Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Annisio, de cand ai tu nevoie de invitatie in exclusivitate ca sa te simti speciala? Pai daca nici tu nu esti speciala, atunci cine!?!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Andreea, da cu lapte... Eu nu folosesc decat produse Hipp si Humana. Sunt foarte multumita. Bine, bebe este de fapt, pentru ca lui trebuie sa-i placa, nu mie...

Greyeras, nu ies eu prea mult la plimbare, dar am retinut ideea si m-am mai uitat dupa mataluta prin zona. E evident ca nu te-am zarit... Tu unde plimbi comoara? Eu mai des ma duc in Moghioros, dar uneori imi e lene sa ma car, soro, cu tot calabalacul dupa mine pana acolo...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Alinush-invartecush, eu nu folosesc olita. Tot din motive de lene. Pediatra mi-a spus sa-l pun pe olita dimineata, cand face tot tacamul... NUmai ca io vad in ceata la orele alea matinale si pana se reculeg ca sa se regaseasca neuronii mei, isi face fi-miu poftele in pampersi...

Stiu, acum Carpatina va rade de dezvaluirea mea socanta... HIhihihihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Yaia, sunt speciala???? Multumesc de compliment!!! S-a scos al meu, ca azi nu mai trebuie sa-mi administreze doza de fericire... De mintit frumos, desigur...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by luy

Yaia, ma bucur tare tare mult ca ai renuntat la intentia de a sta ascunsa in sacul lui Mos Craciun. Ba inca ne mai faci si invitatii sa te vizitam


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



Luy, daca veniti cu bicicleta, sunteti aici abia cand s-or putea curta copii.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, voi stiati de cura de slabire care ingrasa? Daca vreti reteta, v-o dau ieu. O am de la un nutritionist smecher si functioneaza garantat... Mama ei de treaba!!!


Vad ca fetele sunt in greva pe aici... Ma duc si eu sa mai bananai cu ale mele... Un sfarsit de saptamana maxim, va doresc!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Apropo de olita, ma intreaba cu ceva timp in urma, vreo luna asa, o prietena ce are o fetita cu 2,5 luni mai mare decat Tudor, cand stiu eu ca trebuie pus copilul pe olita, ca ea are o cumnata ce i-a spus sa puna bebele de la 4 luni pe olita, ca sa se obisnuiasca. Bebele mai mare al cumnatei cica se obisnuise greu si pe ala micu' il pusese de pe la 4 luni pe olita. Eu nu am stiut ce sa-i raspund, ca nu ma documentasem, Tudor avea vreo 4-5 luni, nici nu statea in fundulet si i-am zis ca nu-mi suna bine ideea cu olita la 4 luni pentru ca nu sta in fundulet si nici nu cred sa-si dea seama ca il pui acolo cu un scop, ba mai mult, sa-si dea seama si care e scopul.
Ulterior m-am documentat in Capraru si parca acolo zicea ceva de 10 luni cu olita, posibil sa fie 8 luni, nu tin bine minte.
Oricum, multumim Alinus de sfaturi. La capitolul asta noi impartasim unele invatate de la unul din nepoti:
- atentie cum il ridicati de pe olita, uneori se lipeste de fundic si cand bebe se ridica, olita ajunge sa isi imprastie continutul pe podea
- nu il lasati pe olita nesupravegheat, puteti avea surpize neplacute (a se citi bebe ce degusta ce a produs, bebe ce se ridica de pe olita si-si face produsul in mijlocul casei, pe covor si nu in olita etc.)

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Iote-ma cu ochii in pioneze...am prins un drag de calculator si internet in ultima vreme...de umblu cam zombi...al meu deja a comandat al doilea PC...nu mai are loc de mine.

Terminasi de uploadat ultimile poze cu ciresii,pentru cine e doritor sa vizioneze,le gasiti acilea: http://www.flickr.com/photos/54445410@N00/?saved=1
E bine daca mariti poza s-o vedeti mai bine ;)

Nanuta te pupic fato.Multumim de urari


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

devylla, superb ! Multumim !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Ultimul meu doc Word, nepostat, contzinea:
Teo, Rox, Nana, pup U all!
Nana, sa stii ca de multe ori, uitandu-ma la ursuletzul meu, ma gandesc la fluturasul tau, la tine… si mereu sper sa vina vesti bune dupa vesti bune!
Erina, bento-urile alea sunt fascinante! M-as uita ca la expozitie! Cate fantezie! Asa poti converti orice copilas sa pape chestii sanatoase! (si pe ale tale le-am vazut – cute!) Consider ca am castigat mult afland despre bentos – I’ll keep an eye on them!
Rox, bietul Andrei! Sa-i iasa odata dintzisorii aia!
Urmy, ce vesti bune! Felicitari! Da, mi-a fost dor – chit ca sie eu sunt la eroii disparutzi… Esti o mami harnica, nu o ticaloasa sau ne-descurcabila – dar tu stii asta! Tare dragalash pui ai!!
Melaniatud - Ce dulce e tristul tau! Dintr-o experientza similara, cand niste austriece ma credeau rusoaica in sauna, si ma barfeau cu spor in germana: le-am adresat nonsalant si zambitor niste cuvinte politicoase ca sa vada ca vorbesc fluent si le-am intzeles tot. Au intrat in podea – eu am radiat!“

… era cam acum aproape o luna…?! 24 martie.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput