Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ramonici LA MULTE LUNI SI MULTI ANI LUI RAZVANELU!! SA FIE SANATOS PITIKU SI SA AIBA PARTE DE TOT BINELE DIN LUME!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Ramona, la cat mai multe luni implinite pentru Razvanel, sa crasca mare si sanatos!

Ereena, da, am trecut prin experienta "10 ani", anul trecut. Unu la mana, sa ti se rupa ca altii au vile cu piscine, bmw-uri ultimul model sau siluete a la Kate Moss. Tu esti tu, ai realizarile tale, bucura-te ca il strangi pe Matei in brate in fiecare zi si ca ai un sot minunat. Chiar daca esti mai plinuta acum, nu vad cum ai putea arata dupa ce ai nascut acum 2 luni!!!!!

Asa ca o sa te rog sa tii capul sus si o sa-ti mai spun cateva incurajari si maine.

By the way, eu am participat la cadourile pentru profi, dar nu stiu daca ma crezi sau nu, dar nici nu stiu ce le-am luat...

quote:
Originally posted by Ereena
deci, sa le luam pe rand
in iunie avem intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului si eu sunt cat o balena esuata, acum si-au gasit si astia sa ne intalnim .sa inceapa toti sa isi laude vilele cu piscine si mai stiu eu ce. o sa il iau si eu pe Matei si cumziocea cineva ii pun un tricou haios inscriptionat "Investitie pe termen nelimitat "
daca a trecut cineva prin experienta reintalnirii ,aveti idee ce cadouri am putea face profilor?



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Raluca, imi pare tare rau ca esti in spital.Ne rugam sa te faci repede bine sa te intorci acasa la puiutul tau.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



laurici HABAR NU AM CE SA FAC .... CREDE-MA ..

am 3 variante

1. vin cu socrella .. mai putin probabil ptr ca are treaba acasa ..

2. ma aduce tata .. dar .. el are treaba cu sora*mea care vine in bucuresti si trebuie s-o duca cu fii-su la birou (unde lucreaza ea) sa le faca cinste ca e ziua ei duminica ..

3. vin cu masina singura .. dar risc caci daca plange bitzi ce ma fac ..

ma mai gandesc si iti spun ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Fetelor, a facut cineva rezervare???? E ora 19.12. Maine e intalnirea...

Stoisor, multumesc de aprecieri, am scris povestea din suflet. Inca nu am reusit sa o citesc pe a ta, dar promit ca azi imi fac temele.

Ramona, am vazut poze cu bebe Razvanel. Este un super haios in pozele in care rade si foarte frumusel in toate.

Ereena, toata lumea zice de 1001 pozitii de dormit, nu stiu despre ce e vorba.

Shoseeeee, long time no see. Unde mai vad poze cu Pipetica? Ai mai pus unele noi?

Laurici, clar de-abia astept sa ne revedem maine!!! Si ma bucur ca vii si cu Dimitris.

Fug sa mananc, ca Mariuca e treaza de vreo ora si sigur nu apuc sa stau mai mult linistita si sa stau la masa.

Va pup!

PS: rezervarea cine o face?

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

creata , este un album la semnatura mea 1001 moduri de a dormi ,poze cu matei

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Astazi am implinit si noi 7 saptamani.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Hallo!

Mai trec si eu pe aici cu stiri pe scurt despre puiul meu.
Vladut a zambit in jur de 6 saptamani tot pe atunci a inceput sa isi descopere mainile si a ras cu hohote la 10 saptamani. Acum (11 sapt) e mult mai cuminte, plange adunat cam o jumatate de h, max 1 h in zilele agitate, priveste cu interes jucariile, rade la oricine si la orice, ne urmareste cu privirea, gangureste de mama mama, nu-i tace guritza de loc, mananca laptic de mama cam 6 mese pe zi. Daca vrea sa doarma ii pun ceva pe fata – prosop, sau o carpa, suzeta si adoarme instant. Noaptea nu recurg la nici una din artificii caci nu vreau sa devin sclavul obiceiurilor si sa fiu nevoita il mufez la suzi cand e somnul mai dulce, dar il infas caci am senzatia ca se trezeste cand isi da manutele pe fata si ca se simte bine infasat. Au existat zile cand a stat nemancat chiar 10 h noaptea dar sta in jur de 6 h fara papa, ii dau san si il pun in pat treaz...fara scandal si se mai trezeste peste 4 h. Zilele trecute am incercat sa ii dau cu lingurita apa..e surprinzator de adaptabil...a reusit sa bea. La baita nu mai plange deloc. Strategia cu Sab Simplez pe suzeta functioneaza uimitor..tace ca prin minune. Perioada dificila la baita ramane imbracatul...oricum in genere baita ii face mare placere pt ca e foarte relaxat si bine dispus. Cu greautatea sta peste asteptari. La 2 luni avea cat avea Iulia la 5, adica 6100 g. La dispensar l-a masurat si are 59 cm.

Cam atat despre noi.
Numai bine,

Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Fetelor , acum un minut am vorbit cu Miri la telefon , si din pacate avea vesti proaste : Bruno a facut enterocolita ... a luat de la alti copii de la gradi . Si noi maine ne duceam incolo , sa iesim prin oras , sa mai ciorovaim putin . Bai frate , se tin lant ghinioanele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Laura,Mitshu mutumesc pt raspunsuri.
Nu stiu de ce sunt ignorata de fiecare data cand dau un raspuns sau pun o intrebare,stiu ca sunteti toate ocupate si fiecare are problema ei, dar chestia asta se intampla si la odisee.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput