Va plac barbatii parosi sau....epilati?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

quote:
Originally posted by ddana

si zona inghinala, care, deh... unii o epileaza sa nu transpire, altii o epileaza sa nu lase impresii gresite si altii o lasa asa tufis ca oricum nu au nimic de ascuns. Parerea mea!

It's only with the heart that one can see clearly. The essential is invisible to the eyes.
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii









Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Pentru mine e important sa fie ras pe fata si la subbrat si tuns scurt la putza.
Raspuns satisfacator?

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Nu imi plac epilatii (la maini si picioare ma refer).
Vecinul meu are niste picioare epilate, bronzate si lucioase date cu cremna, cred ca e la concurenta cu nevasta-sa.
Si mereu poarta pantaloni f scurti (adica mult mai sus de genunchi ca sa isi arate minunatiile) :)

Dar nici bartbatii cu niste stufosenii de tip savana nu imi plac. E bine sa fie pe undeva pela mijloc: nici prea prea nici foarte foarte. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

quote:
Originally posted by Muuh

Pentru mine e important sa fie ras pe fata si la subbrat si tuns scurt la putza.
Raspuns satisfacator?

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie






poate trebuie precizat si cat de scurt....ca cine stie ce inseamna
scurt pt unii nu e accelasi lucru pt altii ...asta a patit-o prietenul meu cd a zis ca vrea sa fie tuns "mai scurt" si de proba dl.frizer i-a dat cu masina de tuns pozitionata pe 1 sau 2 si l-a intrebat "asa e bine?" ...pai ce mai se putea face apoi dk el de fapt vroia ceva mai lung

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
...dupa o saptamana....
29.04............62,4 kg
..dupa inca o saptamana
06.05............60,6 kg
..dupa a 3a saptamana...
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))
20.05............59,5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

quote:
Originally posted by tatiana83

quote:
Originally posted by Muuh

Pentru mine e important sa fie ras pe fata si la subbrat si tuns scurt la putza.
Raspuns satisfacator?

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie






poate trebuie precizat si cat de scurt....ca cine stie ce inseamna
scurt pt unii nu e accelasi lucru pt altii ...asta a patit-o prietenul meu cd a zis ca vrea sa fie tuns "mai scurt" si de proba dl.frizer i-a dat cu masina de tuns pozitionata pe 1 sau 2 si l-a intrebat "asa e bine?" ...pai ce mai se putea face apoi dk el de fapt vroia ceva mai lung

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)




bineinteles ca m-am referit la freza din cap...sa nu se inteleaga altceva

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
...dupa o saptamana....
29.04............62,4 kg
..dupa inca o saptamana
06.05............60,6 kg
..dupa a 3a saptamana...
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))
20.05............59,5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichisor spune:

siminaf, pielea mai inchisa nu ma deranjeaza, insa nu imi place parul fff negru si des pe picioare, maini si corp la barbati. am vazut asa un tip la mare si avea si par lung si prins in coada si m-am infiorat nu alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
Originally posted by ioana55

Epilati desigur, mai ales ca pe al meu il epilez personal ca sa vada cat ma chinui in fiecare luna



SUPER TARE!!!!!!..al meu nu vrea sa stea la epilat nici mort..asa de proba..sa vada cum e...

Desi e brunet..nu e "paros"...dar trebuie sa fie musai scurt subrat si inghinal..proaspat ras si aftershavuit, tuns in cap la 2 saptamani (sa fie mereu fresh)..nu se rade (decat pe fata) ca se irita..nu se epileaza..ca cica doare:)..asa ca..masina de tuns (marimea cea mai mica e baza!)

Eu in schimb..cat mai cheala..peste tot..peste tot..!!!!..tot ce se poate..mai putin in cap..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Imi plac barbatii ingrjiti.
Epilati in zonele esentiale (inghinal, axila ...)
Dar nu imi plac cei care se epileaza pe picioare, brate...
Nu imi place un piept paros gen maimuta, dar accept un pic de par acolo.
Mi-e scarba de cei care au par pe umar-spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Pe picioare/maini ---> no way!

Pe piept ---> ii prefer fara, dar doar daca sunt asa " au naturel" ceea ce e putin probabil dupa o anumita varsta In rest, daca au par pe piept, prefer sa il lase acolo. Avem un prieten cu care mergem des vara la plaja, se epileaza pe piept, si arata atat de nasol cand ii recreste parul, ii creste luuung si dreeept ( dar, la cat de curajos e el, cred defapt ca se rade pe piept si probabil de asta ii creste asa)

La subrat ---> as vreau eu sa il conving dar nu e chip

In partile intime ---> si cu si fara, mai ne jucam si noi

In mare pilozitatea la barbati nu me deranjeaza, importanta e sa fie ingrijit in ansamblu, dar nici sa stea mai mult decat mine in fata oglinzii.
Iubitul unei prietene ii imprumuta in fiecare dimineata fondul de ten. Mie nu mi se pare atragator, un barbat cu machiaj, insa am vazut cateva firme ( Yves Saint Laurent ) care au o linie de machiaj pentru barbati ( Fond de ten, o pudra parca, niste lachuri, un ruj mat... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Cum adica barbati epilati inghinal? Adica, au par pa peste tot si o insulita inghinala unde sunt fara par? La ce foloseste barbatilor parosi epilatul in zona inghinala?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput