Va plac barbatii parosi sau....epilati?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Pai foloseste la "sa moara si capra vecinului " Adica daca ea se chinuie, de ce sa nu se chinuie si el, nu ?

Sibylle saptamana 36

Nasterea ariciului junior Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Pai al meu de ex nu e paros pe burta si nici pe pulpe nu are parul inchis la culoare, ci blonziu, asa ca nu se vede ca o insulita. In cazul nostru foloseste pentru a condimenta din vreme in vreme partidele de amor. Nu vreau sa dau din casa, dar anumite chestii sunt mai placute fara par, daca intelegeti ce vreau sa spun. Cel putin pentru mine, nu se palica la toata lumea binenteles.

Asa cum si lui ii place sa fiu din vreme in vreme epilata in totalitate asa si mie, asa ca a zis bine Sibylle, e si un pic de moarte caprei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

ma gandesc cum or suporta epilatu la ooo, ca cica aia e o zona a nabii de sensibila?

...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Super tare subiectul!
Dupa ce v-am citit si m-am intins pe jos de unele raspunsuri sa-mi zic si eu parerea ca d-aia am intrat, nu?

Mi-e imi plac barbatii ingrijiti:unghii curatate taiate si la maini dar si la picioare, barbierit in fiece zi (al meu evident nu o face ca cica se irita), parul spalat la fiecare dush(iar nu o face!!...ufff) si fara par pe spate. Urasc sa vad unul asa. Pe pipt, pe picioare, pe maini, merge...nu unul gol golutz.La axila ar fi bine sa se epileze, sa-mi ziceti si mie cum ati convins barbatii vostri , bine al meu nu e nici prea paros...dar nu-l fac sa bage nici macar lama...
Inghinal mai bine tuns scurt (se fol masina de tuns cu intrebari prin usa de la copil ca ce se intampla, ce face tati acolo...!!!), nu l-as vedea chel...cu toate ca l-as chinui sa vada cum e!!

Imi place sa stea mai putin in baie decat mine...si nu e asa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

pai, Petaluda, ala e epilat intim, nu inghinal. Zona inghinala e aia de langa marginea chiloteilor :D.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabrro spune:

quote:
Originally posted by denizel

Cum adica barbati epilati inghinal? Adica, au par pa peste tot si o insulita inghinala unde sunt fara par? La ce foloseste barbatilor parosi epilatul in zona inghinala?




Cica "insulita" (si nu inghinal, ci intr-adevar "intim") - ar produce o anumita iluzie optica, de marire, evident ... stii, ca pomu' in desert

nu-i musai sa zmulgi blana prin epilare, mere si cu lama, asa de fason, cum 'zcea Petaluda ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabrro spune:

Je, personal, am oroare de masculii excesiv preocupati de aspectul lor - inclusiv aia parfumati si manicurati.
O relatie super-intima cu apa si sapunul (de calitate)(ma rog, si samponul) e conditia mea necesara si suficienta. In rest, febletea mea sint animalele cu blana, deci mai degraba par lung (in cap ovcorz)decit tuns regulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

eu am auzit odata de la cineva: "m-am ras la subbratz insa pe urma, fara par ma gadila pana si tricoul cand il purtam "
sunt de parere ca e important sa fie spalat, si parfumat... in rest ne obisnuim... ca vorba aia, poate si eu sunt prea ocupata si aman epilatul cu o zi-doua, uneori... la mine se intampla mai des iarna cand nu prea ies din pantaloni doar n-o sa fim toata ziua ca scosi din cutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by andabrro
. In rest, febletea mea sint animalele cu blana, deci mai degraba par lung (in cap ovcorz)decit tuns regulat.

amanda



O da, cu par lung -lung (ingrijit) deasemenea pacat ca al meu nu-si permite
quote:
Originally posted by alex_ioanid


eu am auzit odata de la cineva: "m-am ras la subbratz insa pe urma, fara par ma gadila pana si tricoul cand il purtam "





eu sunt "sadica" si vreau sa epilez un barbat si dupa multe insistenta ma lasat sal fac sus pe picior, o bucatica mica de folie cu ceara, eu am ales o zona mai spre interiorul pulpei (ca daoare mai mult) dar a fost, hai ca aici nu se vede...am ramas shocata, nu a schitat nici un gest, dar cred ca s-a straduit mult pt asta [:-))]





------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

quote:
Originally posted by denizel

pai, Petaluda, ala e epilat intim, nu inghinal. Zona inghinala e aia de langa marginea chiloteilor :D.




De aia am spus in primul meu post ca imi place epilat in partile intime, si cum ai postat exact dupa mine am crezut ca intrebai fata de ce am spus eu.
Strict inghinal nu inteleg nici eu care e scopul.

Mergi la inceput