MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ymca rad cascavalul pe razatoarea mare si pasirez usturoi, le combin si le pun pe paine si bag la cuptor ... si se topeste cascavalul ala peste si gust de usturoi .. bestial

eu ador legumele fierte in aburi , au alt gust .... si sunt mai buneeeeeeeee

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ymca, uite aici reteta http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/20644/Mermez-pui-cu-naut/#entry608716.

Moana, cred ca gulia e ok dar nu fiarta.

Anca, spor la disociere

Andanii, intr-adevar nu e prea apetisanta combinatia.

Cum am fost cateva zile mai cuminte s-a miscat cantarul, asa ca azi aveam sub 58 kg.

M-ati innebunit cu painea voastra cu cascaval si usturoi . Dar painea o faceti voi? Ca ma tot bate gandul sa imi iau o masina de paine dar nu stiu daca se merita banii. Voi ce ziceti?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sa o ajutam pe Alexandra
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

n-am mai facut paine de mullltt , am gasit un magazin cu paine proprie si contine doar faina integrala si tarate si drojdie , e conforma , fara euri ... fara amelioratori ... e super ok

v-am facut pofta ..... si eu azi imi fac dinou

aparat de facut paine .... da buna ideee , nu stiu ce sa spun , aveam si eu in cap dar am incercat la o prietena diverse feluri de paine .... si nu mi-a placut ....ce?
1. nu era asa crocanta ca si in cuptor
2. painea integrala cu tarate parca era umeda in interior
3. nu prea imi placea gustul ... nu stiu de ce

cam asta e parerea mea despre masina de paine , poate n-o fi fost modelul cel mai bun , or fi si mai bune.

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

eu am avut o masin ade paine imprumutata. imi placea painea pe care o facea...dar nu am incercat decat paine alba cu lapte si cu unt. o sa ma duc sa-mi iau si eu una - macar pentru framantat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ce faceti fetelor?

Eu am o perioada proasta si f. aglomerata.....dar va citesc zilnic.

Sper ca-mi trece si pot sa scriu si altceva in afara de scuze

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare!

Andanii,

Sanse, spor la treaba

Puisorul, felicitari pentru cintarul prietenos.

si la mine s-a miscat ceva. va zic cind termin saptamina. oricum nu e regimul disociat clasic...adica n-o sa am zi de cartofi si nici de orez (ca nu am conform in casa).
miine am zi de legume. cred. m-am cadorisit cu o vinata pe care o sa o fac la gratar si niste ciupercutze la fel...yammy

si m-am aprovizionat cu bunatati pt facut prajituri monti de craciun si anul nou....tot felul de chestii cu nuca, cu stafide, plus tortul pufos...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata la
Aseara am iesit cu niste prieteni la restaurant si sunt foarte mandra de mine ca m-am abtinut cu succes si am mancat doar ciuperci la gratar cu parmezan .

Azi dimineata din nou cantarul prietenos imi indica o scadere usoara. Dar mi-e asa de ciuda ca azi pleca acasa la parinti si iar o comit si calc stramb.

La micul dejun azi cred ca imi fac doua oua ochiuri. La amiaza mai am ciorba de pui iar pe seara mai vedem.

Sanse, te scuzam dar te asteptam cu drag

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sa o ajutam pe Alexandra
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

serbus fetele

sunt in depresii .... stiti ce ziceam de haine ca imi sunt inca bune ...m-am inselat , mi-am imbracat aseara camasi si pantaloni care in vara (iunie) mi-erau buni si-acuma ma strang groaznic , si stau aiurea .... sunt 3 kg in plus da parca-s mai pufoasa, grasimea e pufoasa .... cam asta e .... intru in greva foamei ... glumesc , normal ca n-o sa pot , da as vrea sa nu mai mananc deloc , sa ma vad si eu slabaaaaaaaaaaaaaaaaaa , imi vine sa plang , stiti cum am cazut .... sunt disperataaaaaaa , of doamne si la sala unde mergeau au crescut pretul de la 1 ian 2008 va fi mai mare cu 25% .... dumnezeule in recensiune , toate scad si ei surpriza .. cresc pretul , m-am cam socat , nu stiu ce sa ma fac , asa m-am enervat aseara cand am vazut pe net pretul .... visam la 5 ian sa ma apuc cu spor si m-a lovit drept unde ma doare cel mai tare ..... ce sa va mai spun , nici nu mai vorbesc coerent , cred ..... dar am picat in depresii
feteleeeeee help my pleaseeee, am nevoie de sprijinul vostru

sa va spun si ce-am mancat ieri
lapte cu cereale
macaroanele alea ciudate cu peste
paine cu bulion
cremvusti cu cascaval , iaurt si usturoi

numai tampenii ....

haideti fetelor sa vorbim , am nevoie de voi

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, suntem aici...eu cand intru in depresie mananc si mai mult si uite-asa se face lantul slabiciunilor. deci pasul 1 ar fi o remontare psihica imediata; sala cred ca se poate rezolva pentru 1-2 luni pentru ca-i ceri lui Mos Craciun cadou un abonament la sala...si-n plus, sala e sanatate curata deci merita investitia. pasul 2 ar fi o masura extrema, monti redus cantitativ si la ore fixe (3 mese, o gustare si ultima pe la ora 19)...ma gandesc ca pasul 1 te dez-deprima si pasul 2 te slabeste cumva si te motiveaza pe mai departe.

in rest, eu sunt aici, oscilez intre 79 si 80, nici ca ma duc mai jos de 79, deci nici eu n-o duc mai bine dar oricum e mai bine fata de cum ma intorsesem de la munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, sintem aici pentru tine!
Hai, fii vesela ca vin srabatorile. Dupa 1 ianuarie ne apucam din nou. tragem linie si o luam de la zero! si sigur ai sa dai jos. gindeste-te cit de mult ai slabit pina acum!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput