Va plac barbatii parosi sau....epilati?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Nici prea parosi dar nici epilati.

Anca, mami de Bianca si Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Nu-mi plac barbatii epilati total. Pot sa aiba par pe piept , maini si picioare dar sa nu fie f negru. Spatele si umerii tb epilate dc au au ac pb iar in zona intima si la axila tuns cat mai scurt. Sotul meu are aparat de tuns si se tunde singurel iar pe cel de pe piept si-l mai scurteaza dc creste prea mult. Pe spate si umeri il fac eu cu ceara de unica folosinta, e un chin pt mine pt ca vrea sa vada fiecare fashie cat par s-a luat, cum arata radacinile si ma intreaba cat mai este pana termin. Inainte il facea o cosmeticiana dar nu-l facea bine pt ca ii ieseau f repede firele si se se vedeau urat pe sub piele.

Cip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Interesanta intrebare si raspunsuri!
Fetelor, pe mine nu ma intereseaza daca e epilat sau nu, atita timp cit e blond si are peste 175 cm.(inaltime adica)

Mariana 33+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Mie imi place sa fie epilat axilar si in zona intima.In rest,nu e cazul.In general nu-mi plac parosii,dar daca au, atunci epilat doar in zonele sensibile si atat.Si-asa ne impinge de la spate "progresul" cu tot felul de "noutati".Nu e cazul sa ne conformam chiar imediat,ca ma apuca si groaza unde o sa ajungem cu atata evolutie si supunere fara cracnire a unora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

M-ati distrat foarte tare
Eu una nu mi-am pus problema pana acum ,dar imi dau seama ca nu mi-ar place sa fie foarte paros in zona intima ...daca-mi incurc destele prin parul de acolo,apoi tre' sa chem descarcerarea .....al meu de obicei se rade intim si axial ...uneori foloseste si foarfeca,iar in legatura cu asta am o intamplare beton pe care mi-o aminteste mereu sotul.....in primul nostru an de casatorie intru peste el in baie si tip "vaaaaiiiii"...al meu sot statea in genunchi in cada tinandu-se de dansa si indrepta foarfeca spre ea....el speriindu-se de tipatul meu zice "ce ai"...eu realizand de fapt ce vroia sa faca spun calma"ma speriasem,credeam ca ti-o tai" nu scapam eu asa usor

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Kokiy am murit de ris aici!!!!! Cred ca si voi dupa intimplare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Kokiy ai fost criminala Am citit cu interes sa vad ce trenduri se mai poarta in materie de freze:) Si cred ca-s cam baba d'acu', dar nu ma pot prinde de cum vine treaba cu epilatul cu ceara la cucu barbateilor nostri. Pai daca nu e epilat tot de la git in jos, dezbracat ar parea cam nu stiu cum numai de jur imprejur la cuc ca sa zic asa Si pe la cohoane cum naiba este operatiunea asta, sa mor de nu-s incurcata de imagineImi pot imagina ca un barbat fara burta si epilat intim, la nudul f gol da impresia de barbatie xxl, da eu-s de generatie veche, mama, astea-s trucuri pt tinerele. Adica ori e ori nu e, poa' sa fie pieptanata si pe spate ca nu ma duce de nas.In fine, categoric nu-mi plac metrosexualii, mie imi plac barbatiiVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANKA-iasi spune:

m-am prapadit de ras cand am citit toate postarile...din '94 il chinui pe sotu din dotare,pe atunci prieten,numarandu-i firele de par de pe piept...as fi vrut sa aiba acolo ceva cat de cat,nu chiar o padure incalcitapana acu am ajuns la 7...FIRE!!!!!da' nici nu mai astept,deh,asa e el span nu mai am ce facein rest se tunde scurt,poate prea scurt pt gustul meu,axial se rade des deci no comment,iar in zonele alea intime care au starnit divergente pe aici..satisfacator.deci nu ma plang,mai si incerc sa il conving sa nu se spele in fiecare zi pe paru din cap ca nu e indicat...manichiura i-o mai faceam eu acasa din cand in cand,adica ii taiam cuticulele cam atat,da de cand cu bb.........nu ma mai ocup de el la capitolul astaaaaaaaaaaaa uitam,a fost la manichiura,adica lac si toate cele,doar cand a fost mire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Kokiy am ras cu lacrimi ,nu mai pot

Sa raspund si la subiect eu sunt pt. :ras ,tuns ,frezat !!!

[URL=http://s265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/?action=view¤t=70cc69e3.pbw][/URL]

http://i265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/19.jpg

GAMBATE KUDASI !!!

Mami Amy & bebe Stefan(15.12.2005 ora 11:35)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Mie imi place de barbati-miu asa cum e el "naturel"! N-am avut pretentia sa schimbe nimic pentru ca nu m-a deranjat niciodata nimic la el , referindu-ma aici la felul in care are grija de el. E foarte ingrijit ,frezat, barbierit, dusat insa fara a trece in extrema cealalta ( a se citi "fara a sta in fatza oglinzii mai mult ca mine).
De fapt, daca stau sa ma gandesc, nu mi-am pus nicioadata problema referitoare la parul in exces (la el sau la altii) si nu mi-am dorit nicodata sa "epilez" pe cineva...nici n-am avut vreodata fantezii care ii implicau pe King Kong or David Beckham....
In rest, ce sa va spun, cand mi-a placut cineva mi-a placut "produsul" in stare naturala , din cap pana in picioare, si nu prea mi-am dorit sa schimb ceva...adica, cu alte cuvinte, am masurat de la inceput parul asa ca n-a trebuit sa conving pe nimeni ca "epilatul lui" poate salva relatia noastra...

Mergi la inceput