Va plac barbatii parosi sau....epilati?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Teoretic si eu ca si Annie80. Practic sotul meu este tuns, ras, frezat in locurile esentiale in rest e maimutica Bongo.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Mie imi plac barbatii aranjati ! Dar sa nu fie epilati pe maini sau pe picioare ca mi se face pielea de gaina cand ii vad. Dar sa fie epilati pe spate (daaa...am vazut un exemplar la strand, era urs nu alta ). Si subrat si in alte locuri pot fi epilati . Dar nu pe maini sau/si pe picoare .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

scuzati-mi naivitatea dar imi zice si mie cineva care-s aceste locuri esentiale despre care vorbiti? vad ca unele au pretentia ca aceste locuri sa fie epilate, altele se multumesc si cu o simpla tunosare

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichisor spune:

mie nu-mi plac extremele: adica nici paros ca o maimuta, da nici epilat ca o dama. undeva la mijloc e perfect. al meu este destul de paros, dar nefiind brunet nu are parul negru, negru si e OK. nu-mi plac barbatii bruneti si cu par negru si mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

In concluzie unde sa fie epilati/tunsi/frezati? Ca sa stiu ce opinie-mi exprim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by chichisor

mie nu-mi plac extremele: adica nici paros ca o maimuta, da nici epilat ca o dama. undeva la mijloc e perfect. al meu este destul de paros, dar nefiind brunet nu are parul negru, negru si e OK. nu-mi plac barbatii bruneti si cu par negru si mult de tot.



De ex. al meu sotz e brunet (cu ochi albastri ca de aia l-am luat, de ochi) si nu are par mult de tot peste tot, dar e negru (parul, nu sotzul). Te refereai poate la "bruneti" si la piele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

melina, reformuleaza intrebarea din sondaj ca ne-am incurcat in "bucle"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

Epilati desigur, mai ales ca pe al meu il epilez personal ca sa vada cat ma chinui in fiecare luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

mai,am ras cu lacrimi...

si pana la urma ne spune careva care sunt locurile alea esentiale??nu ca nu s-ar intelege ....dar mai stii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Teoretic, as spune ca partea esentiala la un barbat ar trebui sa fie creierul, da' asta-i chel prin definitie, nu trebuie epilat, eventual la unii adancite circumvolutiunile, da' asta nu merge cu lama de ras si nici cu masina.
Deduc ca prin parte esentiala in materie de pilozitati se intelege zona axilelor - care zic eu ca trebuie epilata neaparat, cel putin vara, sau cel putin tunsa asa la varfuri sa se indese si zona inghinala, care, deh... unii o epileaza sa nu transpire, altii o epileaza sa nu lase impresii gresite si altii o lasa asa tufis ca oricum nu au nimic de ascuns. Parerea mea!

It's only with the heart that one can see clearly. The essential is invisible to the eyes.
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput