MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moana spune:

ymca...incearca sa pui rozmarin pe peste. dar nu mult ca e tare parfumat. eu am mai facut orez. legumele inca nu le-am incercat. dar ma gandesc ca daca gasesti condimentele potrivite si pentru ele trebuie sa iasa ceva bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare si de la mine
andanii sigur o sa raman o perioada lunga, vreaus a scap de enste kile a fff important, m-am ambitionat, sper sa ma tina macar pana ....in iunie de ziua mea
asa ca fetelor capul sus ca se poate, avem exemplu andanii
ma ambititonez mai mult ca merg la munca de luni si stau prost la capitolul haine, iar acum in timp de criza nu e momentul de cumparaturi, plus ca am gramada de carpe in dulapuri care nu ma incap, deci kile minus= economie= carti si juacrii multe.
ma duc sa duc puiu la gradinita si mai trec
azi am in plan un pui de rotisor si niste salata.
va pup pe toate si va doresc o zi excelenta

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

azi am fructe in program. am ineput cu jumate de pomelo. la prinz il termin, iar de cina bag niste mere.
cam atit de la mine. s-a miscat un pic si cinarul...sa vedem pina saptamina viitoare ce iese
musai sa trec si eu de astea 17 kg in minus si sa ajung la 20....

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Andani eu mi-am comandat margelele pe net dar intre timp am gasit si in Bv un supermagazin de unde imi pot cumpara.
Ca modele am pagini intregi si linkuri multe ca am studiat mult problema inainte de a ma apuca dar binenteles ca m-am apucat cu lucruri simple. Abia vineri am facut prima lucrare..deci nici o saptamana. Referitor la cele portocalii...si eu iubesc portocaliul...ma asortez cu draperiile din casa mea... ..de fapt iubesc culorile astea tinresti...verde, rosu, portocaliul...dar fiind la inceput mi-am luat destul de putine produse..ca deh..daca nu imi placea sa insir margele. Si trimiterea lui Andreea la Biuterii hand made din Casa noatra, dulce casa mi-a fost de folos.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

ele, bravos, un inceput extrem de promitator...foarte bine arata

androix, eu mai intrasem mai demult pe creatiile tale dar uitasm sa mentionez ca mi-au placut f mult; sunt unele cu niste margelute bleu care s-ar asorta foarte bine cu mine

mi-ati facut pofta de margelit...ma gandesc ce frumos ar fi sa le fac cadou mamei mele, surorii mele...ceva facut de mana mea, mai ales ca ele sunt purtatoare pasionate...(eu mai putin ca-s alergica si ma umplu de bube de la orice nu e aur)...dar voi ramane doar la acest gand frumos!

oricum, e extraordinar ce faceti voi si privit de ochiul meu nepriceput pare extrem de dificil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ele, Androix, superbe creatiile voastre

Anca, ce te invidiez ca poti manca asa de putin . Eu nu rezist fara mancare.

Olim, super motivatia ta. Si la mine asta a fost motivul principal sa incep dieta. Am in dulap o multime de haine frumoase dar care acum nu ma incap sau nu stau bine.

Azi am facut ciorba de pui cu tarhon a la monti iar pentru cina mermez de pui cu naut, tot a la monti. Delicioase amandoua

Noapte buna iubitelor

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sa o ajutam pe Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salut la toata lumea. azi am in program carnitza...ca nu vreau sa cad pe jos...hihihi...
am inceput cu piept de pui fript, cu parmezan ras deasupra...delicios...
acum merg sa-i fac legumele si carnitza lui fi-miu.
mai vin
pupici

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

serbbusss
am mancat azi macaroane cu peste .. nu prea-mi place combinatia , da nu am avut nici o leguma in frigider , nici macar o ceapa trebuie neaparat sa merg la cumparaturi sa imi fac provizii ca o iau pe aratura altfel

hello , iar ati disparut in afara de ancuta normal care e aici

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

moana, o sa cumpar niste rozmarin...stau foarte prost la cap condimente (in mintea mea condiment inseamna sare, piper, cimbru, foi de dafin...toate celelalte sunt trecute la categoria: altele)

andanii, paine integrala cu cascaval si usturoi la cuptor...cum fac, frec painea cu un catel de usturoi ca sa prinda gust, dupa care pun cascavalul sau e alta metoda?

anca, iti urez o zi carnivora placuta

ani, eu nu stiu ce e ala mermez, cred ca n-am mancat niciodata...sau poate il stiu sub o alta denumire regionala...poti detalia putin? merci

eu azi am inceput cu ciocolata
voi continua cu pulpe pui rotisate si
struguri seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Eu am gatit aseara conpida la abur...peste care am pus ulterior putina sare, piper si patrunjel tocat. A fost iamiii. SI salata de gulie (al carei IG nu-l gasesc)- cu lamaie, ylei si sare. Bunicica.

Oricum..vroiam sa va spun ca e chiar practica oala de fiert la aburi.

Mergi la inceput