Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata si de la noi!

Eu am fost cam obosita in ultimele zile, stau toata ziua dupa gaza mea care misuna prin toata casa si mi-e frica sa nu se loveasca.Maine o sa o las vreo 2 ore cu soacra sa ma duc la Mall la un mic shopping.Vroiam sa mergem si noi la Baby expo, dar sotul pleaca din Bucuresti cu serviciul pentru cateva zile, asa cu nu mai ajungem.

Alinamuller, tare frumusica e Sara, felicitari pentru inceputul diverisificarii!

Annisia, e super haios Yannis cum doarme pe jos.

Si am admirat din urma, dar nu am avut vreme sa scriu pe Vladut superb fotomodel de Slippers.

Marunzika, felicitari pentru micuta crestina. Este o frumusete si tare dulce!

Yaia, multumim de invitatie!


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Yaia esti o dulce! saru'mana pt reteta. Cred ca prestez maine sa vad ce fata face sotul meu, ca eu in afara de clatite si inca o praji fara copt/prajit nu stiu sa fac:)) Dar mancarea imi iese buna (na, sa ma laud si io putin).

mandarinuta multumim.

Chiar e cineva interesat de o praji cu branza & cirese/visine in compot & frisca?
Ori de supa de spanac?
Ori de supa de branza?

Daca vreti pot scrie retetele! Noi ne topim dupa supa de branza si toti care-au mancat-o la noi au vrut reteta, deci :))

Puppi tot cu muci :)) si a terminat si de luat siropul, oare ce sa-i mai fac???

Sanatate tuturor bebicilor si mamicilor!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Neata!
Noi am fost ieri la Baby-expo unde mi s-a parut pierdere de vreme!!!!!
Nimik interesant, i-am luat lui Cris 4 tricouri, 5 perechi de ciorapi, un costumas intreg cu pantalon scurt si o jucarie de carut!
Abia am gasit pt nasa mea un costumas de nou-nascut mai frumusel!!!
Insa mi-au placut mult lucrusoarele de fetite, am luat pt turta la care mergem maine o fustita kaki si o bluzita roz superbe!!!!
Bine, combinatia asta de culori e prederata mea.
FETELE care ati primit cereale de la Hipp cu lapte, ieri la Baby-Expo, aveti de gand sa le folositi?????????????? Eu folosesc Nan si parca n-as risca cu cerealele cu lapte Hipp!!!!
Va las, ca Cris imi zambeste mandru de sub masa! Merge f bine pe parchet si ii place sa bata cu picioarele in el!!!!!

Aaaaa, eu fac branzica si cu Brenac, dc nu gasesc Cedra si imi iese excelent. O fac doar cu Ca lactic.




andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

a la Islanda, adica aromata si tare, pentru toata lumea!

Yaia, m-ai inveselit pe ziua de azi. Bine ca ai reusit sa treci peste si sa fii alaturi de noi in continuare. bravos.
Betty, cand te hotarasti, trebuie sa spui si iti trimit biberonul cu pricina. Daca dureaza invatarea lui Mario, o sa il aduc chiar personal, dar asta prin iulie, ca la sf lui iunie venim in Ro. Deci, cu riscul de a ma repeta, da-mi PM cu adresa si numele si eu il pun la posta. Dragul de el. STiu cel mai bine cat de neputincios te simti cand e puiul bolnav si ai face orice numai sa-i alini un pic durerea.
Sim, tu venisi, scrisasi un rand si gata? Nu mai stai pe la noi la povesti? Haideeee.
Miss Andries, tiza fluturasului, te pup si iti tin pumnii sa gasesti un job asa cum vrei tu, sa creasca finantele simtitor asta ca tot faci sacrificii si renunti la timp important alaturi de domnul Mircius.
Alina.a, ma bucur ca ai reaparut. la fel si Erina.
Duamna Maria, iertare ptr absenta de la schimbul 3. Ne vedem diseara ca stau s avad dansez ptr tine, sotul este la o petrecere data la firma cu ocazia schimbarii numelui firmei in urma fuzionarii cu o alta, dar dupa ce adorm fluturasul.
Devylla, felicitari ptr . S-a iepurit mogaldeata scumpa si draga.
Alinamuller, bravos ptr diversificare. ptr Sara dulcica si frumoasa.
Mandarinuta, spor la cumparaturi. Maine dam si noi o tura, dar in Ikea. Sper sa gasesc si eu razatoare de sticla, ca pana acum am cautat peste tot si zici ca la astia inca nu s-a inventat.
Celia
Ligeea, mai traiesti? MAi da-ne un semn.
Mie mi-e dor de TOMASA si de postarile ei. AM tot tacut, am tacut, in spranta ca o sa reapara, dar nimic. A scris cateva mesaje scurte si pe urma iar a dat bir cu fugitii. Tomasaaaaa, te astept in continuare. Am impartit o odisee mult prea frumoasa ca sa se spulbere totul. Hai cu sfaturi cum numai tu stii sa dai. Nu mai zic de amanuntele de rigoare. Dupa cum vezi, inca nu e diversificat fluturasul, ca tot iti scriam ca m-as bucura tare sa ma ajuti. Oare sa fie pe mana cu tine?





Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Bine, vin atunci cu familia mea
=====================



Vaiii, ce intorsatura de situatie!!! Ei hai ca la una ca asta nu ma asteptam... Sa-mi faci tu asa bucata, mai Carpatina, mai?!?
Va astept pe la sfarsitul lui iunie, cand plecam noi in vacanta. Vezi ca gasesti in colivie patru pasarele si in acvariu doua broaste testoase. Plus multe ghivece cu flori... Ar trebui sa va ajunga de potol o luna cat lipsim... Pupici!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Melaniatud, welcome to the club! Ieri Tudor a picat de pe canapea, eu fiind langa el, dar uitandu-ma la monitor! Si cat l-am pazit sa nu cada, il tineam mai tot timpul pe paturica pe jos, tocmai sa nu pice. Dar asta e , face parte din procesul dezvoltarii!

Betty, . Sper sa-si revina Mario cat mai repede!

Afibebe, e greu de stat numai in casa, deprimant, dar trece si asta. Sanatate multa!

Nana, tu ziceai ceva de jucarii, ca nu vrea Andrei sa se joace cu ele, ca vrea mereu sa fii tu acolo si sa va jucati amandoi? Ei bine, cunoastem povestea. Dar eu am inceput sa iau cate o jucarie si sa o 'introducem' in joaca. De exemplu are un leut de la Chicco, zornaitoare ce se si roade. Asa incat il iau in mana si ii cand lui Tudor 'In the jungle, the peaceful jungle, the lion sleeps tonight...' Si folosesc leutul ca si cum lui i-as canta, il plimb prin fata lui tudor, il dragalesc si evident ca il vrea el dupa aceea. La inceput nu mergea, dar incet-incet curiozuitatea a invins si acum ia jucaria si se joaca singurel cu ea...uneori am impresia ca ii canta pe limba lui.

La capitolul diversificare, azi am avut un mic succes la mar cu para, amestec de la Hipp, la cutiuta ca de iaurt. E 100% natural, scrie pe el ca e din fructe ecologice (adica fara insecticide si alte cele), iar zaharurile sunt din fructoza din fructe, nu are nici altceva adauga. A mai ramas cam 1/4 din cutiuta de 100 de grame. Si deschidea singur gurita sa-i mai dau, DAR:
- nu a mancat in scaunul lui, a trebuit sa-l tin pe brate, in scaunul unde stau eu de obicei la masa
- tot timpul a vrut sa se joace cu ceva, asa incat a avut in mana o jucarie pe care a facut-o numai mar cu para
- avea la sfarsitul mesei mar cu para si pe sprancene, ca a tinut sa-si bage mainile in gurita
- a muscat lingurita de nenumarate ori si l-am lasat sa o mestece o vreme
- am renunta la bavetica, ca il enerva rau, s-a facut ca un mic porcusor, dar nu imi pasa de hainute stricate, cumpara tata altele

Tot tine voiam sa-ti zic de rostogoliri. E mai greu, si toti copii au perioade cand fac rostogoliri multe, apoi nu mai fac sau, cum face Tudor acum, se se intorc doar de pe spate pe burta si apoi maraie sa-i intorci inapoi pe spate, desi acum o saptamana nu avea nevoie de ajutor pentru asta. O sa inceapa si Andrei perioada asta. Eu ma joc de multa vreme cu tudor pe paturica il apuc de picioare si le duc stanga deapta, apoi si corpul o ia incet dupa picioare si il rotesc asa in timp ce-i cat ceva, il gadil si-l distrez la culme. E joaca, dar asa invata copii.

Am inceput mesajul asta de ceva vreme...fug sa-l distrez, ca ma 'striga'.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Yaia tare ma bucur ca ramai cu noi ! Eu nu promit ca ajung sa ridic personal dulciurile preparate atat de bine de tine, dar poate ajungi tu cu ele la noi !

Intrebare: Care statiune/statiuni sunt mai bunute/curate/dragute pe litoralul romanesc? Vrem la vara sa mergem o saptamana si la mare, in studentie mergeam la Neptun, dar cred ca intre timp s-au schimbat multe! Hotel curat/frumos si cu iesirea direct pe plaja imi recomandati?! Multumim!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Yaia, mai femeie tu nu vrei sa intelegi ca sufar cu pitpalacul? Cum adica invitatia a fost pentru toata lumea? Adica atatea luni mi-ai facut sa cred ca sunt speciala pentru tine si acum ma trimiti la Platon? Ingrozitor!!!!! Ce sa mai spun? Nu mai am cuvinte...

Te pup si te respect pentru intelepciune, sinceritate, frumusete sufleteasca, umor etc, etc, etc!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Yaia ai dreptate cu rostogolirile. Si puppi poate, insa acum nu vrea decat de pe burtica pe spate sa se suceasca. Iar de jucat cu jucariile la fel, doar daca ma joc si eu cu ele, ori le tin eu. Daca o tin in brate se joaca si cu jucarii, daca e pe paturica nu prea. Are preferate si daca-i dai altele maraie si nu le accepta.

Nu sta singurica in fundulet, dar dr mi-a spus nici sa nu o pun sa stea pana la 7-8 luni cand o sa incerce sa cupleze fata, dar pana la mersul de-a busilea mai e la noi, ca-i puturosica mica (cam ca tati :))

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Celia, Danuta, Mandarinuta multumim !!! Este ca era amuzant cum dormea bashtanul meu cu olita pe urechi??? HIhihihihi...

Mandarinua, ce mai face Antonia frumoasa? A mai crescut? Am observat si la intalnirea noastra cat de mult se schimbase si ce frumos se dezvolta. Pup fetita mica si scumpa!!!! Si o mamica mereu eleganta si asortata!!!!!

Si Degetica lui Bernix. Ce Degetica vere, ca era o domnisoara in toata regula!!! Ce trece timpul asta mai fetelor... Cand te gandesti ca numai acum cateva lunisoare nici nu stiam cum vor arata la moaca bibilusii nostri?!? Dragii de ei...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput