Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

upssss iarasi vorbesc de uan singura.....oare o iau razna?????? cu asa o maraita langa mine....dar cine are 2 dintisori???? eeehhhh

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

sunt si eu pe-aici ... fara maraita si fara dintisori . Bblina mea doarme.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

petro eu sunt cu ea in brate....mai un pic si roade mouse-ul!!!!

citeam din urma si credeam ca esti si tu gravi!!!!!!!!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Acum sunt si eu cu maraita ... s-a trezit si vorbeste pe bambineasca ei in dormitor ... chiuie ca la nunta, ma cheama.

Nu, nu sunt gravida ... sunt aspiranta gravida .

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

ce mai face iasmi? I-a trecut cucuiul?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Gata ... imi imbrac maraita si plecam la plimbare ... intr-o pauza de ploaie ...

Ne mai auzim!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

astazi ma simt tare aiurea...dimineata m-a anuntat sotul ca unul dintre amicii lui si-a pierdut copilul...avea doar 6 anisori
era racit avea o gripa banala si dimineata cand vroiau sa-l trezeasca sa mearga la scoala...era mort...s-a inadusit ...Doamne ce soc!!!! nu cred ca exista durere mai mare pe lumea asta...ca aceea de ati pierde copilul!!! Sunt asa de trista ca astazi nu i-am permis nici macar o secunda lui David sa planga...am facut tot ce vroia el si....offff e oribil!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by iuli-ana

ELLIS,citeam int-un capitol mult anterior cevade calciu,ziceai ca o constipa pe gargaritza ta...Pt ca printzesa noastra s-a nascut destul de maricik,tre' sa-i suplimentam calciul,asa ca ii administram calciu nu-mai-stiu-cum(sub forma de praf) cand are scaun f moale,iar daca se intareste prea mult,ii dam calciu gluconic...Tu ai incercat cu Ca gluconic???Imicera scuze daca nu era vb despre tine...


Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007




gluconic ii dau, dar tot constipata e, acum ii dau si piure de mar, i-am dat cu para si tot degeaba, iese singura, dar fff tare;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by oana8188

quote:
Originally posted by SufletDInger

Buna ziua si de la noi.

La multi ani sarbatoritilor de ieri si azi!

ggaby, eu fierb apa de seara si o bag in termos, am si o sticla de apa fiarta si racita si noaptea fac combinatia. Inainte pregateam cand se trezea bebele si dura ceva timp, acu mai recuperez din timpul de somn (de cate ori nu am adormit pe bebe cand ii dadeam sa pape , desi sotul meu doarme cam 2 zile pe saptamana cu el ca sa pot sa am cateva ore neintrerupte de somn si sa fiu fresh pt sapatamana urmatoare).

Am mai intrebat...cerealele cand le dati dimineata sau seara? In biberon sau cu lingurita? Eu nu-l vad pe Alexiss stand seara sa-i dau cereale cu lingurita. Ce cantitati papa bebeii vostri ? Laptele il mai dati imediat dupa? Sunt stresanta cred , dar eu de la voi ma inspir ca pediatru meu nu mi-a dat nici o schema de diversificare , dupa el tr sa faca piticotul vreo 3 ani sa pape si altceva decat lapte...si cum refuza laptele nu pune in greutate




Eu am cereale care se prepara cu apa (asa scrie pe ele), dar am vb cu doctorita si ii inlocuiesc o masura de laptic cu una de cereale; asta deocamdata pt ca intentionez sa cresc "dozajul" adica sa inlocuiesc 2 masuri de lapte cu 2 de cereale; am citit ca aceasta combinatie, fiind mai consistenta, il ajuta pe bebe sa doarma mai bine si mai mult.

Am uitat sa precizez: eu dau cereale si dimineata si seara.

Oana de Ana Alexandra



sau il agita pe bebe mai mult, depinde de bebe, a mea e plina de energie seara dupa cereale, prin urmare nu ii mai pun 2 masuri, ci una; 2 mas ii dau dimineata; cerealele le dau cu biberonul.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ggaby

astazi ma simt tare aiurea...dimineata m-a anuntat sotul ca unul dintre amicii lui si-a pierdut copilul...avea doar 6 anisori
era racit avea o gripa banala si dimineata cand vroiau sa-l trezeasca sa mearga la scoala...era mort...s-a inadusit ...Doamne ce soc!!!! nu cred ca exista durere mai mare pe lumea asta...ca aceea de ati pierde copilul!!! Sunt asa de trista ca astazi nu i-am permis nici macar o secunda lui David sa planga...am facut tot ce vroia el si....offff e oribil!!!!

gaby & david 18.12.2007



DOAMNE, CUM S-A INTAMPLAT ASA CEVA?


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput