Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Anandrei sa stapaniti sanatosi masina si sa va bucurati de ea.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Neatza!
Am citit acum tot ce-ati scris ieri , vad ca se discuta de zor despre intalnire.
M-am hotarat si eu ...cred c-am sa vin cu zuzi . Eu aveam impresia ca 11 este sambata si puteam s-o las cu sotzul , acum mi-am venit in fire si m-am uitat pe calendar si am vazut ca e vineri . In timpul saptamanii n-am cu cine s-o las , asa ca am sa vin cu ea...numai daca e timpul frumos.Eu am o problema ...n-am mers decat o data cu ea in masina , in scoica ...si atunci era mama cu mine si am fixat scoica pe bancheta din spate. Daca sunt singura in masina , la volan , mi-e frica sa pun scoica in spate , ca n-o vad pe mandra si cine stie ce face . Am citit ca nu este recomandat sa pui scoica in fatza insa vreau sa va intreb , voi cum procedati cand sunteti singure cu bebe in masina?
Am fazut poze cu Adeluta lui Ginette si cu Sofiuca Stancutei...doua printese finute si dragute , sa va traiasca !
Miri , ma intrebai de ce sa dau completare , ca 120 ml.de lapte de mami e suficient...da, de acord ...dar cand ia 120 ml. la doua mese , la interval de 6 ore , nu prea mai e OK. Vad ca Topfer-ul ii place mai mult , ieri a luat 625 ml ( pana acum de-abia lua 500 ).Cred ca faceam o greseala in felul in care tineam biberonul...eu folosesc Nuk cu tetine de silicon si pana acum , tineam tetina cu gaura in jos , pe limba. Zuzi tragea , dar lapticul se incapatana sa iasa...acum i-am schimbat pozitia , tetina cu gaura in sus si ma minunez ce repede scade nivelul lapticului din biberon.
Anca.b , parca tu ziceai ca ai facut Rotarix...please , zi-mi si mie pana la ce varsta pot sa i-l fac si cat costa ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Mitsu bishu am vazut filmuletele cu bebe Conrad.E asa de dulce iar tu ai o voce asa de blanda.De foarte mult timp vroiam sa-ti spun ca imi plac foarte mult hainutele lui.Si eu le cumpar copiilor haine de la Zara.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by nemary

am observat de ceva timp ca bebelina mea se irita de la laptele de corp MUSTELA cu care ii fac masaj dupa baita, iar cand o dau cu galbenele nu are nimic. eu stiam ca produsele Mustela sunt cele mai bune, se mai irita vreun clopotel de la ele?



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Nemary , eu folosesc Mustela de cand am nascut ...sampon de corp si par , lapte de corp hidratant si servetele umede pentru fatza. Nu s-a iritat niciodata , ii merg foarte bine.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

'neatza!

am vazut si eu poze cu Sofia de Stancutza la botez si baitza, e superba, are niste ochisori minunati! iar hainutele de dupa botez sunt super!!!

la fel si Buburuza lui ginnette, ff frumoasa si rochitelele sunt super dragutze!

Miri, vreau si eu sa vad una bucatica Amandine cu una bucatica Sacha!!! pls da-mi un link imi pare rau pt problemele mamei tale, Dumnezeu tot iti da ca vede ca poti duce...dar inteleg ca acum e mai bine si ma bucur!

va doresc o zi buna, linistita si senina!

aa, nu mai stiu cine intreba, nici eu nu mi-am depus actele pt indemnizatie inca, maine merg

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Neatza!
Am citit acum tot ce-ati scris ieri , vad ca se discuta de zor despre intalnire.
M-am hotarat si eu ...cred c-am sa vin cu zuzi . Eu aveam impresia ca 11 este sambata si puteam s-o las cu sotzul , acum mi-am venit in fire si m-am uitat pe calendar si am vazut ca e vineri . In timpul saptamanii n-am cu cine s-o las , asa ca am sa vin cu ea...numai daca e timpul frumos.Eu am o problema ...n-am mers decat o data cu ea in masina , in scoica ...si atunci era mama cu mine si am fixat scoica pe bancheta din spate. Daca sunt singura in masina , la volan , mi-e frica sa pun scoica in spate , ca n-o vad pe mandra si cine stie ce face . Am citit ca nu este recomandat sa pui scoica in fatza insa vreau sa va intreb , voi cum procedati cand sunteti singure cu bebe in masina?
Am fazut poze cu Adeluta lui Ginette si cu Sofiuca Stancutei...doua printese finute si dragute , sa va traiasca !
Miri , ma intrebai de ce sa dau completare , ca 120 ml.de lapte de mami e suficient...da, de acord ...dar cand ia 120 ml. la doua mese , la interval de 6 ore , nu prea mai e OK. Vad ca Topfer-ul ii place mai mult , ieri a luat 625 ml ( pana acum de-abia lua 500 ).Cred ca faceam o greseala in felul in care tineam biberonul...eu folosesc Nuk cu tetine de silicon si pana acum , tineam tetina cu gaura in jos , pe limba. Zuzi tragea , dar lapticul se incapatana sa iasa...acum i-am schimbat pozitia , tetina cu gaura in sus si ma minunez ce repede scade nivelul lapticului din biberon.
Anca.b , parca tu ziceai ca ai facut Rotarix...please , zi-mi si mie pana la ce varsta pot sa i-l fac si cat costa ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta



scoica o pui in spatele scaunului din dr ca s-o vezi cand intoci capu

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



zuzici pe la ce ora ne vedem pe terasa la daimon???? hai sa hotaram ca sa stim si noi exact cum ne organizam timpul!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



Ellenuta , eu zic ora 15 ...zuzele , sunteti de acord?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by jelimoni

inca un filmulet cu robi care povesteste cu ursuletul :)) http://community.webshots.com/user/jelimoni

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!






ce dulce i ....sti cum face Robi....."mi fica' ...ba nu mi fica' de tine na"
i un scumpel
noi dam in depresie......sunt foarte mult timp singura,nu pot sa conduc INCA si sunt izolata in curte pentru ca la noi pe starda se sapa pentru canalizare iar eu nu pot sa misc din curtea asta....o iau razna ,ieri am plans toata ziua ,simt ca ma urc pe pereti,Sara a fost fff agitata,cred ca din cauza mea,si sa te tii fata ce zi am avut,daca ar gata si magarii astia cu canalu si sa pot sa stau mai bine in sezut sa ma apuc de circulat pentru ca o iau razna daca nu,sunt foarte mult timp singura si nu mai pot

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Buna dimineata,

Am dus copilul mare la gradi, Andrei s-a luat micul dejun si acum face nani, iar eu savurez in liniste o cafeluta si forumul. Si mai e si soare afara, asa o zi mai merge.

Ginette e superba buburuza.

Nemary eu folosesc numai Bubchen si din cand in cand crema de galbenele Melkfett si ii merge tare bine. Nu s-a iritat niciodata.

Stancutza sa-ti traiasca micuta crestina. Sunteti amandoua niste frumoase. Si ati avut nas preot, interesant. Cred ca a fost un botez ca la carte cu respectarea tuturor obiceiurilor.

Virgo si Andrei al meu a trecut la program prelungit de somn, de la 9 seara la 7 dimi. Dar nu ma impacientez ca si fratele lui exact la varsta asta a inceput sa doarma 9-10 ore/noapte. Noi acum nu din pricina lui Andrei nu dormim, ci din pricina lui Marc ca nu vrea sa se culce seara si face scandal sau se trezeste in mijlocul noptii si urla ca vrea sa aprinda lumina si sa se joace. Si asta se intampla intr-un apartament de 2 camere mici unde inevitabil Andrei aude tot scandalul. Noroc ca se trezeste foarte rar si atunci doar scanceste putin si se culca la loc.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by jelimoni

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Neatza!
Am citit acum tot ce-ati scris ieri , vad ca se discuta de zor despre intalnire.
M-am hotarat si eu ...cred c-am sa vin cu zuzi . Eu aveam impresia ca 11 este sambata si puteam s-o las cu sotzul , acum mi-am venit in fire si m-am uitat pe calendar si am vazut ca e vineri . In timpul saptamanii n-am cu cine s-o las , asa ca am sa vin cu ea...numai daca e timpul frumos.Eu am o problema ...n-am mers decat o data cu ea in masina , in scoica ...si atunci era mama cu mine si am fixat scoica pe bancheta din spate. Daca sunt singura in masina , la volan , mi-e frica sa pun scoica in spate , ca n-o vad pe mandra si cine stie ce face . Am citit ca nu este recomandat sa pui scoica in fatza insa vreau sa va intreb , voi cum procedati cand sunteti singure cu bebe in masina?
Am fazut poze cu Adeluta lui Ginette si cu Sofiuca Stancutei...doua printese finute si dragute , sa va traiasca !
Miri , ma intrebai de ce sa dau completare , ca 120 ml.de lapte de mami e suficient...da, de acord ...dar cand ia 120 ml. la doua mese , la interval de 6 ore , nu prea mai e OK. Vad ca Topfer-ul ii place mai mult , ieri a luat 625 ml ( pana acum de-abia lua 500 ).Cred ca faceam o greseala in felul in care tineam biberonul...eu folosesc Nuk cu tetine de silicon si pana acum , tineam tetina cu gaura in jos , pe limba. Zuzi tragea , dar lapticul se incapatana sa iasa...acum i-am schimbat pozitia , tetina cu gaura in sus si ma minunez ce repede scade nivelul lapticului din biberon.
Anca.b , parca tu ziceai ca ai facut Rotarix...please , zi-mi si mie pana la ce varsta pot sa i-l fac si cat costa ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta



scoica o pui in spatele scaunului din dr ca s-o vezi cand intoci capu

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!



Da , dar n-o vad , ca sta cu spatele la directia de mers...are ceva daca o pun in fatza...imi da nenea politistul amenda?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput