Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna si de la mine fetelor!
Incerc de vreo 2 zile si 20 si ceva de pagini sa scriu si eu cateva randuri....
Nu-mi iese si pace!
Ca si alinutza 023 am si eu o stare tare ciudata... Ba sunt exuberanta si imi vine sa intoc casa cu susul in jos ba imi vine sa ma bag in pat si sa-mi pun o perna in cap.... Ma bucur mult ca vine si luca pana la urma!

Am pierdut sirul evenimentelor.... Incerc sa-mi amintesc cate ceva... Sorry, mii de scuze daca "sar" pe cineva....
Mi-aduc aminte ca a fost botezul fetitei stancutei.... felicitari micutei crestine, sa fie sanatopasa si norocoasa in viata!!! Superbe fotografii, superba fetita, superba mamica!!!!

Acum, am trimis ca tampita mesajul desi mai aveam o groaza de zis...
Dau un edit si continuu...

Am vazut si alte fotografii; pupi frumos asa cum il stiam... abia astept sa-l vad in realitate!!
ven - wow! ce mamica..., ce copii...!!!

Shose, pupici pentru micuta pipe si maica ei !!! astept si eu fotografiile promise!!!

LalaD, imi pare tare-tare rau ca nu poti sa ajungi maine . Tare ce mi-ar fi placut sa te cunosc si personal si sa-ti vad si baietii frumosi !!!

Cretulina, ce bine ca ai aparut!!! Aveam de gand sa te sun diseara... Ce face Dani, cum a calatorit? De abia astept sa te revad maine si sa o cunosc pe mariuca ta minunata!!!!

Gatta, ce faci? i-a trecut conjunctivita lui sara? Vei veni pana la urma si cu ea?

Ellenutza
, deci, a ramas stabilit... le facem cunostinta mamei mele cu soacra ta...

Miri, ce faci ? Mi se pare mie sau chiar nu ai fost prezenta in ultimele pagini...?!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

1. am avut intilnirea de 10 ani acum doi ani! mama ce baba sint! si eu eram o balena esuata si nu aveam nici scuza ca am nascut!!! insa m-am simtit super bine, am sta la aceeasi masa cu sotul si fostul meu gagic din liceu! hihihihi! si cu nevasta-sa...si cu fetele care mi-au ramas prietene si acum si pe care le astept simbata in vizita!
profilor nu le-am luat nimic, dar le-am platit noi meniul la restaurant. eu zic sa nu-ti faci probleme...te vei distra super bine daca tu vei vrea asta. sa nu te strezezi de care cit a facut, ce viloi si ce masina are, lucrurile astea chiar nu sint importante in cele din urma. si nu ajung nici pe departe la "nasul" unui bebe frumos si voinic ca al tau!

2. cojitele sint normale. si al meu a facut. au mers la spalat (eu il spal cu un tifon pe post de burete, pt ca e un pic mai aspru si curata pielea moarta). mai are un pic, chiar pe fontanela, insa acolo mi-a fost frica sa insist. merge insa cite putin la fiecare baita.






quote:
Originally posted by Ereena

uffff de cate ori cineva are impresia ca e invizibila imi aduc aminte de momentul meu glorios d invizibilitate :-)

deci, sa le luam pe rand
in iunie avem intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului si eu sunt cat o balena esuata, acum si-au gasit si astia sa ne intalnim .sa inceapa toti sa isi laude vilele cu piscine si mai stiu eu ce. o sa il iau si eu pe Matei si cumziocea cineva ii pun un tricou haios inscriptionat "Investitie pe termen nelimitat "
daca a trecut cineva prin experienta reintalnirii ,aveti idee ce cadouri am putea face profilor?

si al doilea luru ,mai important.Matei a inceput sa faca cojite in cap, stiu ca sunt normale ,numai ca in crestet are 3-4 locuri unde s-au format niste cruste galbene,nu stiu cum sa le descriu.parca ar iesit ceva din piele si s-a uscat galben .nu stiu atfel cum sa va spun.aveti idee ce poate fi ?pielea nu este iritata ,rosie ,nu are zgarieturi sau bubite

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE








Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ereena, by the way! genial filmuletul cu somnorila!!! cit as vrea sa dorma si al meu la mine in brate, sau pe burta mea...insa nu vrea decit in patutz, in carucior sau in balansoar...independentu' lu' mama!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by anca.b

ereena, by the way! genial filmuletul cu somnorila!!! cit as vrea sa dorma si al meu la mine in brate, sau pe burta mea...insa nu vrea decit in patutz, in carucior sau in balansoar...independentu' lu' mama!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan



eu zic sa fii atenta ce iti doresti pt ca eu simt ca o iau pe campii deja . nu doarme ziua decat in brate. sincer am nevoie urgenta de un sfat . daca il las sa planga , urla si o ora si tot nu doarme . cand ma duc la el nici nu ajung sa il ridic pe umar ca adoarme "pe drum" astazi am plans de suparare pt ca nu stiu ce sa ii fac sa doarma ziua singur

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ereena, nu stiu ce sa zic. eu l-am mai last pe stefan sa plinga...pina a dormit singur: de obicei 10 min. si cind nu a adormit in 10 min, am mers la el, dar nu l-am luat in brate. l-am calmat cum am putut si apoi am plecat iar... si tot asa...dar al meu nu dormea in brate ci doar voia sa vada lumea "de sus".
cind era mic-mic imi mai adormea la sin, insa se trezea in 2 minute, chiar daca nu faceam nici o miscare...

aaa, o singura data l-am lasat sa plinga o ora, insa eram cu sotul si ne incurajam reciproc. a fost intr-o perioada in care a vrut numai in brate doua zile la rind si eram rupta si fizic si psihic...
a adormit si s-a mai trezit dupa 6 ore. de atunci nu a mai facut asa



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao (din nou) fetelor,

A venit dr si i-a facut vaccinul de 4 luni; acum e maraita, cred c-o doare piciorul.

Partea nasoala; mi-a dat trimitere la Gr. Alexandrescu sa-i fac eco la piciorul drept (cel umflat); ea a zis ca nu cred c-ar fi displazie de sold dar ca sa ma conving eu, sa-i fac o eco.

Ma tot gandesc dak am facu io ceva (sa-i deplasez soldul) sau dak chiar asta e, cum de nu mi-am dat seama mai devreme ?! Oricum, am o stare de cacao

Ma duc luni.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Imi imbrac copii si ies putin la plimbare...

Vroiam sa mai spun :

Ema, subscriu la ce au spus fetele!!! Mi-ar face placere sa te cunosc! Daca poti veni, te asteptam cu placere! Si nu crede ca ne cunoastem cu toate... eu cunosc personal doar pe alinutza 023, cretulina, gratiela si gatta.
Pe alte fete, simt ca le cunosc de o viata desi nu le-am vazut face-to-face nicodata...

Ereena, am fost putin la bucatarie sa spal biberoanele si vine dimitris fericit la bucatarie spunand: " Mama, ce copil flumos si smechel am vazut!!!!" Am ajuns la calc. si am inteles ce spunea...
El intrase pe clopotei si deschisese 1001 moduri de a dormi al tau... "flumosul" si "smechelul" era matei al tau...

Madalina, am vazut mesajele tale dar nu am apucat sa-ti raspund... din lipsa de timp dar si pentru ca nici eu nu stiu unde este Daimond.... Am salvat adresa data de Mitsu si sunt convinsa ca "taximetristul" de barbata-meu va stii el sa ma aduca.... Sper sa ne gasesti si tu!!! Daca vrei, iti pot trimite pe PM nr. meu de tel. si ma poti suna in jur de 13 ca sa-ti explic cum ajungi... Eu intentionez sa merg mai devreme ca sa apuc sa cumpar cate ceva.
ploiesteanca de'a mea!

Pupici si pentru mitsu! si bbC De abia astept sa va cunosc!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



raluca imi pare nespus de rau ca esti in spital de atata timp! important este sa te faci bine sa te intorci acasica la puiu tau! multa sanatate!

mitsule daaa, rochia de mireasa 12 buli!

zuzici, DIAMON este vis-a-vis intrare Baby expo .. io s-ar putea sa ajung pe la 14 .. e sora-mea la mine si n-am cum s-o expediez ..

monica este o scumpa bebelusa ta!! sa fie sanatoasa biencuta! si a mea are probemute cu kk ..

ema vin cu shlapu' .. te asteptam la intalnire!!!!







Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

ginete , va pupam dulce speram sa veniti cu vesti bune

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput