Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Multzumim pentru urari: Bee, Yaya, Sabina, Celia, Carpatina, Papanash, Slippers si ca de obicei, Luy cea inspirata si dulce!
Youngrita, am vazut-o pe Maya. De fapt mi-o aminteam ce minunata era dinainte… ai pus atunci cateva poze.
Marunzika, sa-tzi traiasca mica crestina! Pe mail nu am dat de poze cu puppi! Warum nicht?

Vazut poze minunate de la intalnirea din martie - super mamici si bebici! - apoi poze cu Maria-gene-lungi-fata-lui-Tata, frumoasa rapperita a Claudiei, Vladutzul-baiat-mare si ff fain a lui Slippers, in salopeta lui shic, pe pletosul zambaretz al lui Sim, pe smekerul Rodicai, superba Devylla cu mogaldeatza ei fermecatoare, Ebonee, soferitza incantata, Sara mereu bine-dispusa de Alinamuller, Papusa Celiei ma termina ca de obicei cu ochii ei superbi si zulufi si motz shic.. (Celia ai nsite copii superbi!), domnisoara mov a Gabitzei, Alessia cu falcutze dulci si ochii mari de Kriss, Mihnea Champion de Teo, ce bine ii sta cu basmalutza Mirunei de Andreea1002.

Nana, e ma bucur de vestile asa bune despre fluturasul tau!!! Si lasa, ca de papat va papa, fii linistita. Doar incredere si rabdare!
Danutza, multzumim! Da, asa e, seamana cu mine – dar are buzele frumoase ale lui Tati. El voia sa aiba ochii mei, eu buzele lui: si asa a iesit! Felicitari sotzului pentru carnet!
Betty, sanatate multa-multa! Off, off!
Slippersule, da, vrem sa mai tricotam o minune de asta: de-o fi fratzioara sau surior, fiecare are farmecul lui/ei! Dar i-as face o fetitza lui Tati, sa semene cu el. Daca ma gandesc la Miru cea sturlubateca.. vreau si eu una! Musai!
Luy draga, nu ai dat-o-n bara cu inspiratzia! Itzi multzumesc si eu si castorul pentru urari. Da, nici eu nu stiu cat voi (putea) alapta si nu cred ca ajung la 2 ani, cum zice Sabinelu LLL. Nu vreau diversificare, dar imi infrang egoismul si ii dau drumul la... morcovi! Asta e. Asa-i ca mai facem unul/una? Repetir!


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Felicitari Soniei de Roxali pentru dintzisor! Si pupic mamicii sa-i treaca febra!
Yaya, eu am citit ceva din urma, dar nu am ajuns la faza "conflictiva". Oricum, NU PLECA NICAIERI! Pe toate ne apuca la un moment dat plecatul, dar tot aici revenim - din fericire.

In rest, ce sa va spun de noi?
Azi i-a iesit si al doilea dintzisor de sus domnului castor - sper sa nu ma rontzaie prea tare!
Azi a papat vreo 60g de morcov f frumos si fara mare manjeala. Sunt tare multzumita de ziua 3.
Va recomand si voua jucaria favorita a lui Michael: o minge de plaja, marime mijlocie, cu felii transparente. E super-incantat de ea si parca-i ursuletz panda cu ea in bartze. Atata o arunca in sus, o roteste, o alearga...
Am pus poze noi, cu Michael morcovit pe site.

In rest in ultimele pagini/capitole am simtzit lipsa lui Adimercedes, Gabriela, Diwana, Bernix, Alinush ... le mai caut eu in urma, ca tare mi-e dor de ele!! Sper ca sunteti bine.

Merg sa curatz bucataria, ca-i dezastru...

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hallo, hallo!

Am fost la Baby Expo, sunt foarte multumita de noile achizitii. Am gasit carucior sport de care vroiam, am primit si eu cereale de la Hipp cu piersici si caise si o sa le folosesc dupa ce le termin pe cele de la Humana. Am luat si niste borcanele Hipp cu cartof si dovleac si i-au placut lui Stefan. In sfarsit am gasit si eu borcanele cu legume care sa ii placa. Am mai luat si o salopeta, un tricou, un bibe Avent mai mare, o sapcuta de vara de la Z. Mai vroiam parasolar auto, dar o sa ma duc la Miniblu sa iau. Dintre toate, caruciorul ma incanta cel mai mult: incape in lift, e usor si se strange foarte bine. Am urcat in casa cu Stefan in carucior, cu toate bagajele in cosul de cumparaturi, ca o doamna. Pana acum trebuia sa il duc pe musiu in brate si vreo cateva bagaje in mana, eram ca un magar.

Maine o sa plecam pe la Alexandria, asa ca o sa intru abia pe seara.

Rita,

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Piciule, tocmai i-am luat si eu lui Stefan o minge de aia colorata si cand am scos-o din sacosa acasa a inceput sa rada in hohote la ea si intindea manutele sa i-o dau. Asa ca am spalat-o si i-am dat-o, e haios tare cum se joaca. E super incantat. Felicitari pt rontzi.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Fetelor intru si eu in graba sa va scriu cateva cuvinte....

Nu prea am timp pt ca am inceput curatenia de Pasti...si mai stau si de paza la Tudor sa nu mai cada nu de alta
Piticul meu se pare ca e bine...eu tot nu mi-am revenit, nu am dormit toata noaptea de grija.
Ba mai mult dupa cazatura mananca si mai muil...de adrenalina!!

Ma felicit ca nu m-am stresat prea tare sa vin la Bucuresti pt baby expo...Apropos Celiasi Kriss cred ca expozitia de la Iasi va fi la fel de dezamagitoare ca cea din toamna....nu m-a dat pe spate asa ca Erinagandeste-te de 2 ori daca vrei sa cari Dariuta pana aici pt expozitie.

Multumesc mamicilor pt incurajarile de dupa zborul puiului va pup pe toate.

Am tot citit ce ati mai scris dar nu prea am timp de forum imi pare rau!!


Sa nu uit Alinuseu am nascut pe 5 oct si am ajuns acasa pe 11 si am stat in rezerva cu plata pt ca nu suportam sa stau decat singura sau cu sotul...eram la pamant...dar am cunoscut in rastimpul acesta multe mamici...ne intalneam pe holuri sau sus la neonato la pompite si alaptat..


Daca am timp mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Alinus am gresit am ajuns acasa pe 14...pe 11 si-a revenit Tudor in totalitate dar am stat cu el sub monitorizare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Annisia , Antonia e in miscare permanenta, toata ziua merge in patru labute/se tareste prin casa, adora plimbarile in parc(noi stam la 5 min de parc asa ca o duc de 2 ori/zi) unde si-a facut multi prieteni, o da mami in leagan si e tare inactantata sa se uite la copii mai mari cum se joaca pe acolo, vorbeste cu ei. Rontaie cam tot ce prinde, asta si pentru ca o supara dintisorii, avem 5 pana acum -3 sus, 2 jos. Le-a lasat pe bunici fara cercei si pe mami si pe tati ii ciupeste pe fata, fara sa vrea, de fapt intentia e sa ne mangaie. Cu mancarea stam destul de bine, dimineata mananca mar copt, la pranz supa + piure de legume si carne/ou, iar la 5 iaurt cu cereale. E mai conservatoare gaza mea, ii plac cam aceleasi combinatii.

Rita, multumim frumos pentru montaj, este foarte frumos!M-a emotionat mult iubirea dintre voi 3 care se observa din poze.

Sim, sa stapaneasca fericit Stefan caruciorul nou! Si eu trebuie sa incerc sa ii dau legume de la borcans, pana acum nu i-am dat si sunt curioasa daca o sa primeasca.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Aoleu mai sunt si in urma rau cu pozele......
Devyla, Cecilia, Annisia,Gabitz si cred ca mai sunt mamici...promit sa imi fac timp sa le savurez in liniste ca vad ca aveti pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

bebelusilor care au implinit lunite zilele astea cat am tras chiulul

Mandarinutza, multumim.

Teo, multumesc de ajutor.

Melania, bine ca nu are nimic Tudor. Eu i-am pus deja pe jos centrul de activitati si se joaca acolo. Vazusem la Baby Expo un soi de tarc de pus direct pe jos - avea un garduletz - dar era prea scump, nu merita (490 ron).

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

s-a reluat votarea la concurs, de azi! marunzika e pe locu 2 !!!
Vedeti ca nu se mai pot da decat 50 de stelute in total, repartizate dupa cum vrem, 10 poze cu 5 stelute, 50 cu una sigura....etc.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput