Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Andreea11, eu nu am primit cadou, ci am cumparat cereale Hipp si sunt super misto. Nu stiu cu ce arome v-au dat voua; eu i-am luat lui Y cu fructe de padure unele si altele cu piersici si caise. Sunt foarte multumita de ele. Le-am prins la o promitie cand cumparai unul si iti dadeau un pachet gratuit. Mi-am vacut un stoc zdravan... Bine, pana la 8 luni o sa le termine. Eu asa cumpar papa - sa-mi ajunga doua luni, pana trec la o alta etapa de alimentatie...
Si mandea tot cu Ca lactic face branzica, iese yummi, yummi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Yaia, ma bucur tare tare mult ca ai renuntat la intentia de a sta ascunsa in sacul lui Mos Craciun. Ba inca ne mai faci si invitatii sa te vizitam


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nanita draga, ti-am spus-o si in particuler si o spun si aici: si mie imi lipseste Tomasa. Chiar aveam discutii interesante cand posta ea. Mereu venea cu ceva nou, din care aveam toate de invatat. Uite ca acum imi dau seama ca se simte, Domne, lipsa ei!!! Tomasaaaaa!!!!!

PS: NU mi-ai spus nici in ziua de azi ce pantofi ti-ai luat si cum arata rochita pentru care iti trebuiau???


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Betty, multa sanatate printului mostenitor!!!! Abia astept sa se recupereze si sa tragem o bauta, asa, de razbunare... Ca prea mult ati mai tras si voi, mai soro!!!! Va pup si va imbratisez cu drag pe amandoi!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Ete si eu pe aici, asa doar sa va dau un semnal de alarma, cine vrea tzine cont, cine nu...nu. Mamicilor aveti grija mare cu pusul bebeilor pe olitza. Nu e tocmai indicata, ma rog, macar sa fie cu 'aerisire' sa nu faca vidu' la poponica, muschiul anusului se poate slabi. Si in plus, daca e lasat mult copilu pe olitza, sangele face staza, se aduna in zona shezutului si pot face hemoroizi. Nu radetzi, ca si ei pot face, bine, din aia ascunshi, in interior.
Personal, ii voi servi olitza cu moderatie, 5-10 minute dimineatza la trezire, ca stiu ca fece sigur, si eventual, cand il prind ca se screme, il pun rapid.

Am ras de m-am tavalit cand am vazut cum a adormit Yanissucu. Annisia ai baiat mare si tu si Cecilia.



Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Teo va multumeste tuturor pt urari!
Am baiat mare, astazi mergem si noi la revizie. Suntem in parametri, zic eu. Insa cred ca ii voi propune dr-tei sa-i faca ceva D3 INjectabil, are coastele evazate, si nici piciorusele nu sunt chiar perfecte. Mai vedem noi...


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Melaniatud nu cred sa ne fi cunoscut in maternitate, mai ales ca Tudor e nascut 5 zile mai devreme. Acum depinde si unde ai fost 'cazata' tu cat baiatul a stat la neonato. Dupa ce am nascut am stat 2 zile jumate intr-o sala de pretravaliu, am vazut nasteri de mi-a ajuns...
M-au tzinut acolo pt ca aveam un cateter in rinichi (avusei belele mari cu rinichii si copilu' traumatizat la nastere) plus sonda aia tampita. Cand urcam sa-l vad pe Teo, tzineam ascunsa posheta, ca nu ma primeau alea cu ea la bebelusi.
cucuietul, sa treaca repede. Teo a picat o singura data pe la 3 luni jumate. Tot asa l-am pazit de 'semne'. Nu a avut nici un fel de reactziii / urmari dupa cazatura. Eu am avut palpitatzii 3 zile... Trece si cucuiul.


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

cecilia si noi mergem in IOR!!!!
Unde anume va situati voi?????


Annisia eu ziceam ca astea au lapte incorporat, sunt cu piersici si banane. s de aia nu stiam dc sa le dau. Ale tale sunt tot cu lapte???


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor!
Am intrat si eu sa vad ce faceti si sa va mai zic una alta despre noi. Ultimele zile au fost cam aglomerate si n-am apucat sa mai scriu, ca urmare sunt si franta de oboseala, iar dimineata asta am inceput-o cu nervi si ma doare capul ingrozitor. Ma simt de parac am baut ceva.
Acum imi astept gaza mica sa se trezeasca sa putem iesi afara. Nici nu stiu unde sa o mai plimb ca tot cartierul este un santier, se asfalteaza, se fac parcari, se amenajeaza locuri de joaca pt copii. De doar vin alegerile. Si sa le ia naiba de termopane ca se aud picamarele alea de parac sunt in capul meu. S-au apucat de facut o parcare langa blocul meu asa ca de dimineata era mare freamat in bloc pt ca binenteles ca nu s-au obosit sa anunte inainte si toata lumea avea masina parcata acolo.
In rest pitica e bine, miercuri i-am luat premergator, la inceput nu a fost prea incantata, dar azi a ajuns pana in bucatarie singura, mai mult cu spatele si acum a descoperit ca poate ajunge unde vrea ea fara ajutor. Oricum mai mult de 30 min nu o las in el. Am si eu piticii mei pe creier. Scaun de masa nu i-am gasit in Carrefour, oricum am ramas dezamagita de ce am gasit acolo, nu ma mai duc neam. Asa ca ramane sa-i luam scaun de masa si olita, incercam si noi sa vedem ce si cum. Dr ne-a zis ca e indicat sa incepem sa o invatam la olita.
De papat papa bine, acum mai putin branzica, maine mai putin iaurtelul, nu stiu in functie de cum simte ea, oricum nu insist.

Vazut poze cu Yannisucu cel frumos.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Alinus am retinut sfaturile despre olita.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput