca le fac)

Daca exista un alt subiect pe forum unde se discuta aceste lucruri, va rog dati-mi si mie linkul.

Credinta tare si sanatate tuturor!


Mami lui Filip, 1 august 2009

Oamenii se roaga lui Dumnezeu sa-i scape de necazuri, iar Dumnezeu se roaga de oameni sa paraseasca pacatul. Acum care de care sa asculte mai intai? Dumnezeu de oameni sau oamenii de Dumnezeu?
Parintele Arsenie Boca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicici spune:

Citat:
citat din mesajul lui noce


Zicea cineva de schimbarea religiei? De ce? Nu sunteti crestini?



Eu de exemplu nu sunt. Multumesc de intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Daca intrebam un calugar sau un preot cum sa ne protejam de boli, o sa ne spuna sa avem credinta tare si toate celelalte vor veni de aici, inclusiv sanatatea.
Daaaaaaaaaaa.?????????..probabil ca parintii copiilor care au murit de rujeola sau in urma complicatiilor date de aceasta, sau cei ai caror copii mor in fiecare zi de leucemie, cancer, sida si alte boli si chiar in urma unor alte boli stupide care putea fi evitate prin simpla vaccinare a copilului...aceia probabil dupa parerea ta nu au credinta nu?.sau nu se roaga in fiecare secunda pentru sanatatea puiului lor???..la tine cum e logica...daca copilul scapa...ufff ce bine ne-a ajutat Dumnezeu...daca a murit ghinion...probabil ca a platit pacatele parintilor.
Nici nu e novie sa imi raspunzi ca imi cam dau seama dinainte ce ai putea raspunde.
Pacat ca tot copiii vostri platesc...si mai chiar si copiii alora platesc pentru ignoranta voastra.

Ralucutza mami de Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui noce


Zicea cineva de schimbarea religiei? De ce? Nu sunteti crestini? Noi suntem crestini si credem ca Dumnezeu a stiut cum sa ne faca pe fiecare, nu e nevoie sa mai corectam noi, nici medical, nici estetic.

Daca intrebam un calugar sau un preot cum sa ne protejam de boli, o sa ne spuna sa avem credinta tare si toate celelalte vor veni de aici, inclusiv sanatatea.




Draga Noce nu stiu ce religie crestina ai tu! Probabil nu sfanta si stramoseasca religie ortodoxa. Altfel ai fi stiut deja cuvintele de mir izvoratoare ale www.sihastru.net/mirem/crez_orth/umanism_homeopat.html" target="_blank">Sfantului Damaschin Grigoriatul prea vrednic staruitorul si ravnitorul intru Iisus Hristos.
Sfintia Sa a demascat homeopatia drept o lucrare cu umorile Satanei (Doamne Tatal Nostru, Maica Precista, Heruvimi si Sfinti iertati'mi pomenirea necuratului) menita sa ne piarda sufletele si sa ne dea opreliste de la viata vesnica. Aveti grija de voi!

Fie ca Bunul Dumnezeu sa va pazeasca de virusi microbi, aluminiu, mercur si toate cele netrebuincioase omului fara 2 sau 8 electroni pe ultimul strat.

Alin
Amin


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui noce

Noi ieri am facut vaccinul (cele doua intepaturi) de doua luni si nu mai vrem sa facem altele. Cel putin, nu vaccinuri care au in compozitie aluminiu, mercur si alte nenorociri.


dar copilul tau a facut vreo reactie la vaccin?

Citat:

Nu vreau sa intru in polemici, pot spune ca sunt in categoria celor care cred ca nu merita sa-si asume toate riscurile vaccinarilor.



dar crezi ca merita sa iti asumi riscul ca bebelusul tau sa se imbolnaveasca si sa moara?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

vad ca tot se insista asupra faptului ca "treaba ta, esti raspunzator daca nu faci vaccinurile" sau ca "vai, o sa imprastie copilul nevaccinat toate virusurile de pe fata pamantului"...hai sa fim seriosi! dar cine isi asuma responsabilitatea fata de esecurile vaccinurilor? pe cine trageam eu de maneca daca baietelul meu facea complicatii (mai mari) dupa ror ?
pe nimeni !!! se spalau toti pe cap si bagau bla bla-uri!

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

A ! si inca ceva...astept ca parintii care au ales sa-si vaccineze copiii sa respecte hotararile celor care au ales sa nu-i vaccineze (stiti vorba aia : respecta si vei fi respectat) si sa sara peste "versete" de genul "IGNORANTILOR" ca daca o luam asa nu stiu care este mai ignorant.

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Daaaa...ce sa zic...ca daca iti tii copilul acasa asteptand sa il pazeasca calugarul si preotul de boli fatale sau sa il vindece de rujeola de exemplu, dai dovada ca esti vreun mare destept...din punctul meu de vedere INCONSTIENTA este prea putin spus....tot IGNORANTA se numeste.

De la mine tot RESPECTUL...de ce n-ar fi asa???

Ralucutza mami de Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

A ! si inca ceva...astept ca parintii care au ales sa-si vaccineze copiii sa respecte hotararile celor care au ales sa nu-i vaccineze (stiti vorba aia : respecta si vei fi respectat) si sa sara peste "versete" de genul "IGNORANTILOR" ca daca o luam asa nu stiu care este mai ignorant.

...

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.



2: "cei care nu respecta legile merita orice li se intampla."
3: "legile ne sunt date de sus dintr-un motiv pe care poate nu il intelegem, dar avem datoria de a le respecta."

Mergi la inceput